Grafické nastavenie OR

Vlákno ve fóru 'Veřejné fórum pro Open Rails' založil Hextall, 12 říj 2017 v 00:06.

1. Hextall

Hextall Začátečník

Člen od:
    11 srp 2013
    Lokalita:
    Košice
    Čo poviete na takýto vzhľad OR ? Stačí v nastavení grafickej karty zmeniť: (nefunguje pre všetky grafické karty, no väčšina novších s tým nemá problém).
    Kontrast +6
    Gamma +10
    Saturácia -60

Alebo experimentovať s inými hodnotami, dajte vedieť :)

robo stavitel 2010 toto olajkoval.
  2. robo stavitel 2010

robo stavitel 2010 Pokladník

Člen od:
    21 bře 2010
    Prosím ťa kde to mám nastaviť???

3. Hextall

Hextall Začátečník

Člen od:
    11 srp 2013
    Lokalita:
    Košice
    Záleží, akú máš grafickú kartu. Nvidia to bude mať v Nvidia Control Panel a ATI to bude mať v Catalyst Control Center. Čo sa týka integrovaných grafických kariet, tam si nie som istý, či to bude možné.

bob57_cz toto olajkoval.
  4. Venny

Venny Posunovač

Člen od:
    28 črc 2005
    Lokalita:
    Mariánské Lázně
    Nastavení (viz výše) je odvislé nejen na kartě, ale i na monitoru a jeho podání barev. Po dlouhém experimentování mám optimální parametry nastaveny takto:
    AMD-05b Displeje - zobrazení barev.jpg
    Zároveň bylo nutné provést kvůli monitoru individuální nastavení barev Správa pracovní plochy - Barvy pracovní plochy (RGB).
    Předesílám, že už mám ale starší GK AMD Radeon 6670 a plánuji koupi nějaké výkonnější. Proto je nutné brát uvedené hodnoty s rezervou.

5. Hextall

Hextall Začátečník

Člen od:
    11 srp 2013
    Lokalita:
    Košice
    Konečne som sa dnes dostal k PC, tak som to mohol skúsiť v praxi. Gammu tam nemám napríklad vôbec, ale na to, aby hra nevyzerala tak rozprávkovo v podstate stačí ubrať sýtosť a navýšiť jas+kontrast. Všetky predvolené hodnoty sú 100, ubral som saturáciu -60, jas +10 a kontrast +10.

01.jpg

Hra potom vyzerá nejako takto, čo je fajn si myslím, nie je to tak kreslené celé.

02.jpg
    03.jpg
    04.jpg

6. Venny

Venny Posunovač

Člen od:
    28 črc 2005
    Lokalita:
    Mariánské Lázně
    Ano, je to určitě individuální v závislosti na monitoru a GK. Zobrazení máš velmi slušné.
    Můj monitor byl už z výroby nastaven do příliš studených barev a zveřejněné parametry se jevily jako optimální, i s ohledem na předchozí zásahy do nastavení RGB.
    Nová karta je již na cestě, tak uvidíme, co to udělá. ;)

7. dem

dem Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    5 srp 2008
    No nič moc. Síce krajinka lepšie, ale tie farby súpravy ako v tuneli.....

8. Hextall

Hextall Začátečník

Člen od:
    11 srp 2013
    Lokalita:
    Košice
    Myslím, že taký vhodný kompromis je saturácia -40, kontrast +10, jas +10. Ale ako vravím, treba skúsiť experimentovať :)

1.jpg

2.jpg

9. Venny

Venny Posunovač

Člen od:
    28 črc 2005
    Lokalita:
    Mariánské Lázně
    Hextall: Je to subjektivní, ale zkusil bych přidat trochu červené v RGB nastavení (Catalyst). Nebo naopak trochu ubrat modré / zelené.

Sdílet tuto stránku