Reskin v OR nekompaktibilní pro editor v msts

Zdravím všechny,
Potřebuji poradit, co udělat s reskinem lokomotivy, který je jen pro OR, když máme zatím používat jen editor v MSTS podle Howkyho doporučení v jednom z vláken diskuze. Jak nastavit reskin do consistu v OR, když v editoru MSTS není vidět?
Vytvořil jsem větší aktivitu v editoru msts, ve které chyběly některé lokomotivy a expresy. Z nouze jsem si vytvořil reskin na Leoexpress podle reskinu z Flirtu Stadler. Pak jsem hledal nějaký nový Siemens Vectron se 4. pantografy, na který bych si vytvořil skin pro 193 293, který bych viděl v editoru msts. Ten jsem nenašel. Pak jsem reskinoval nový reskin 193 292 na 193 293. Vše proběhlo O.K. Jenže tento reskin je jen pro OR, takže není vidět v editoru msts. Jak to udělat, aby byl vidět v editoru msts anebo, jak vytvořit consist soupravu přímo v OR s aktivitou (to beru jako poslední možnost v řešení. Nechce se mi předělávat tak velkou aktivitu vytvořenou v editoru aktivit msts.
Otázky:
1. Závisí to na velikosti boxu u reskinu jen pro OR, který je ve 2048 pixelech? Když ho zmenším na 1024 pix., bude to mít na to vliv? Uvidím ho pak v editoru msts?
2. Anebo mám upravit názvy images ve složkách s. ?
3. Kde najít vectron se 4. pantografy, který by byl vidět v editoru msts?
4. Jak vytvořit přímo aktivitu v editoru aktivit v OR, a dá se při tom použít trainset z msts?

Díky za odpověď.
S pozdravem R.P.

dem

Strojvedoucí
HDV ktoré sú pre OR a sú naozaj OR nie len kvázi OR ani neuvidíš. Pretože definície OR AE nepozná. Riešenie je to čo ti napísal kolega vyššie napríklad.

Díky za radu. Tak v conbuilderu výměna lokomotiv proběhla O.K.
Pak jsem to dal do OR prozkoumat trasu. Vybral jsem tento vlak s CD_193.293 a vidím matně jen sběrače. Textury jsem nechal ve 2048 pix. Nepřehodil jsem je zpětně do DTX1...
Tak nevím, co ještě provedu, pokus omyl, abych lokomotivu viděl v OR v prozkoumat trasu.
Měj se

Kam se posílají nové reskiny ke shlédnutí?
Vytvořil jsem řadu 193 295-3+ 193 296-1 + 193-293-8 + 193 291-2. Schvaluje to někdo? Pak to uložím na Uložto, aby si to kdokoliv mohl stáhnout...
Pak mám ještě připraven Leoexpress Flirt Stadler. Tam potřebuji ještě dotáhnout určité věci do dokonalosti za podpory zkušenějších skinařů...
Můžete se někdo ozvat?

Díky
R.P.

No mali,by sa posielat autorovy daneho modelu,pripadne v readmi uved autora povodneho modelu,pokial ide o tie Vetrone,
Myslim ze lepsie by bolo napisat napr Dodovi,pripadne Honzovi a hodit to k nim na web,ci ???

dem

Strojvedoucí
S toho čo sa tu občas zomele nebude múdrejší nikto. :D Ale obrázky hádam nemusia čakať na schválenie či ?

Nějaké fotky jsme nafotil. Problém u mě, že nejsem zatím tak zručný při vykreslování oblouků. Reskin dělám hlavně z podkladů těch fotek, přímo z boku či zepředu...a pak to hodím do 3D, upravím polohu, jak to jde, aby byla mašinka přímo z boku či ze předu a skinuji v TAGtoola2.
Potřebuji ale poradit ohledně toho, zda-li není možné nějak fotky převést ve 3D tak, abych je viděl ostře i z dalších pozic, abych je mohl použít pro reskin a nemusel kraje domalovat daným odstínem barvy. Anebo, když jsou na reskinu mapa Evropy jako v případě CD_Cargo 383 001-5.
V opačném případě se musím propašovat do daného depa a nafotit tam z přesné vzdálenosti z boku i zepředu dané lokomotivy či vozy. Což není vždy snadné, pokud tam je ostraha.
Některé fotky seženete na webu, ale není to pravé ořechové. Níže fotky např. CD CARGO 383 001-5. a zkouška reskinu přes ZSSK 383 106. Sami vidíte, že to není dostatečné ostré.
To stejné zkouším udělat u GWTR , která vychází z německé staré TP 628..- viz fotky níže.
U té 193 293 , kterou jsem fotil na pražském nádraží je kupodivu opačný problém. Je to moc zblízka z boku. Když to hodím do malování a pak do prográmku . paint net, musím ji zmenšit, aby se mi vlezla do původní textury o velikosti 2048 pix.
Je asi neprofesionální to řešit pak tím, že rozostřené nápisy na textuře jednoduše smáznete a napíšete ve stejném fontu jako jsou psány přímo na lokomotivách. Poradíte si s nápisy, ale co mapy a další různé znaky, které chcete mít ostré v původní velikosti, aby jste zachovali autentičnost samotného modelu.

