Motorové lokomotivy (nejen) ČKD pro Open Rails z dílny Pikku Locomotive Works Inc.

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Jak takový model do simulátoru vzniká? Jak různě zálohuji data a procházím staré uložené věci, našel jsem i některé vývojové screeny z modelovacího programu. V roce 2012 jsem dostal od @Vrbam fotky na tehdy naprosto novinku - lokomotivu 753.6 . A protože se mi ten stroj líbil, zkusil jsem se mu trochu věnovat. Píše se pátého ledna 2013 a na rámu lokomotivy 749 (prakticky tak jako v reálu) vzniká nový model.
scr01.jpg
Novinku je třeba obléknout a zjistit, jak bude vše vypadat s texturami a sedět.
scr04.jpg
Už začíná vznikat opravdový model.
scr10.jpg
A pozor, teprve sedmnáctý (!) screen ukazuje odstranění chybného tvaru boku kabiny. Všimne si někdo?
scr18.jpg
A takhle vypadal finální model pro MsTS z června 2013. Děs, že?
scr25.jpg
Potom jsem rozestavěný model uložil k ledu. Do roku 2017, přibližně. A v roce 2017 jsem zkusil vyřezat okna a světla. Hned to vypadalo lépe. Stejně jako upravené textury. Těch variant textur bylo asi osmnáct. Zapojili se @Vrbam, @Lukyn-CZ nebo i Milda Hůrka.
scr27.jpg
Ale pořád to nebylo ono a protože jsem měl jiné starosti, tak jsem 753.6 nechal opět být. Do ledna 2020.
scr28.jpg
V současnosti práce na novém modelu pokračují a už byste ho asi ani nepoznali. Bílé části modelu nejsou namapované a otexturované, zbytek je plus minus hotový. Nové podvozky, nádrž, upravený rám, komplet nový interiér, otočné vrtule ve střeše, dvacátá varianta textur a další drobnosti. A přitom stále příznivých cca 40 tis polygonů.
scr33.jpg
Nakonec obligátní dotaz - čirou náhodou, fotografii pultu asi nikdo nemá? Ne že bych dělal 3D kabinu, ale něco na ten pult v kabině modelu dát musím a úplně z vody se mi vařit nechce.
A ještě dodatek - díky @liadem za nakopnutí, ale jestli dokážeš na tohle napasovat tvoje textury UNIDO, tak to mě opravdu překvapíš.

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Budou některé, zde již dříve zmiňované, Berty taky do RW?
Tyto berty pro ORTS vycházejí z modelu pro RW. Takže by to bylo vlastně nošením dříví do lesa. :) Předpokládám ale, že se buď najde nějaký „konvertista“ co je zkonvertuje do RW, nebo se s někým domluvím (třeba s @Damo), jako u některých modelů vozů.

A mezitím někde v dieselové divizi Pikku Locomotive Works Limited ...
scr35.jpg
scr36.jpg
scr37.jpg

Plexi

Provozní technik
Pokud se ovšem zachovaly fotky tohohle parádního šumperského nátěru, než si ji K*kotera natruc přelakoval do toho příšerně oranžového lesklého unifiku.

Přílohy

Nahoře