Čistota jazyka, gramatika a pod.

Vlákno ve fóru 'Odpad' založil bob57_cz, 10 říj 2017.

1. Venny

Venny Posunovač

Člen od:
    28 črc 2005
    Lokalita:
    Mariánské Lázně
    Zvládnout gramatiku není tak těžké. Na základce to chce mít štěstí na kantora / kantorku, kteří ji sami dobře ovládají a mají metody, jak ty fakany před sebou zkrotit a něco jim do kebulí nalít. A pak už to chce jen číst a číst a číst... :cool::cool::cool: Ovšem mládeži, textovky a maily od vrstevníků, hltané denně po desítkách, jsou vám v tomto případě k hovnu. :D:p
    Jsem zastáncem teorie, že vnímavý človíček s nějakými základy ze školy čtením dobrých knih a časopisů do sebe dostane cit např. pro psaní i/y, velkých písmen, mě/mně atd., aniž by byl schopen např. ve věku 30 let ze sebe v pořádku dostat všechna vyjmenovaná slova. Tedy\ kromě "z": brzy - jazyk - ozývat se - letiště václava havla. :D:D
    Pro noční směnu - to jméno je záměrně napsáno malými písmeny, jako menší osobní protest proti servilitě a vychcanosti některých umělců a politiků, se kterými bohužel sdílíme řeč, kulturu a společné území.

bobeksoft a Miran toto olajkovali.
  2. JiříkTK

JiříkTK Vlakvedoucí

Člen od:
    15 srp 2007
    Lokalita:
    Brno
    Je to tu "hezké" počtení. Ale na druhé straně bohužel platí, a není to z mé hlavy, že "úpadek národa začíná úpadkem jazyka".

3. Venny

Venny Posunovač

Člen od:
    28 črc 2005
    Lokalita:
    Mariánské Lázně
    Úpadek jazyka se nejsnáze realizuje u mladých, to už taky někdo konstatoval. Nejenom "volností a svobodou" psát si jak mě zamane (jaká velká slova se dají použít k omluvě vlastní neschopnosti a ignoranství a neúctě), ale taky "příklady" v projevu psaném a verbálním. To, co slyšíme v rádiu a v TV, je mnohdy otřesné a děje se u osob, od kterých očekáváme jistou úroveň. Jenže co na tom, když jde o tzv. "celebrity"...
    Je už mimo rámec tohoto fóra přemýšlet o tom, proč se tak děje - proč je před mladými kurvena vlastní řeč, tradice, dějiny... Někomu to náramně vyhovuje.

bob57_cz, bobeksoft, Mirda a 3 dalších toto olajkovali.
  4. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005
    Noční směna kult toho flamendra, co prolomil protizákonně Benešovy dekrety, také nemusí. A nemusí ani ty oblíbené novináře, všechny prezidentovy výroky o nich a jejich blbosti jsou přesné.
    Včera se opravdu předvedl jakýsi Václav Moravec, coby přisluhovač ČT, co nám chce diktovat, co si máme myslet. Kolik času věnoval z té squadry samostatně svými útoky proti jediné osobě na úkor ostatních.

5. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005

Sdílet tuto stránku