OpenRails Pomoc

david246msi

Začátečník
Zdravím jsem v tomhle ještě celkově začátečník a uplně nevím co a jak..Prošel jsem si spoustu návodů jak to nainstalovat a stáhl jsem i nějaký modely vlaků ze stránek kam mě návody poslaly.Chtěl bych si zkusit a zahrát nějaký vlakový simulator ale nechci vyhazovat hodně peněz tak jsem našel to OpenRails ale nevím jak to přesně funguje...Aby tam byly nějaký ty český vlaky + vagony, pročetl jsem si hodně návodů jak to tam dát ale stejně to moc nepobírám.Povedlo se mi zapnout hru s nějakou americkou tratí a českým vlakem a ted nevím kde bych mohl najít nějaký český tratě a jak je rozchodit abych tam mohl jezdit a dělat ty trasy.Nejvíc by se mi líbila trat z okolí Hradce Králové až třeba Poděbrady..Ale jestli nic takovýho pro Openrails není tak to může být i něco jiného.

Zdendaki

Začátečník
Já myslím, že návodů, jak zprovoznit Open Rails je na internetu hodně. Jen je potřeba pořádně hledat. Zase tak složité to není

david246msi

Začátečník
Já právě prošel už spoustu návodů a i ty co jsem našel tady na tom forum ale nepobral jsem to moc..Stejně nevim co přesně a v návodech jsem nepřišel na to kde bych našel tratě a sprovoznil je

AdamS

Cestující
Na YT sú asi tri videá, kde je inštalácia OR, stiahnutie trate a aj vozidla do OR a tak podobne. Pred dvomi rokmi som postupoval som podľa toho a nemal som najmenší problém. Pridám sem odkaz, skús postupovať spolu s autorom videa. :)

david246msi

Začátečník
Jo to už jsem právě viděl já už tu hru mám nějak sprovozněnou a mám nějaký soubory od MSTS který mi stejně nefungovalo a z toho mám taky spoustu různejch vlaků ale vůbec se v tom nevyznám jakej vlak je kterej,nejsem až takovej znalec vlaků a sotva se mi nějak povedlo rozjet vlak na nějaký oficiální trati z MSTS, jsem nejdřív hrál nějakej tutorialovej a pak jsem to nějak proklikal na nějakou trat a zvolil jsem českej vlak s vagony ikdyž mi trvalo než jsem přišel na to jak to řídit..Ale nevim tedy jak ty tratě.Tu "lokalku" z videa jsem zkoušel ale ta mi nefungovala protože to hodilo nějakej error.

Málo kdo bude ochoten opakovat ti už napsané. Veškeré rady tedy nebudou nic jiného, než dostupné návody, které bude potřeba číst stejně jako jakoukoliv odpověď zde napsanou. Tedy číst a potom se ptát na konkrétní věci.
Zkus to třeba zde

david246msi

Začátečník
No to je mi jasné ale stejně jsem nikde nenašel nebo neviděl odkaz kde bych našel nějaké ty tratě...
EDIT:A ten odkaz co si mi poslal tak jsem už procházel a je to tam už neaktivní a moc důležitých věcí jsem tam nenašel

AdamS

Cestující
Tu sú odkazy na trate. Samozrejme, niektoré odkazy sú už nefunkčné, ale stačí zadať ich názov do Googlu, zaň napísať MSTS a vyhodí niekoľko stránok. Prípadne, každá trať má svoje vlákno a väčšinou na jeho začiatku, či konci, je odkaz k nej. Je taktiež vhodné naštudovať, v príslušných vláknach, ktorá trať, pod ktorým globalom funguje, prípadne iné podstatné informácie. Nikto ich, žiaľ, už opakovať nebude.

