(Ne)spouštění OR - prosba o radu

Zdravím všechny fíry.

Chci vás požádat o radu či názor, protože se svými nápady jsem v koncích a ani hodiny strávené na českých i zahraničních fórech mi další neposkytly.
Před pár dny jsem musel opravovat disk notebooku (ASUS N56V, Win 10) programem chkdsk. Poté, co se jakž takž povedlo uvést přístroj do zdravého chodu, program Open Rails přestal fungovat. Nemyslím tím samotné aktivity. Nedostanu se ani do menu. Správce úloh na chvíli ukáže ikonu programu, ta ale téměř okamžitě zmizí, program spadne. Nevyskočí žádná hláška, žádná nápověda, co může být špatně. Jako kdyby nebyl nainstalovaný, nebo neměl všechny své potřebné soubory. Před opravou disku hra fungovala bez nejmenších problémů, byla stabilní. Po opravě (které se navíc netýkala sektoru, ke je instalace OR) najednou takhle stávkuje. Žádné další nastavení se oproti předchozímu funkčnímu stavu neměnilo.
Žádný jiný program se takhle nechová. (Aspoň jsem na žádný po dvou dnech nenarazil.) Prošel jsem snad všechny variace spuštění v kompatibilitě. Zkoušel jsem kompletní reinstalaci, ve správcovském módu i bez něj. Zkusil jsem vypnout antivir. Zkusil jsem zapnout antivir. Udělal jsem údržbu, vše vyčistil, defragmentoval... Hledal jsem chybu v grafickém nastavení (Nvidia GeForce 750M kontra integrovaná Intel 4000) a předepisoval programu používat tu lepší grafiku (i když mi připadá zvláštní, že by tohle zapříčinilo nemožnost spuštění už menu). Přes BIOS nejde nastavit preferovaná karta, pouze zvýšit vyhrazenou paměť na 512 (beze změny). Přiznám se, že si nevybavím, zda tato možnost v BIOSu byla či nebyla před opravou (myslíte, že je možné, aby kvůli chybám na disku zmizely možnosti ovládat grafické nastavení v BIOSu?). Hlavně je prostě matoucí, že dříve program fungoval a nyní, bez zjevné příčiny, neřkuli uživatelského zásahu do nastavení přístroje, ani neškytne.
Tušíte někdo, v čem by mohla být ta ne-zjevná příčina? Budu vám vděčný za nápady.

dem

Strojvedoucí
Keďže nikde nepíšeš , že si používal monogame verziu, tak OR pre svoj chod potrebuje XNA Framework a tuším ešte nejaké blbostičky ktoré sú na OR webe linknuté.......Takže tá oprava sa mohla dotknúť práve týchto potrebných vecí. Podľa mňa je najlepšie všetko znovu nainštalovať podľa návodu na OR home page, alebo jednoducho použi OR MG verziu, ktorá to už nepotrebuje.

Předně díky za reakci. Ty věci okolo Framework (asi tři typy doplňků) mě taky napadly, dokonce jsem se je pokoušel ručně instalovat.
A teď se zeptám hloupě: Co je to MonoGame verze? Ještě jsem se s tím nesetkal. Na stránkách je ke stažení instalátor stabilní verze a zabalený soubor s experimentální verzí (tu jsem zkoušel)
Našel jsem si stránky Monogame.net, kde lze stahovat jakýsi program Monogame 3,6 for Visual studio. To je to, co máš na mysli?
Našel jsem tu na fóru mnoho zmínek, ale zjevně od lidí, kteří už vědí, o co jde a umí s tím pracovat. Plus jeden odkaz na ORMG z října 2017, ovšem bohužel už smazaný.

Nahoře