Čistota jazyka, gramatika a pod.

Vlákno ve fóru 'Odpad' založil bob57_cz, 10 říj 2017.

 1. Venny

  Venny Posunovač

  Člen od:
  28 črc 2005
  Příspěvků:
  406
  Lokalita:
  Mariánské Lázně
  Zvládnout gramatiku není tak těžké. Na základce to chce mít štěstí na kantora / kantorku, kteří ji sami dobře ovládají a mají metody, jak ty fakany před sebou zkrotit a něco jim do kebulí nalít. A pak už to chce jen číst a číst a číst... :cool::cool::cool: Ovšem mládeži, textovky a maily od vrstevníků, hltané denně po desítkách, jsou vám v tomto případě k hovnu. :D:p
  Jsem zastáncem teorie, že vnímavý človíček s nějakými základy ze školy čtením dobrých knih a časopisů do sebe dostane cit např. pro psaní i/y, velkých písmen, mě/mně atd., aniž by byl schopen např. ve věku 30 let ze sebe v pořádku dostat všechna vyjmenovaná slova. Tedy\ kromě "z": brzy - jazyk - ozývat se - letiště václava havla. :D:D
  Pro noční směnu - to jméno je záměrně napsáno malými písmeny, jako menší osobní protest proti servilitě a vychcanosti některých umělců a politiků, se kterými bohužel sdílíme řeč, kulturu a společné území.
   
  bobeksoft a Miran toto olajkovali.
 2. JiříkTK

  JiříkTK Vlakvedoucí

  Člen od:
  15 srp 2007
  Příspěvků:
  1919
  Lokalita:
  Brno
  Je to tu "hezké" počtení. Ale na druhé straně bohužel platí, a není to z mé hlavy, že "úpadek národa začíná úpadkem jazyka".
   
 3. Venny

  Venny Posunovač

  Člen od:
  28 črc 2005
  Příspěvků:
  406
  Lokalita:
  Mariánské Lázně
  Úpadek jazyka se nejsnáze realizuje u mladých, to už taky někdo konstatoval. Nejenom "volností a svobodou" psát si jak mě zamane (jaká velká slova se dají použít k omluvě vlastní neschopnosti a ignoranství a neúctě), ale taky "příklady" v projevu psaném a verbálním. To, co slyšíme v rádiu a v TV, je mnohdy otřesné a děje se u osob, od kterých očekáváme jistou úroveň. Jenže co na tom, když jde o tzv. "celebrity"...
  Je už mimo rámec tohoto fóra přemýšlet o tom, proč se tak děje - proč je před mladými kurvena vlastní řeč, tradice, dějiny... Někomu to náramně vyhovuje.
   
  bob57_cz, bobeksoft, Mirda a 3 dalších toto olajkovali.
 4. bob57_cz

  bob57_cz Pomocník strojvedoucího

  Člen od:
  6 srp 2005
  Příspěvků:
  2650
  Noční směna kult toho flamendra, co prolomil protizákonně Benešovy dekrety, také nemusí. A nemusí ani ty oblíbené novináře, všechny prezidentovy výroky o nich a jejich blbosti jsou přesné.
  Včera se opravdu předvedl jakýsi Václav Moravec, coby přisluhovač ČT, co nám chce diktovat, co si máme myslet. Kolik času věnoval z té squadry samostatně svými útoky proti jediné osobě na úkor ostatních.
   
 5. bob57_cz

  bob57_cz Pomocník strojvedoucího

  Člen od:
  6 srp 2005
  Příspěvků:
  2650

Sdílet tuto stránku