Tip na nastavení OR pro plynulejší chod hry

Vlákno ve fóru 'Chování simulátoru a jak na to v Open Rails' založil tomasvon, 6 srp 2017.

1. tomasvon

tomasvon Cestující

Člen od:
    28 bře 2010
    Lokalita:
    Praha
    Ahoj,
    věřím, že na tyto tipy již určitě někdo přišel, avšak jsem na ně tady ve fóru nenarazil. Proto přidávám takový souhrn, jak pro uživatele grafických karet Nvidia dosáhnout plynulejšího chodu OR díky programu Nvidia Inspector, také na méně výkonnějších strojích.

1. Důležité je "capnout" si FPS prostřednictvím volby "Frame rate limiter". Já použil cap na 30 fps.
    2. Prefered refreshrate - highest available
    3. Maximum pre-rendered frames - 1
    4. Vertical Sync - force off
    5. Power management mode - prefer maximum performance
    6. Z hlediska nastavení antialiasingu a anizotropního filtrování je to individuální já používám - Antialiasing 32xCSAA (8 color + 24cv samples), 4x Sparse Grid Supersampling, Anisotropní filt. - 8x.
    Vzhledem k náročnějším grafickým parametrům jezdím v nižším rozlišení 1024x768, avšak prostředí vypadá vážně skvěle (alespoň dle mého názoru :D, v porovnání s MSTS je to naprosto jiná úroveň) a dodávám, že např. na trati 321 mi nedochází k žádným poklesům FPS, ani zvláštnímu "lagování" s nímž jsem měl u OR problém, dokonce i Praha je naprosto plynulá. Viditelnost mám nastavenou na 2000m.
    Daná nastavení jsem testoval na NTB - Acer Aspire V3-771, 8 GB RAM, Intel i5 3210m (Ivy Core) 2,5 GHz, Nvidia 650GT - 2GB (DDR 3), takže žádná sláva. Nakonec dodám, že pro uživatele např. s výkonnějším PC může být toto nastavení naprosto k ničemu a OR jim šlape jak má přesto věřím, že některým uživatelům by se to mohlo hodit.

Venny toto olajkoval.

Sdílet tuto stránku