OpenRails Pomoc

david246msi

Začátečník
Zdravím jsem v tomhle ještě celkově začátečník a uplně nevím co a jak..Prošel jsem si spoustu návodů jak to nainstalovat a stáhl jsem i nějaký modely vlaků ze stránek kam mě návody poslaly.Chtěl bych si zkusit a zahrát nějaký vlakový simulator ale nechci vyhazovat hodně peněz tak jsem našel to OpenRails ale nevím jak to přesně funguje...Aby tam byly nějaký ty český vlaky + vagony, pročetl jsem si hodně návodů jak to tam dát ale stejně to moc nepobírám.Povedlo se mi zapnout hru s nějakou americkou tratí a českým vlakem a ted nevím kde bych mohl najít nějaký český tratě a jak je rozchodit abych tam mohl jezdit a dělat ty trasy.Nejvíc by se mi líbila trat z okolí Hradce Králové až třeba Poděbrady..Ale jestli nic takovýho pro Openrails není tak to může být i něco jiného.

Zdendaki

Začátečník
Já myslím, že návodů, jak zprovoznit Open Rails je na internetu hodně. Jen je potřeba pořádně hledat. Zase tak složité to není

david246msi

Začátečník
Já právě prošel už spoustu návodů a i ty co jsem našel tady na tom forum ale nepobral jsem to moc..Stejně nevim co přesně a v návodech jsem nepřišel na to kde bych našel tratě a sprovoznil je

AdamS

Cestující
Na YT sú asi tri videá, kde je inštalácia OR, stiahnutie trate a aj vozidla do OR a tak podobne. Pred dvomi rokmi som postupoval som podľa toho a nemal som najmenší problém. Pridám sem odkaz, skús postupovať spolu s autorom videa. :)

david246msi

Začátečník
Jo to už jsem právě viděl já už tu hru mám nějak sprovozněnou a mám nějaký soubory od MSTS který mi stejně nefungovalo a z toho mám taky spoustu různejch vlaků ale vůbec se v tom nevyznám jakej vlak je kterej,nejsem až takovej znalec vlaků a sotva se mi nějak povedlo rozjet vlak na nějaký oficiální trati z MSTS, jsem nejdřív hrál nějakej tutorialovej a pak jsem to nějak proklikal na nějakou trat a zvolil jsem českej vlak s vagony ikdyž mi trvalo než jsem přišel na to jak to řídit..Ale nevim tedy jak ty tratě.Tu "lokalku" z videa jsem zkoušel ale ta mi nefungovala protože to hodilo nějakej error.

Málo kdo bude ochoten opakovat ti už napsané. Veškeré rady tedy nebudou nic jiného, než dostupné návody, které bude potřeba číst stejně jako jakoukoliv odpověď zde napsanou. Tedy číst a potom se ptát na konkrétní věci.
Zkus to třeba zde

david246msi

Začátečník
No to je mi jasné ale stejně jsem nikde nenašel nebo neviděl odkaz kde bych našel nějaké ty tratě...
EDIT:A ten odkaz co si mi poslal tak jsem už procházel a je to tam už neaktivní a moc důležitých věcí jsem tam nenašel

AdamS

Cestující
Tu sú odkazy na trate. Samozrejme, niektoré odkazy sú už nefunkčné, ale stačí zadať ich názov do Googlu, zaň napísať MSTS a vyhodí niekoľko stránok. Prípadne, každá trať má svoje vlákno a väčšinou na jeho začiatku, či konci, je odkaz k nej. Je taktiež vhodné naštudovať, v príslušných vláknach, ktorá trať, pod ktorým globalom funguje, prípadne iné podstatné informácie. Nikto ich, žiaľ, už opakovať nebude.

No to je mi jasné ale stejně jsem nikde nenašel nebo neviděl odkaz kde bych našel nějaké ty tratě...
EDIT:A ten odkaz co si mi poslal tak jsem už procházel a je to tam už neaktivní a moc důležitých věcí jsem tam nenašel
A procházel jsi vůbec tohle forum? Víš vůbec, že je tady rubrika Open Rails a v ní další nazvaná Tratě pro Open Rails? Že prakticky každé vlákno k nějaké trati obsahuje (zpravidla hned na začátku) odkaz k této trati? Zkušenosti s její instalací, používáním, chybami atd.?

Ano, na českém foru Open Rails je poměrně mrtvo, ale ty hledáš návod jak s tím vším zacházet. Návodů je tam spousty (stejně tak tady). Znovu opakuji, že tady se ti dostane informací max. v rozsahu několika vět. Případně odkazů. Opisovat napsané nikdo dělat nebude a rešerši z těch návodů speciálně pro tebe už vůbec ne. Přečti si to konečně, vyzkoušej a potom se ptej na konkrétní nefungující věci. Se stížnostmi na nefungující celek ale nepochodíš. Každý okamžitě pozná, že jsi nic nečetl a nezkusil (resp. zkusil naslepo).

Ano tu část "Tratě pro Open Rails" jsem prošel ale spíš jsem tam viděl že někdo hledá pomoc aby se to nějak opravilo nebo co..

Tu sú odkazy na trate. Samozrejme, niektoré odkazy sú už nefunkčné, ale stačí zadať ich názov do Googlu, zaň napísať MSTS a vyhodí niekoľko stránok. Prípadne, každá trať má svoje vlákno a väčšinou na jeho začiatku, či konci, je odkaz k nej. Je taktiež vhodné naštudovať, v príslušných vláknach, ktorá trať, pod ktorým globalom funguje, prípadne iné podstatné informácie. Nikto ich, žiaľ, už opakovať nebude.
Okay tak dík aspon něco..