No to je mi jasné ale stejně jsem nikde nenašel nebo neviděl odkaz kde bych našel nějaké ty tratě...
EDIT:A ten odkaz co si mi poslal tak jsem už procházel a je to tam už neaktivní a moc důležitých věcí jsem tam nenašel
A procházel jsi vůbec tohle forum? Víš vůbec, že je tady rubrika Open Rails a v ní další nazvaná Tratě pro Open Rails? Že prakticky každé vlákno k nějaké trati obsahuje (zpravidla hned na začátku) odkaz k této trati? Zkušenosti s její instalací, používáním, chybami atd.?

Ano, na českém foru Open Rails je poměrně mrtvo, ale ty hledáš návod jak s tím vším zacházet. Návodů je tam spousty (stejně tak tady). Znovu opakuji, že tady se ti dostane informací max. v rozsahu několika vět. Případně odkazů. Opisovat napsané nikdo dělat nebude a rešerši z těch návodů speciálně pro tebe už vůbec ne. Přečti si to konečně, vyzkoušej a potom se ptej na konkrétní nefungující věci. Se stížnostmi na nefungující celek ale nepochodíš. Každý okamžitě pozná, že jsi nic nečetl a nezkusil (resp. zkusil naslepo).

Ano tu část "Tratě pro Open Rails" jsem prošel ale spíš jsem tam viděl že někdo hledá pomoc aby se to nějak opravilo nebo co..

Tu sú odkazy na trate. Samozrejme, niektoré odkazy sú už nefunkčné, ale stačí zadať ich názov do Googlu, zaň napísať MSTS a vyhodí niekoľko stránok. Prípadne, každá trať má svoje vlákno a väčšinou na jeho začiatku, či konci, je odkaz k nej. Je taktiež vhodné naštudovať, v príslušných vláknach, ktorá trať, pod ktorým globalom funguje, prípadne iné podstatné informácie. Nikto ich, žiaľ, už opakovať nebude.
Okay tak dík aspon něco..

Sian_CZ

Začátečník
Zdravím pánové ve spolek. Nechci zbytečně zas*rat fórum dalším vláknem tak to hodím sem. Dnes mi na DVD dorazila trať od pana Šemory. Po instalaci a pokusu spuštění v OR se mi hra chvíli načítala a pak bez chyby vyskočila zpět. Nevím co s tím. Co jsem pročítal fórum tak všem vám to tu jde. Tak u mě musí být někde nějaká chyba. Můžete mi prosím poradit? Přikládám log, který se po vypnutí vytvořil. A ještě dodám, že MSTS nemám. Z DVD jsem nainstaloval trať, vlaky a aktivity a OR napojil na výslednou složku.

