Naklápění soupravy bez naklápění kolejnic

Vlákno ve fóru 'Chování simulátoru a jak na to v Open Rails' založil Icik, 10 lis 2017.

1. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Ahoj, dokud OR nevychytá naklápění kolejnic k dokonalosti tzn. nezmizí nepříjemné nahrazování kolejí defaultní texturou v oblouku, mohli bysme používat jedno celkem jednoduché řešení.

Do názvu soupravy *.con přidáme text "_tilted" např. CD810_hrac.con přejmenujeme na CD810_hrac_tilted.con. Tímto OR bude naklápět soupravu bez nechtěné úpravy kolejnic. V nastavení OR samozřejmě nastavíme naklápění na úroveň 0.
    Sice to má taky svoje mouchy, ale je to lepší než kdyby souprava držela na kolejích stále rovně jak přibitá.

1.jpg

slanour a dem toto olajkovali.
  2. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    No, ten titled jsem vyzkoušel kdysi u Pendolina a děs. A nastává ještě jeden problém, už tak je co dělat dostat do consist název a ještě tam doplňovat slovo je nanic. Ale u bírá se to správným směrem, dodávat tak třeba do con. třemi písměny, aby vlak kouřil od topení a podobné vychytávky by bylo super.

3. Šnek

Šnek Vlakvedoucí

Člen od:
    31 srp 2005
    Lokalita:
    Zbůch
    Mě se to celkem líbí. Sice to naklápění bych trochu snížil, ale to asi nejde, ale efekt z trati je pozitivnější než při klasickém způsobu.
    No uvidíme. Pro tvorbu aktivit bude ale lepší zůstat při klasice.

4. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Právě, dovedeš si pčedstavit nacpat do con ještě 6 písmenný dodatek, jinak, právě, že to naklápění je moc, stačilo by, kdyby se nějak vyřešilo to utápění terénu a byl by klid.

5. robo stavitel 2010

robo stavitel 2010 Pokladník

Člen od:
    21 bře 2010
    Ako nevyzerá to zle len fakt v OR by sa mohli na to lepšie pozrieť aby to nieže utápalo do terrenu ale skôr mi vadí nahrádzanie koľajových dielov a textúr. A tak sem tam potom koľaje lietajú aj niekoľko metrov nad zemou alebo nový koridor a tu zrazu drevo alebo db track a defaultna koľaj. No nič aj ta vychatávka aspon prvá lastovička nadeje, že sa to dá aj inak.

6. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ono jsou čtyři podstatné věci, které vývojáři valí před sebou jak hohnivál kuličku:
    - Terén tratí v závislosti na naklápění + ozvučení tratí.
    - Výpadky zvuků u vlaků, nebo mi náhodně začne řvát u 151čky stažení smetáku, i když jedu a sběrač je nahoře + zvuky brzd.
    - Divné prolínání vozů, pokud otočím vagón, i když jsou spřáhla správně a pravidelné prolínání nárazníku, při nájedzu traffic.
    - Špatně nadefinovaný revers, který jsem tu popisoval v jiném vlákne.

7. Jacek

Jacek Průvodčí

Člen od:
    16 črc 2004
    Dane, ke zvukům brzd už tu bylo psáno nespočetkrát, že je třeba pro OR upravit samotné zvuky. Viz moje nové 742, 810, 814, 843, vozy, u těch taky něco nefunguje? Staré zvuky by musel někdo upravit nebo udělat nové...

8. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Tam je to v pohodě, akorát nevím, který "chytrák" v OR nalinkoval zastavování vlaků u perónu, všimni si, jak zastavuje u nástupiště 810ka. Fíra škube brzdou ja debil a těsně před zastavení přeturuje motor a tak zastavují i ostatní lokomotivy, třeba 362jka před zastavením "zašuntuje" a zabrzdí, pak se sekne "šuntování" a mašina ubírá a přidává jak vzteklá. Toto jsou věci, které by se měly v OR řešit jako první a ne obláčky na obloze. :)

9. Šnek

Šnek Vlakvedoucí

Člen od:
    31 srp 2005
    Lokalita:
    Zbůch
    Toho jsem si taky všimnul.

10. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Já mám někdy pocit, že OR hrozně přibrzdil ve vývoji a jak si tak pravidelně pročítám ElvasTower, veřejné aktualizace vydává většinou jen 1 tvůrce. Ten toho má po kokot, ale snaží se aspoň o nějaké novinky viz náhodné poruchy a počasí.
    Ostatní jakoby se odmlčeli a buď makají na něčem větším nebo se prostě přesunuli k jinému projektu.
    Zaznamenal jsem také, že je tam minimálně 1 člen, který si ladí OR dle svého a veřejné aktualizace nevydává.

Pro OR jsou dostupné zdrojáky pro Visual C++. Pokud by se našel někdo, kdo má chuť a vyzná se v programování, kompilování apod., mohli bychom mít své vlastní české OR napasované přímo pro nás. :)

11. Šnek

Šnek Vlakvedoucí

Člen od:
    31 srp 2005
    Lokalita:
    Zbůch
    Pořád by mi zajímalo u náhodných poruch co přesně očekávat. Zatím jsem se setkal jenom se snížením výkonu mašiny.

12. alcapone

alcapone Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    29 dub 2004
    Lokalita:
    Hlinné
    Jaké počasí, jaké poruchy, když se kouknu na poslední stažené OR, tak tam nic nevidím.

13. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    V záložce Experimentální jsou nové volby úrovně Activity randomization (náhodné poruchy, náhodné chování AI) a Activity weather randomization (náhodné dynamické počasí).

14. Šnek

Šnek Vlakvedoucí

Člen od:
    31 srp 2005
    Lokalita:
    Zbůch
    V experimentální verzi jsou dvě nový možnosti.

15. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    No, já teď nemám tucha, jestli neblbne v OR právě kvůli tomu toto:
    Jedu s ČD 151 a najednou mi začne v mašině řvát, že mám dole smeták a jde z výkonu. Pak musím restartovat OR a v pohodě. Přitom mám u obou položek 0.
    jina, počasí si každý v aktivitě udělá sám, aby se hodilo ke scénář, změny automaticky, tak pro volnou jízdu. Poruchy budiž, ale bude se muset počítat se zdrženími, ale jak se během aktivity odstraňují netuším a netuším, zda problém přetrvá i při save a load.

16. alcapone

alcapone Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    29 dub 2004
    Lokalita:
    Hlinné
    Není třeba restartovat OR, stáhni a zvedni zběrač. S poruchama to nemá nic spoleného. To děla co je OR. Podotýkám, to jsou Heklové zvuky.

17. Šnek

Šnek Vlakvedoucí

Člen od:
    31 srp 2005
    Lokalita:
    Zbůch
    U té náhodné poruchy mi mašina sjela na 50% výkonu a dalších 100km se nic nedělo. Když jsem uložil a znovu načetl, pokračovalo to pořád se sníženým výkonem.

Sdílet tuto stránku