Prosím o Vaše rady, co s tím, aby se ty fotky daly plně využít k prospěchu dokončení kvalitního skinu.

Díky za info

R.P.

Přílohy

Josef Vogeltanz

Provozní technik
Dotaz je tak nějak zmatený. TGATool2 je nástroj na převod mezi formátem textur a některými grafickými formáty. Podklady pro TGATool2 (ale třeba i pro AceIt) dělám v grafickém editoru, který umí pracovat ve vrstvách (v mém případě Corel Paint). Všechno je to jen o kvalitě zdrojů - fotografiích a jejich rozlišení. Obecně ale i z horších podkladů se dá vyrobit obstojná textura. Dá to ovšem značnou fušku, ohlídat všechna lícování, rozdílné odstíny, jas, nežádoucí odlesky apod. Většinou se hodně retušuje a to už musí být v rukou a oku, protože tohle zatím žádný SW neumí. Je to bitmapová grafika jako každá jiná, je nutno u ní při zvětšování/zmenšování počítat s rozlišením a pixelizací.

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil v TGATool2 to už pak jen hodíte do ACE, abyste mohl mít soubor připravený pro model. Jde mi ale hlavně o samotnou práci s grafickým editorem. Používám ve Windousech klasický editor malování a pak paint.net, kde se dají fotky natočit, abyste nemusel mít práci s ručním dokreslováním, do určité míry zvětšit či zmenšit, ale je to pak na úkor rozostřenosti nápisů a různých znaků, které se pak musí znovu napsat v daném fontu, pokud ho máte v officech.

S pozdravem
Radek

bob57_cz

Učitel češtiny
Používám ve Windousech klasický editor malování a pak paint.net, kde se dají fotky natočit...
Nahradit tyto dětské hračky něčím dospělejším. Nemusí to být hned drahý AdobePhotoShop, stačí jemu velmi podobný a dokonce zadara s vrstvami taktéž pracující PhotoFiltre:

Přílohy

Tak jsem zkusil Corel draw něco více profi, ale pak jsem zůstal stejně u klasického malování.

Nevím, kdo schvaluje repainty. Tak jsem do přílohy jeden dal. Dělal jsem se s tím celý měsíc, do všech detailů, ale určitě je na tom ještě , co zlepšovat...
Je to více model m¨než fotografická koláž. Jinak jsem to fotil přes mobil z monitoru, protože mně nešly ukládat screene přímo z Open Rails. Sice napsal, že uložil, ale pak jsem to ve svém PC marně hledal. Nevím, co bylo příčinou.

20190512_201321.jpg 20190512_201426.jpg

Lukyn-CZ

Provozní technik
Radku, screeny z OR zkus hledat ve složce "obrázky" a tam v podsložce "Open Rails".

Jinak ke skinu: Na měsíc práce neni výsledek zrovna valný. Tvou prací budou jen bočnice s rámem a čelo, že? Protože na střeše jsou totožné chyby jako u skinu ČD, který se dá stáhnout na uložto. Nedávno jsi tu ukazoval, že máš na tohoto Vectrona fotky a skin je na první pohled spíše omalovánka, kde navíc moc nesedí barvy... Na druhou stranu se mi líbí, že máš pěkně udělané přechody a napojení, a také to, jak jsi si poradil s dveřma, které na tomto modelu nejsou mapovány zrovna šťastně.

K těm programům, které používáš: Doporučim ti obyčejný a dnes už starší Adobe Photoshop 7. Je jednoduchý a bohatě postačí na skinování. Dá se v něm pracovat ve vrstvách, což je asi nejdůležitější pro naše účely a také v něm v pohodě srovnáš křivé fotky.
Já osobně postupuji následovně - Nafotim mašinu do RAWu, ten pak barevně upravim k "obrazu svému" v Zoneru a převedu na TIF (nepoužívej Jpeg) a s tim pak už pracuji ve Photoshopu, kde už jen "lepim fotky do textur", jak Tax s radostí mému mistrovskému umění říká... :D

Nezbývá tedy, než Ti popřát hodně trpělivosti při dalším skinování, pokud budeš potřebovat poradit, napiš SZ, rád pomohu. ;)

střechu jsem nedělal. O.K. ,ale adobeshop foto jsem si stáhnul . Díky za radu...
Jinak abych byl přesný , dělal jsem to asi tři týdny, ale i tak díky za komentář..

Pokud jde o vrstvy, když dáš do štětce a dáš největší zoom, tak je máš taky i ve windows malování...
Jak říkám, je to spíše malování než fotografická koláž, což jsem zjistil, že u německých vectronů se s tím pod okénky nikdo nechtěl dlouho babrat, tak tam šoupnul přesnou fotku z určité vzdálenosti...

Tu střechu jsem nedělal, ale mrknu na ni. Taky jsem zjistil určité nedostatky v původním modelu.

Píšeš o RAWu. To je nějaký prográmek na editaci fotek? dá se stáhnout ?

Díky za info

Nahoře