This is a log file for Open Rails. Please include this file in bug reports.
--------------------------------------------------------------------------------
Date/time = 04.01.2019 14:56:20 (2019-01-04 13:56:20Z)
BIOS = IRKT37AUS (LENOVO)
Processor = AMD A10-7800 Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G (4 threads, 2 cores, 3,5 GHz) (L1 CACHE 256 KB) (L2 CACHE 4096 KB)
Memory = 6,9 GB
Video = AMD Radeon(TM) R7 Graphics (1,0 GB RAM) (atikmpag 25.20.15003.5010)
Video = AMD Radeon R7 Graphics + R7 200 Dual Graphics (2,0 GB RAM) (atikmpag 25.20.15003.5010)
Display = \\.\DISPLAY1 (1280 x 1024, 32-bit, primary, 0 x 0)
Sound = AMD High Definition Audio Device (atihdwt6 10.0.1.7)
Sound = Realtek High Definition Audio (rtkvhd64 6.0.1.7535)
Disk = C: (Místní pevný disk, NTFS, 905,3 GB, 487,0 GB free)
Disk = D: (Disk CD-ROM, CDFS, 4,0 GB, 0,0 GB free)
Disk = E: (Disk CD-ROM, )
OS = Microsoft Windows 10 Home 64bitový (10.0.17134)
Runtimes = 1.1.4322 SP1 1.1.4322 1033 SP1 2.0.50727 SP2 3.0 SP2 3.5 SP1 4 Client 4 Full 4.0 Client
Runtime = 2.0.50727.8937 (32bit)
\\.\DISPLAY1 = AMD Radeon R7 Graphics + R7 200 Dual Graphics (aticfx32.dll 25.20.15003.5010)
Anisotropy = 16
Render Targets = 4
Streams = 16 (stride 508)
Textures = 8 (16384 x 16384, repeat 8192, ratio 8192)
Points = 256^2
Volumes = 8192^3
Primitives = 5592405
Vertexes = 16777215
Vertex Shader = 3.0 (32768 slots, 256 constants)
Pixel Shader = 3.0 (32768 slots)
Clip Planes = 6
--------------------------------------------------------------------------------
Version = X4331
Build = 0.0.6936.33197 (2018-12-28 18:26:34Z)
Logfile = C:\Users\cztru\OneDrive\Desktop\OpenRailsLog.txt
Executable = RunActivity.exe
Argument = -start
Argument = -explorer
Argument = C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\PATHS\vstup Benesov.pat
Argument = C:\Hry\Open Rails\Trat BP\TRAINS\CONSISTS\cd_130033+11es.con
Argument = 12:00
Argument = 1
Argument = 0
ActRandomizationLevel = 0
ActWeatherRandomizationLevel = 0
AdhesionFactor = 130
AdhesionFactorChange = 10
AdhesionMovingAverageFilterSize = 10
AdhesionProportionalToWeather = False
Alerter = False
AlerterDisableExternal = True
Autopilot = False
AuxActionEnabled = False
AvatarURL = http://openrails.org/images/support-logos.jpg
BrakePipeChargingRate = (user set) 200
BreakCouplers = False
Cab2DStretch = 0
CarVibratingLevel = 0
CircularSpeedGauge = False
ConditionalLoadOfDayOrNightTextures = False
CorrectQuestionableBrakingParams = False
CurveResistanceDependent = False
CurveSpeedDependent = False
DataLogger = False
DataLoggerSeparator = comma
DataLogMisc = False
DataLogPerformance = (user set) False
DataLogPhysics = False
DataLogSpeedUnits = route
DataLogStart = False
DataLogStationStops = False
DataLogSteamPerformance = False
DataLogTrainSpeed = False
DataLogTSContents = 1, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0
DataLogTSInterval = 10
DayAmbientLight = 20
DebriefActivityEval = False
DebriefEvalFilename = OR-DebriefEval.txt
DebriefTTActivityEval = False
DisableTCSScripts = False
DistantMountains = (user set) False
DistantMountainsViewingDistance = 40000
DoubleWire = (user set) True
