Elektrické lokomotivy ŠKODA pro Open Rails z dílny Pikku Locomotive Works Inc.

Vzhledem k přípravě zcela nových zvuků nemá smysl se stávajícím jakkoli věnovat.
Aha. Nevěděl jsem. OK
A jedná se o původní sběrače (001/002, 025/026, 071/072)
Jo. Ty škodovácké. Ty od Faiveley jsem ještě nejel. Kinematikou to není. Nemám teď k dispozici šleh s tak nízkou výškou trolejového drátu, a tak jsem to pootočil na tom spodním otisku u kloubu ve směru hodinových ručiček ve photoshopu a na rychlo přikládám jednu z trati. Jde o detail, ale kdyby se to mělo dělat na všechny mašiny, tak bych se přimlouval o pootočení. Nicméně otisky ukazují (až na detail), že jde o skvělou práci. Ten se ti Pikku fakt povedl.
skodapanto920.jpg skodapantoupract.jpg 130pantoskoda.jpg

A trakce je na tom podobně jako zvuky?
Po chvilce ježdění s 001/002 a vlakem o hmotnosti 1771 tun jsem zpozoroval nějaké nepřesnosti v přepisu TCharky:
Samovolný rozjezd na 0,3 promilích v pořádku. Sérii jsem zatím moc neřešil. Po skrokování ze šuntů na S-P hospodár ale výkon začala ztrácet a rychlost podezřele rychle padala z 90 na 75 km/h. Kouknu na sílu na obvodu kol a v 85 km/h Fok jen 20.5 kN (v engu tedy přesněji 22 kN), což je málo.

V85.jpg

V 79 km/h, Fok jen 27 kN (v engu 28 kN)

V75.jpg

Kouknu do TCharky pro řadu 131 a 36. stupeň je v 80 km/h na 52 kN (viz křížek 1 v TCh) a v 85 na 48 kN (viz křížek 2)
Je to charka pro 2 sekce, takže Fok nutno dělit dvěma:

131TCh.jpg

Podle všeho je tedy v 80 km/h nastavena na 28 kN a má být na 52 kN a
v 85 km/h je na 22 kN a má být na 48 kN. Pro dvojičku je to pak vše dvojnásob a to už dá rozdíl. Ve výsledku je 56/44 kN a má být 103/97 kN

Jestli na tom ale někdo (možná bob57_cz?) teprve dělá, tak beru zpět.
Jinak se s tím jede skvěle. Animace v cabu, EDB, i průběžná naprosto luxusní.

EDIT: a ten polopantograf... je to zjevně kinematikou (animací), kdy horní rameno (to "véčko") jde nahoru rychleji než spodní rameno. Zaklesnutý je relativně dobře.

Plexi

Provozní technik
Ahoj všichni - díky za návod na nápravu u dvojiček.

Nicméně nyní jsem vyměnil tratě a s tím i napájecí systémy - chtěl jsem si pojezdit se skvělými plecháči. Avšak rovněž mám problém s texturami u některých strojů (230 a 239, další jsem nezkoušel) - ten samý, který je popsán několik stran zpět. Jedu na verzi OR 1.3.1.4328. Existuje již nějaké řešení pro nápravu této chyby, nebo si holt musím zvolit jiný stroj? Díky.

Dovolil jsem si přepsat dvojičce od Pikka TCharku. Kdo by měl zájem, stahujte ZDE.
Kdyby někdo nevěděl, přepište si tento zabarvený odstavec (včetně obou závorek dole), a to jak v sekci A, tak i v sekci B. Nezapomeňte si před tím udělat zálohu.
Na nic jiného jsem v engu nesahal.
TCh131ACT.jpg

Nahoře