Aktivity Bendík

#22
Sím, dotaz 2:
v úseku Říkonín - Vlkov simuluji výluku 2. traťové z důvodu rekonstrukce (modernizace) trati. V celém úseku chci dát Vmax 50 km/h a toto zmiňuji ve výlukovém rozkaze. Musí být v tomto případě úsek označen jako "pomalá jízda"?
A existuje nějaký fígl, jak (obecně) v trati v AE poznat / označit přesné místo? Chci "vytrhat" koleje na mostě, tak abych to nemusel dělat naněkolikrát systémem "pokus-omyl-posunutí-omyl-posunutí-ok"?
Předem díky zkušenějším za radu.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
#23
Pokud tam dáš pomalou, budeš mít v celém úseku ve většině tratí 30km/h. Navíc pomalá nejde dát přes výhybku. Pokud je to v rozkaze, dá se to ještě ošéfovat kombinací událostí.
V AE to nepoznáš nijak pokud to tam není označeno. Asi bych zkusil udělat trasu se startbodem v přibližném místě mostu a spustit to ve hře, pak uvidíš kde jsi a podle toho poznáš kam dát pomalou. ;)
 

Martens

Strojvedoucí
#25
No nic, nechci se bobä57_cz zastávat ani mu dělat advokáta, nebo to vůbec nepotřebuje, ale v tomto případě mu musím dát za pravdu ...... nikdo z vás se v tuto chvíli nevžil do situace nováčka, který to tady nezná a rovněž položí stejnou otázku - jaká je ta známá stránka? Taky jej pošlete do prdele s tím, že je to přece jasné? Zkušený harcovník v MSTS scéně si poradí, ale zkuste občas přemýšlet i tímto způsobem.

Ale budiž, že Bendík dal alespoň link do vlákna Burzy, kde již správný odkaz na Poisonovy stránky je.
 

MrXo

Cestující
#26
Ahoj, spustil som NEx48336 ale dostal som sa len do Brodu. Pri odchode, kým prejdem za výhybky, mi hlási: Activita ukončena - vlak vykolejil. Nemám zapnuté vykoľajovanie a skúšal som aj prejsť len výbehom ale nech robím čo robím, vždy na tom istom mieste mi vlak vykoľají. Máte niekto nejaké nápady? Mám BP91.
 
#27
To netuším. Někdy to dělal brzo naskakující trafic ve stejné trase. Ale V HB po Tvém odjezdu už nic takto nenaskakuje. Jedině uložit a zkusit (i vícekrát) z uložené pozice.
 
#28
Koukni na čas, kdy k tomu dochází a podle něj najdi traffic, který má podobný výchozí čas a ten bude podle mě konfliktní, případně ty kolem něj, či se stejnou trasou. Po změně vozidel v ConBuilderu mohlo dojít k takto individuálnímu problému. Může se jednat o traffic i mimo trasu vlaku hráče.
 

MrXo

Cestující
#29
Ďakujem za rady, je to tak. Aj keď sa s vlakom nepohnem vždy sa vlak vykoľají 10:58:57.
Clip.jpg

Ako vidno, 10:58:XX sa začínajú ukončovať trafiky v stanici a dva z nich sa skrížia. Idem si upraviť aktivitu.
 
#30
jojo. Jsou tam 15vozové low poly hozené do oblouku. Ten traffic bude konfliktní. Změň si u něj vícevozové low poly na vozy po jednom a pojedeš dál.
Bendíku do oblouku je třeba stavět po jednom voze LP. Vícevozové jen v přímé. A ikdyž postavíš začátek takového traffiku na přímou kolej, bacha na jeho trasu, ta musí pak zůstat taky v přímé, nepletu-li se.
 

Dan J.

Strojvedoucí
#32
jojo. Jsou tam 15vozové low poly hozené do oblouku. Ten traffic bude konfliktní.
Nebude, ale musí mizet třeba po minutě, tak aby se vozy nestřetly a nebo, ten případ jsem měl v Olomouci, kdy jsem použil štěrková pole přes výhybky a omy v tom případě vykolejily vždy, tak jsem je v MSTS nechyl na vyčkávacím bodě tak dlouho, až jsem byl o 2 čtverce dál a MSTS už vykolejení "neviděl".
 

poison

Pomocník strojvedoucího
#33
Bendík je aktivitář začátečník, který se učí, spíše je divné, že autora to při testu nevyhodilo, asi jel rychleji než hráč, kterému se to stalo protože se kochal. :)
 
#34
Děkuji za odhalení chyby a tento poznatek si důsledně ukládám. Ale pravdou je, že mně se to při testech nestalo ani jednou. A to jsem ten HB projížděl min. 10x, protože jsem tam dost laboroval s obsazeností stanice.
ps: upravím to a pošlu Poisonovi nový .apk
 
#35
Poisonovi jsem odeslal opravu. Upravil jsem vyčkávací body trafiků a pro jistotu jsem u trafiku 2 x 15lp upravil koncový bod trasy tak, aby už nedocházelo ke kolizím. Vyčkejte tedy jeho avíza.
 

MrXo

Cestující
#37
Dík, už som sa dostal až do KH. :)
Aktivita je pekná, len jedna pripomienka: keď už dáš vozy naložené autami z Bratislavského VW, prečo si nepoužil Laekks s autami Škoda ? (Myslím DB Laekks_292).
Neber to ako výtku, na hru to nemá vplyv :)
 
Nahoře