DynamicShadows = False
ExtendedAIShunting = False
ExternalSoundPassThruPercent = 50
FastFullScreenAltTab = False
FullScreen = (user set) True
GraduatedRelease = False
HotStart = (user set) False
Language = (user set) cs
LODBias = (user set) 30
LODViewingExtention = False
Logging = True
LoggingFilename = OpenRailsLog.txt
LoggingPath = C:\Users\cztru\OneDrive\Desktop
Menu_Selection = (user set) C:\Hry\Open Rails\Trat BP, C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha, , C:\Hry\Open Rails\Trat BP\TRAINS\TRAINSET\cd_130\cd_130033.eng, C:\Hry\Open Rails\Trat BP\TRAINS\CONSISTS\cd_130033+11es.con, C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\PATHS\vstup Benesov.pat, 12:00, 1, 0
ModelInstancing = False
MSTSBINSound = True
Multiplayer = False
Multiplayer_Host = 127.0.0.1
Multiplayer_Port = 30000
Multiplayer_UpdateInterval = 10
Multiplayer_User = cztru
MultiplayerClient = False
MultiplayerServer = False
NoForcedRedAtStationStops = (user set) True
OpenDoorsInAITrains = False
OverrideNonElectrifiedRoutes = False
PerformanceTuner = False
PerformanceTunerTarget = 60
PrecipitationBoxHeight = 100
PrecipitationBoxLength = 500
PrecipitationBoxWidth = 500
PreferDDSTexture = False
PressureUnit = (user set) bar
Profiling = False
ProfilingFrameCount = 0
ProfilingTime = 0
ReplayPauseBeforeEnd = True
ReplayPauseBeforeEndS = 0
RetainersOnAllCars = False
ScreenshotPath = C:\Users\cztru\OneDrive\Obrázky\Open Rails
ShaderModel = 3
ShadowAllShapes = False
ShadowMapBlur = True
ShadowMapCount = 4
ShadowMapDistance = 500
ShadowMapResolution = 1024
ShowAvatar = False
ShowErrorDialogs = True
SignalLightGlow = False
SoundDetailLevel = 5
SoundVolumePercent = 100
SpeedControl = True
SuperElevationGauge = 1435
SuperElevationMinLen = 50
SuppressConfirmations = (user set) True
SuppressShapeWarnings = True
TTCreateTrainOnPoolUnderflow = True
TTOutputTimetableFullEvaluation = False
TTOutputTimetableTrainInfo = False
TTUseRestartDelays = True
TunnelResistanceDependent = False
Units = (user set) Metric
UseAdvancedAdhesion = (user set) False
UseLargeAddressAware = (user set) False
UseLocationPassingPaths = False
UseMSTSEnv = False
UseSuperElevation = 0
VerticalSync = False
ViewDispatcher = False
ViewingDistance = (user set) 1000
ViewingFOV = 45
WindowGlass = False
WindowPosition_Activity = 50, 50
WindowPosition_CarOperations = 50, 50
WindowPosition_Compass = 50, 0
WindowPosition_ComposeMessage = 50, 50
WindowPosition_DriverAid = 100, 100
WindowPosition_Help = (user set) 50, 61
WindowPosition_NextStation = 0, 100
WindowPosition_Quit = 50, 50
WindowPosition_Switch = 0, 50
WindowPosition_TrackMonitor = 100, 0
WindowPosition_TrainList = 100, 0
WindowPosition_TrainOperations = 50, 50
WindowSize = (user set) 1280x1024
WindResistanceDependent = False
Wire = (user set) False
WorldObjectDensity = 10
YoungestFailedToRestore = 0
Mode = explorer
Route = Breclav - Praha
Path = vstup Benesov (C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\PATHS\vstup Benesov.pat)
Consist = cd_130033+11es (C:\Hry\Open Rails\Trat BP\TRAINS\CONSISTS\cd_130033+11es.con)
Time = 12:00:00 (12:00)
Season = Summer (1)
Weather = Clear (0)
Loading TRK TDB

