Parní lokomotivy ČSD (nejen) pro Open Rails

Pikku

Průvodčí
Již nějakou dobu se trápím s 3D kabinou pro jednu známou parní lokomotivu. Zatím se mi povedlo rozhýbat jen část prvků, a to ještě nikoliv zcela k mojí spokojenosti. Abyste měli představu, jak taková 3D kabina vypadá v ORTS, přikládám několik obrázků z tvorby pro (doufám) potěchu oka. Funkční prvky snad poznáte, dvojice vždy ukazují polohu vybraného ovladače. Pro nedočkavé - je to ještě běh na předlouhou trať, buďte trpěliví prosím a nečekejte release v dohledné době.

kab01.jpg kab02.jpg kab03.jpg kab04.jpg kab05.jpg kab06.jpg kab08.jpg kab09.jpg kab10.jpg kab11.jpg

Pikku

Průvodčí
Kromě otravné tvorby 3D kabin pro vlakové simulátory je potřeba čas od času udělat i něco zajímavého a zábavného, například zkusit vymodelovat i nějakou tu pěknou parní lokomotivu. Tak snad se to podaří. Stále wip, bílé části modelu nejsou ještě otexturovány.
wip555.jpg

Pikku, to je ovšem majstrštyk. 3D kabiny jsou přesně to, co parním mašinám chybělo. Vypadá to, že po chvilce neklidu se máme opět nač těšit...

Tax

Moderátor
Správce
Zas ten hnusný giesl ... Pikku Ty si nepolepšiteľný :p Dúfam že urobíš aj normálnu bezušatú verziu a ušaté s kruhovým komínom ;) A odtiaľto je už len krok ku Krasinovi ;) Polepši sa chlape, urob radosť svojim kamarátom :p Nie len modifickácie plecháčov na xxx spôsobov ;) :p

Dan J.

Strojvedoucí
Pikku, dělá ti taky tato kabina, že když vjedeš do tunelu (samozřejmě v OR), tak černá noční textura prosvítá? Jde to nějak ošéfovat?

Pikku

Průvodčí
Možná to do tohoto vlákna úplně nepatří, ale ... nakonec posuďte sami. Hnacím vozidlem v novém projektu je totiž parní lokomotiva, původem maďarská řada 377 (u ČSD pak řada 310.4). Zatímco se @Dan J. snaží s repainty pracovních vozů a zřejmě tak oslaví nadcházející Svátek práce, já jsem se rozhodl oslavit nadcházející Den vítězství (8.5.1945) nějakou tou militarií do sbírky. A aby to nebylo tak obyčejné, místo pancéřového vlaku z roku 1945 jsem si vybral pancéřový vlak z roku 1918. (On je tedy samozřejmě původně starší, ale co už, když máme navíc to stoleté výročí jiné události.) Takže modelově hotovo, teď nastane ta správná legrace při ladění enginu a wagů. (Naštěstí pro vás se tohoto nezúčastním a předám to povolanějším, například @Josef Vogeltanz ) .
Jestli jste dočetli až sem, máte obdivuhodnou trpělivost nebo hromadu volného času. ;)
PzZug04.jpg PzZug03.jpg PzZug02.jpg PzZug01.jpg
Kvízová otázka - jaký typ brzd byl na vlaku osazen? (ruční, žádná, ssací, tlaková, případně věděl by někdo jaký systém?)

Dan J.

Strojvedoucí
Zatímco se @Dan J. snaží s repainty pracovních vozů a zřejmě tak oslaví nadcházející Svátek práce
Dan J. by to rád stihnul, ale čeká na úpravy vozu a je třeba zkonzultovat připomínky co psal do mejlo, tak uvidíme, kdy to Tax stihne... :) :) :) Ale 1. Máj se nůprosně blíží, tak nevím, nevím...