Nelze přidat vozidlo

haas

Začátečník
Ahoj, včera jsem nainstaloval MSTS a také BP 90 z dvd.Vše funguje, ale když jsem si stáhl aktivitu http://aktivity-rj.xf.cz/aktivity.htm (SP1955) měla koncovku apk.to jsem našel zde na foru jak na to a vložil jsem ji do složky aktivit v BP.
1)proč tuto aktivitu nemůžu pomoci MSTS activiti moveru přesunovat(není tam vidět)?

Hlavní problém:spustím simulátor, zapnu aktiviu a cca po 1 minutě hraní mi skočí tři hlášky:Nejde přidal vozidlo cd_843026(uid:200011) ,CD_Btn(uid:200012),CD_Btn_027(uin:200013) do světa.

Díval jsem se do složky consist a tam našel cd_843026+2xBtn.con a ve složce trainz je i složka cd_843 tak nevím co to nemůže najít.

Zkoušel jsem i stáhnout tyto soubory z http://www.global-serverbg.net/MSTS...43/?rev=1&tpl=list&folders-filter=\&recursive
ale při pokusu o vložení do složky trainz skočila hláška že tento soubor tam již je.

Tak proč to MSTS nemůže přidat do světa když to tam je?

Zkoušel i znovu nahrát bin Patch 1.7.081920

Můžete prosím poradit?

bob57_cz

Učitel češtiny
1)proč tuto aktivitu nemůžu pomoci MSTS activiti moveru přesunovat(není tam vidět)?
Přesouvat můžeš "Moverem" jen soubory rozbalených aktivit.act.
Soubor.apk je aktivita v archivu, kterou musíš nejdříve nainstalovat - rozbalit. Ve zdejších návodech je několikrát popsáno, jak to udělat (s ohledem na používaný OS). Tvoje "jak na to" asi (určitě) nebylo správně pochopeno.
Link nefunguje - obrázky nelze zobrazit ve více prohlížečích - obsahují údajně chyby.
a ve složce trainz je i složka cd_843
... a díval ses i dovnitř příslušného souboru.con a zkontroloval, jestli v té příslušné složce máš jím volané soubory .eng, .wag??!

dem

Strojvedoucí
vozidlo cd_843026(uid:200011) ,CD_Btn(uid:200012),CD_Btn_027(uin:200013) do světa.
Keď ti vypíše toto, tak to nie je preto, lebo to vozidlo nenájde. On ho nájde, ale je tam chyba pre ktorú to nejde pridať. Nepredpokladám, že by bola chyba v samotnom modely, lebo to už by to tu riešilo viac ľudí. Takže chyba bude s najväčšou pravdepodobnosťou u teba. Buď zle inštalované vozidlo (chýbajú súbory chovania eng a sd) alebo zle inštalovaný Bin. Ale na toto máme málo informácií a nevidíme čo si to tam vlastne vyvádzal.....

haas

Začátečník
Tak bin jsem instaloval několikrát, dokonce dva biny jsem zkoušel.
Nyní jsem zapnut volnou jízdu a zvolil si inkriminovanou 843026 s dvěma vozy CD_Btn a vše ok.Může to být nějaké vodítko k řešení problému.?
soubory eng a sd ve složce jsou.

haas

Začátečník
Jako že mám slabou RAM?8GB si myslím že není málo a PC zvládá daleko novější a náročnější hry jak MSTS.
Zkoušel jsem stáhnout jinou aktivitu, která má také použity všechny vozidla z BP a výsledek stejný.Po hraní aktivity cca po 2 minutách padne celé MSTS to dělá i výše zmiňovaná aktivita.Chybové hlášení že něco nejde vložit se už neobjevuje.
Jakoby všechno co stáhnu prostě nešlo.

Nevím čím to teda je.

poison

Pomocník strojvedoucího
Ano, dle odkazovaného návodu. Mem stačí 512, myslel jsem samotné nastavení simulátoru, viz. obrázky níže, nastavení zobrazení, zvuku atd.

haas: Budeš sa diviť, ale je to "nedostatočným" hardwarom. MSTS je robené na veľmi starom engine a nedokáže plne využiť modernejšie konfigurácie. Presne toto sa stávalo aj mne, hlavne v aktivitách, kde bolo veľa trafficu. Tiež som experimentoval s parametrom Mem, ale vyššie hodnoty ako 512 vôbec nepomohli, skôr to len zhoršili. Ja som to riešil tak, že tesne pred spadnutím ( dokážeš to zistiť podľa času ) som hru uložil a znova spustil z uloženého miesta.

haas

Začátečník
To uložení jsem zkoušel včera.Při pokusu o spuštění uloženého úkolu mi skočila hláška že uložený úkol nejde načíst.
Navíc teď ty dvě aktivity co dělaly problém úplně zmizely z nabídky aktivit.Jasou tam jen originál aktivity BP.Přitom fyzicky jsou ve složce aktivit a i jsem je znovu nainstaloval a nic.

Co teď?

haas

Začátečník
No jo,no.Stáhl jsem třetí aktivitu a po instalaci zase není ve hře vůbec zobrazeny na výběr.
Vybral jsem schválně aktivity kde nejsou potřeba stahovat žádné další vozy mino BP.

Je stejný problém přidat aktivitu nebo stabilita hry i V Openrail nebo Trainz sim?

dem

Strojvedoucí
Toto vyzerá na problém s užívateľskými právami. Si si istý, že to máš všetko firtich tak ako sa na nový win patrí?

p.s: slabý výkon to môže byť tiež celkom pokojne.

haas

Začátečník
Win je ok.Nejlepší je že mi padá hra při jakékoliv aktivitě.Měl jsem ji snad 4 roky s BP87 bez jakýchkoliv aktualizací a stahování vozidel a aktivit.Nyní jsem znovu nainstaloval MSTS a BP90 začal stahovat další věci a nejde nic.
Chtěl jsem se odreagovat při jezdění ale místo toho trávím hodiny bádáním proč to nejde :((((

Pokud máš Win7 a vyšší, tak musíš mít ve vlastnostech TSUnpack zaškrknuto "Spustit tento program jako správce". Jinak se potom stává, že se ti aktivita do MSTS zapíše, ale TrainStore nebo hra ji nevidí.
Tu hlášku co jsi psal na začátku, mi MSTS vyhazuje, když už nestíhá načítat pro velký počet traficu. Zkusil bych uložit před touto chybou, vypnout MSTS až do win a poté znova nahrát již z uložené pozice.
A nebo zkus aktivitu, která je nová a přesně dělaná na BP 90, může tam být někde nějaký zádrhel.
Chce to laborovat a přemýšlet, kde jsi udělal nějakou chybu.

Nahoře