Warning: Track node 146 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 1626

Warning: Track node 3674 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 38821

Warning: Track node 3678 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 38860

Warning: Track node 3733 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 39373

Warning: Track node 3801 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 40090

Warning: Track node 3913 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 41308

Warning: Track node 3914 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 41317

Warning: Track node 4251 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 45191

Warning: Track node 4507 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 47911

Warning: Track node 5048 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 53418

Warning: Track node 5050 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 53434

Warning: Track node 7612 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 82292

Warning: Track node 12725 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 138847

Warning: Track node 13470 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 146692

Warning: Track node 16117 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 176061

Warning: Track node 16145 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 176342

SIGCFG_OR

Information: Skipped unknown SignalSubObj flag BACKFACING in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\OpenRails\sigcfg.dat:line 44646

Information: Skipped unknown SignalSubObj flag BACKFACING in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\OpenRails\sigcfg.dat:line 45420

Information: Skipped unknown SignalSubObj flag BACKFACING in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\OpenRails\sigcfg.dat:line 45521

DAT ACT RDB

Warning: Track node 31 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 226

Warning: Track node 150 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 1156

Warning: Track node 151 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 1163

Warning: Track node 303 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 2430

Warning: Track node 371 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 2980

Warning: Track node 374 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 3008

Warning: Track node 971 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 7828

Warning: Track node 1062 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 8577

Warning: Track node 1111 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 8976

Warning: Track node 11712 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 95675

Warning: Track node 19804 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 161466

CARSPAWN SIGSCR ssssssssWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

Warning: Skipped unknown token Telepole in C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\Breclav - Praha\WORLD\w-005471+014780.w:line 74

WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

Martens

Strojvedoucí
Ahoj,

a jiné tratě Ti v OR jedou ne

Podle toho výpisu to vypadá, že máš nějaký mišmaš v adresářích. V logu máš např. cestu C:\Hry\Open Rails\Trat BP\ROUTES\ - sice nevím, jak máš adresářovou strukturu dál, ale příjde mi, že jsi tam smíchal instalaci BP, GLOBALU, SOUNDS a OpenRails dohromady.

Adresářové struktury by měly být oddělené a to tak (napasováno na Tvou adresářovou strukturu):

1) C:\Hry\Open Rails - tady máš vlastní adresář s aplikací Open Rails. Těchto adresářů můžeš mít více vedle sebe a takto spouštět třeba samostatné instance Open Rails, OR Monogame, případně testovací verze Open Rails.

2) C:\Hry\MSTS - toto bude kořenový adresář pro instalace addonů (tratí, vozidel). Tento adresář bys měl např. zadat při instalaci tratě do instalátoru. On si tam pak vytvoří podadresáře GLOBAL, SOUND, ROUTES, TRAINS a v nich pak další.

Při prvním spuštění OpenRails bys pak měl tuto cestu C:\Hry\MSTS zadat jako adresář umístění těchto addonů.

Je to ono?

Sian_CZ

Začátečník
Zdravím tě. Měl jsem složku se soubory k trati BP hozenou ve složce OR. Vyhodil jsem jí tedy ven a nastavil jak píšeš. Tedy ve hrách mám zvlášť složku OR jen s programem a vedle složku MSTS se soubory z DVD. Nastavena cesta, opět asi minuta loading a výhoz ven. A tento log. Jinak jsem zkoušel trať 310 a ta mi šla.

