Skiny nejen pro OR, Dan J.

Dan J.

Strojvedoucí
Taxi, to nejsou hlavně moje fotky, je to "nalezenina" na netu, já tolko hledám vraky vozů a pracovní vozy, abych něco měl a mohl tak něco obšlehnout, já si myslím, že ten vagón už ani neexistuje. Klidně pokud někdo ze zdejších nějaké další fotky má, mechť se zapojí, když jsem tady položil požadavek na Bai pro dráteníky, odezva nebyla vůbec žádná, asi budu muset stáhnou pár dílů z Dynastie Nováků, přetáhnout to přes Badicam a udělat si screeny, ale myslím, že tam nějak záběry na celý vagón nebudou.

Jinak první test v OR s vozem Ciz-SV
ČSD_Ciz-dílensky_or.jpg ČSD_Ciz-dílensky_or2.jpg

Já se přimlouvám. On by to zas až takový fake nebyl. Podvozkových krytých vozů z doby kkStB, I.rep a poválečné doby moc dokumentováno není. Patrně nějaké řady Zsa nebo Za. Z let 50tých jsem našel "stopu" zde. Vrtá mě hlavou, těch Danovo nalezenců. Mají staré podvozky typu Diamond, ale již s valivými ložisky (odhaduji podle tvaru domků). Asi něco trofejního, co se sem zatoulalo po válce.

Dan J.

Strojvedoucí
Na vozy Ce taky dojde. Teď přes týden, kdy jsem v práci se mi ale moc na PC sedět nechce. I když tohle vypadá taky na nějaký Ciz, ale má zaplechované plošiny a na to není model.

Hezký den.
Na webu: Virtuální železniční dílny byly přidány repainty původně německých vozů DR MCi43. Ty vznikly za války jako nouzové pro osobní a lazaretní přepravu úpravou konstrukce zavřených nákladních vozů. Důvodem byl nedostatek materiálu. Po válce jich řada zůstala na území ČSR a ČSD jich využívaly pro víkendovou dopravu na lokálních tratích. Nejdříve jako řadu Ciz a po jejím zrušení jako řadu Biz. Když se pro osobní dopravu přestaly využívat, našly využití jako pracovní vozy pro různé účely. Nejčastěji jako sklady nářadí a materiálu, či dílny.

Balík obsahuje repainty vozů ČSD Biz a Ciz, jejihž autorem byl před lety Pikku na model DR MCi43, jejihž autorem je Sven Sprenger aka Rasender Roland. Z mé dílny pžibyly vozy pracovního vlaku, jedná se o opravdu stařičký výtvor z prvopočátku MSTS, ale myslím, že do aktivit do dob ČSD se bude hodit i dnes:

ČSD SV-5563 (přestavba z vozu ČSD Biz)
CSD_Biz-Sv_fake.jpg
ČSD SV-1215 (přestavba z vozu ČSD Ciz)
CSD_Ciz-Sv_fake.jpg

Balíček vozů obsahuje jak chování pro OpebRails, tak chování pro MSTS, které naladil Josef Vogeltanz.
Přeji mnoho ujetých kilometrů v MSTS/OR.
Dab J.

Nahoře