This is a log file for Open Rails. Please include this file in bug reports.
Date/time = 04.01.2019 15:30:30 (2019-01-04 14:30:30Z)
BIOS = IRKT37AUS (LENOVO)
Processor = AMD A10-7800 Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G (4 threads, 2 cores, 3,5 GHz) (L1 CACHE 256 KB) (L2 CACHE 4096 KB)
Memory = 6,9 GB
Video = AMD Radeon(TM) R7 Graphics (1,0 GB RAM) (atikmpag 25.20.15003.5010)
Video = AMD Radeon R7 Graphics + R7 200 Dual Graphics (2,0 GB RAM) (atikmpag 25.20.15003.5010)
Display = \\.\DISPLAY1 (1280 x 1024, 32-bit, primary, 0 x 0)
Sound = Realtek High Definition Audio (rtkvhd64 6.0.1.7535)
Disk = C: (Místní pevný disk, NTFS, 905,3 GB, 487,0 GB free)
Disk = D: (Disk CD-ROM, )
Disk = E: (Disk CD-ROM, )
OS = Microsoft Windows 10 Home 64bitový (10.0.17134)
Runtimes = 1.1.4322 SP1 1.1.4322 1033 SP1 2.0.50727 SP2 3.0 SP2 3.5 SP1 4 Client 4 Full 4.0 Client
Runtime = 2.0.50727.8937 (32bit)
\\.\DISPLAY1 = AMD Radeon R7 Graphics + R7 200 Dual Graphics (aticfx32.dll 25.20.15003.5010)
Anisotropy = 16
Render Targets = 4
Streams = 16 (stride 508)
Textures = 8 (16384 x 16384, repeat 8192, ratio 8192)
Points = 256^2
Volumes = 8192^3
Primitives = 5592405
Vertexes = 16777215
Vertex Shader = 3.0 (32768 slots, 256 constants)
Pixel Shader = 3.0 (32768 slots)
Clip Planes = 6
Version = X4331
Build = 0.0.6936.33197 (2018-12-28 18:26:34Z)
Logfile = C:\Users\cztru\OneDrive\Desktop\OpenRailsLog.txt
Executable = RunActivity.exe
Argument = -start
Argument = -explorer
Argument = C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\PATHS\vstup Benesov.pat
Argument = C:\Hry\MSTS\TRAINS\CONSISTS\cd_263001+5Bdmtee.con
Argument = 12:00
Argument = 1
Argument = 0
ActRandomizationLevel = 0
ActWeatherRandomizationLevel = 0
AdhesionFactor = 130
AdhesionFactorChange = 10
AdhesionMovingAverageFilterSize = 10
AdhesionProportionalToWeather = False
Alerter = False
AlerterDisableExternal = True
Autopilot = False
AuxActionEnabled = False
AvatarURL = http://openrails.org/images/support-logos.jpg
BrakePipeChargingRate = (user set) 200
BreakCouplers = False
Cab2DStretch = 0
CarVibratingLevel = 0
CircularSpeedGauge = False
ConditionalLoadOfDayOrNightTextures = False
CorrectQuestionableBrakingParams = False
CurveResistanceDependent = False
CurveSpeedDependent = False
DataLogger = False
DataLoggerSeparator = comma
DataLogMisc = False
DataLogPerformance = (user set) False
DataLogPhysics = False
DataLogSpeedUnits = route
DataLogStart = False
DataLogStationStops = False
DataLogSteamPerformance = False
DataLogTrainSpeed = False
DataLogTSContents = 1, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0
DataLogTSInterval = 10
DayAmbientLight = 20
DebriefActivityEval = False
DebriefEvalFilename = OR-DebriefEval.txt
DebriefTTActivityEval = False
DisableTCSScripts = False
DistantMountains = (user set) False
DistantMountainsViewingDistance = 40000
DoubleWire = (user set) True
DynamicShadows = False
ExtendedAIShunting = False
ExternalSoundPassThruPercent = 50
FastFullScreenAltTab = False
FullScreen = (user set) True
GraduatedRelease = False
HotStart = (user set) False
Language = (user set) cs
LODBias = (user set) 30
LODViewingExtention = False
Logging = True
LoggingFilename = OpenRailsLog.txt
LoggingPath = C:\Users\cztru\OneDrive\Desktop
Menu_Selection = (user set) C:\Hry\MSTS, C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha, , C:\Hry\MSTS\TRAINS\TRAINSET\cd_263\263001.eng, C:\Hry\MSTS\TRAINS\CONSISTS\cd_263001+5Bdmtee.con, C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\PATHS\vstup Benesov.pat, 12:00, 1, 0
ModelInstancing = False
MSTSBINSound = True
Multiplayer = False
Multiplayer_Host = 127.0.0.1
Multiplayer_Port = 30000
Multiplayer_UpdateInterval = 10
Multiplayer_User = cztru
MultiplayerClient = False
MultiplayerServer = False
NoForcedRedAtStationStops = (user set) True
OpenDoorsInAITrains = False
OverrideNonElectrifiedRoutes = False
PerformanceTuner = False
PerformanceTunerTarget = 60
PrecipitationBoxHeight = 100
PrecipitationBoxLength = 500
PrecipitationBoxWidth = 500
PreferDDSTexture = False
PressureUnit = (user set) bar
Profiling = False
ProfilingFrameCount = 0
ProfilingTime = 0
ReplayPauseBeforeEnd = True
ReplayPauseBeforeEndS = 0
RetainersOnAllCars = False
ScreenshotPath = C:\Users\cztru\OneDrive\Obrázky\Open Rails
ShaderModel = 3
ShadowAllShapes = False
ShadowMapBlur = True
ShadowMapCount = 4
ShadowMapDistance = 500
ShadowMapResolution = 1024
ShowAvatar = False
ShowErrorDialogs = True
SignalLightGlow = False
SoundDetailLevel = 5
SoundVolumePercent = 100
SpeedControl = True
SuperElevationGauge = 1435
SuperElevationMinLen = 50
SuppressConfirmations = (user set) True
SuppressShapeWarnings = True
TTCreateTrainOnPoolUnderflow = True
TTOutputTimetableFullEvaluation = False
TTOutputTimetableTrainInfo = False
TTUseRestartDelays = True
TunnelResistanceDependent = False
Units = (user set) Metric
UseAdvancedAdhesion = (user set) False
UseLargeAddressAware = (user set) False
UseLocationPassingPaths = False
UseMSTSEnv = False
UseSuperElevation = 0
VerticalSync = False
ViewDispatcher = False
ViewingDistance = (user set) 1000
ViewingFOV = 45
WindowGlass = False
WindowPosition_Activity = 50, 50
WindowPosition_CarOperations = 50, 50
WindowPosition_Compass = 50, 0
WindowPosition_ComposeMessage = 50, 50
WindowPosition_DriverAid = 100, 100
WindowPosition_Help = (user set) 50, 61
WindowPosition_NextStation = 0, 100
WindowPosition_Quit = 50, 50
WindowPosition_Switch = 0, 50
WindowPosition_TrackMonitor = 100, 0
WindowPosition_TrainList = 100, 0
WindowPosition_TrainOperations = 50, 50
WindowSize = (user set) 1280x1024
WindResistanceDependent = False
Wire = (user set) False
WorldObjectDensity = 10
YoungestFailedToRestore = 0
Mode = explorer
Route = Breclav - Praha
Path = vstup Benesov (C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\PATHS\vstup Benesov.pat)
Consist = cd_263001+5Bdmtee (C:\Hry\MSTS\TRAINS\CONSISTS\cd_263001+5Bdmtee.con)
Time = 12:00:00 (12:00)
Season = Summer (1)
Weather = Clear (0)
Loading TRK TDB

Warning: Track node 146 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 1626

Warning: Track node 3674 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 38821

Warning: Track node 3678 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 38860

Warning: Track node 3733 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 39373

Warning: Track node 3801 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 40090

Warning: Track node 3913 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 41308

Warning: Track node 3914 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 41317

Warning: Track node 4251 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 45191

Warning: Track node 4507 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 47911

Warning: Track node 5048 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 53418

Warning: Track node 5050 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 53434

Warning: Track node 7612 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 82292

Warning: Track node 12725 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 138847

Warning: Track node 13470 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 146692

Warning: Track node 16117 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 176061

Warning: Track node 16145 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.tdb:line 176342

SIGCFG_OR

Information: Skipped unknown SignalSubObj flag BACKFACING in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\OpenRails\sigcfg.dat:line 44646

Information: Skipped unknown SignalSubObj flag BACKFACING in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\OpenRails\sigcfg.dat:line 45420

Information: Skipped unknown SignalSubObj flag BACKFACING in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\OpenRails\sigcfg.dat:line 45521

DAT ACT RDB

Warning: Track node 31 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 226

Warning: Track node 150 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 1156

Warning: Track node 151 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 1163

Warning: Track node 303 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 2430

Warning: Track node 371 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 2980

Warning: Track node 374 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 3008

Warning: Track node 971 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 7828

Warning: Track node 1062 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 8577

Warning: Track node 1111 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 8976

Warning: Track node 11712 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 95675

Warning: Track node 19804 pin 0 has invalid link to track node 0 in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\Breclav - Praha.rdb:line 161466

CARSPAWN SIGSCR ssssssssWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

Warning: Skipped unknown token Telepole in C:\Hry\MSTS\ROUTES\Breclav - Praha\WORLD\w-005471+014780.w:line 74

WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

Error: Orts.Viewer3D.Processes.ThreadHangException: Thread 'Loader Process' has hung; the consistent stack trace is shown below:
at Orts.Simulation.Signalling.Signals.BuildSignalList(TrItem[] TrItems, TrackNode[] trackNodes, TrackSectionsFile tsectiondat, TrackDatabaseFile tdbfile, Dictionary`2 platformList, List`1 milepostList) in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\Orts.Simulation\Simulation\Signalling\Signals.cs:line 646
at Orts.Simulation.Signalling.Signals..ctor(Simulator simulator, SignalConfigurationFile sigcfg, CancellationToken cancellation) in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\Orts.Simulation\Simulation\Signalling\Signals.cs:line 130
at Orts.Simulation.Simulator.Start(CancellationToken cancellation) in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\Orts.Simulation\Simulation\Simulator.cs:line 416
at Orts.Viewer3D.Processes.GameStateRunActivity.Start(UserSettings settings, String acttype, String[] args) in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\GameStateRunActivity.cs:line 288
at Orts.Viewer3D.Processes.GameStateRunActivity.<>c__DisplayClass35_0.<Load>b__3() in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\GameStateRunActivity.cs:line 160
at Orts.Viewer3D.Processes.GameStateRunActivity.Load() in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\GameStateRunActivity.cs:line 200
at Orts.Viewer3D.Processes.LoaderProcess.Load() in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\LoaderProcess.cs:line 158
at Orts.Viewer3D.Processes.LoaderProcess.DoLoad() in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\LoaderProcess.cs:line 138
at Orts.Viewer3D.Processes.LoaderProcess.LoaderThread() in E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\LoaderProcess.cs:line 109
at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Object state)
at System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart()

v Orts.Common.ORTraceListener.TraceEvent(TraceEventCache eventCache, String source, TraceEventType eventType, Int32 id, String format, Object[] args) v E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\Orts.Simulation\Common\ErrorLogger.cs:řádek 123
v System.Diagnostics.TraceInternal.TraceEvent(TraceEventType eventType, Int32 id, String format, Object[] args)
v System.Diagnostics.Trace.TraceError(String format, Object[] args)
v Orts.Common.ORTraceListener.WriteLine(Object o) v E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\Orts.Simulation\Common\ErrorLogger.cs:řádek 205
v System.Diagnostics.TraceInternal.WriteLine(Object value)
v System.Diagnostics.Trace.WriteLine(Object value)
v Orts.Viewer3D.Processes.WatchdogProcess.WatchdogThread() v E:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Testing\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\WatchdogProcess.cs:řádek 132
v System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Object state)
v System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
v System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart()

Jestli není podobný problém jako jsme řešili v jiném vlákně. Uživatel měl starší počítač s Athlon 64 a dělalo mu to to samé. Došlo se tam v závěru, že velké tratě na slabém počítači nepojedou. V OR je něco, co vyhodnotí výkon načítání a když nevyhovuje, tak hru ukončí. Zkusil bych, jestli existuje, nějakou první verzi OR, ta by mohla fungovat i na slabším PC.

Sian_CZ

Začátečník
No tak to by bylo velice nemilé :( Našel jsem verzi 1.0 a 0.9 a stejný problém. Ještě tedy možnost zkusit rozeběhnout přímo MSTS. Jestli i to selže tak jsem alespoň finančně podpořil dobrou věc no :)

Frosty

Cestující
Stáhni OR 1.2 stable version komplet OR co máš vymaž. A pak mi napiš SZ na fórum. Až budu doma tak se domluvíme a já ti pošlu pár souborů z OR 1.2 ode mě a ty vložíš k sobě do OR a a přepíšes tyto soubory. Pak ti to pojede. Ale žádné jiné OR verze zatím na starším PC s velkými tratěmi nespustíš. Blokuje to watchdog.

Nahoře