Aktivita ZŠ_Den Blbec_OR

@poison Ahoj, měl bych na tebe prosbičku. Jak jsem říkal tak pomalu jedu Den Blbec ( opravdu pomalu ) neb už je hodně práce kolem baráku.
Nyní jsem na Masarykově nádráží s Duhovou energíí a dostal jsem pokyn : písk,písk,písk, posun do depa povolen. zastav na přesuvné u Boudy.. vyrazím a před depem je jedno návěstidlo kde je stůj , žádným způsobem nereaguje ani v ručním režimu přejedu za něj a vyskočí hláška o neůspěchu aktivity ( depo blok odjezd )
Až budeš mít chvilku mrkneš na to prosím?

poison

Pomocník strojvedoucího
Ahoj, mrknu na to, ale momentálně jsem bez PC. Napiš mi SZ tak za týden, kdybych na to zapoměl, snad už budu mít počítač doma.

@bob57_cz je to možný. Je fakt že ani když přepnu na ruční režim tak na trať monitoru ani není návěst vidět. Tím pádem je potřeba najít chybu v act. Proč mě nenechá dojet k boudě a hodí hlášku : depo blok odjezd.
@poison dobrá. Já teď budu týden taky mimo. Pracovně. Napíšu případně když to zmaknes nech odkaz na opravu. A já pak vyzkouším. Díky

poison

Pomocník strojvedoucího
Tak konečně koukám do editoru a nic závadného tam nevidím, návěstidlo je před depem a ty máš, po zastavení před boudou a převzetí rozkazu, najet na 380.002, která tam stojí jako loose consists, takže je to vjezd na obsazenou kolej a mělo by fungovat TAB nebo nějaký jiný fígl v OR. S tímhle půjde jen těžko něco vymyslet. Ještě mne napadá zda jsi vybavil reverz u tý hlášky písk, písk, písk.
001.jpg
002.jpg
Bod 12 je zastavení u boudy, pak 380.002, se kterou máš zajet do šturcu a zasunout k bodu 13 151.001 kde ji necháš a pokračuješ zpět.
Chtělo by to testovací akci od hlášky s posunem a s tím loose consistem podle tohoto path, zkusit prohodit otočáky nebo něco vymyslet, ale moc šancí tomu nedávám. Až bude chvilka tak to zkusím.

bob57_cz

Učitel češtiny
Nevím, jak v OR, ale v MSTS tam při posunu byla hláška o nutnosti přechodu do druhé kabiny/otočení. Bez splnění se pak scénář odehrával do patu.

poison

Pomocník strojvedoucího
Udělal jsem path až na hlavák a zkusil projet, ten klacek je rudej a při stisku TAB mi Zbyněk hlásí, že jízda není dovolena, tak jsem stiskl SHIFT+TAB a normálně jsem dojel až k 380.002. V úloze se to může chovat jinak.

Frosty

Cestující
Dnes jsem přiletěl z dovolené. V nejbližší době udělám test. Ale jak jsem byl zvyklý z msts. Tak vždy přecházím v kabině na druhou stranu. Zkusím tedy že bych nepřešel v kabině a sunul na reverse a dal u návěstidla jak píšeš : Shift+tab. Zatím díky.
Popředu jsem tuším Shift+tab zkoušel ale jestli si z hlavy dobře pamatuji tak je to návěst za tebou. Tím pádem to hlásilo ve vlakové cestě není návěst.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
OpenRails vždy na reversu narozdíl od MSTS točí trasu a ani se k reversu nemusí dojet a hlášky se chovají taky jinak. Už třeba to, že OR nemá rád zprávy na výhybce, poněvač nebere dosah do stran , jen v přímce přímo na koleji hráče, což je úplně nanic, nechápu, proč ty dosahy nenechali jako v MSTS, když se dají zvyšovat a snižovat úrovně aktivací.

@poison @Dan J. Tak pánové. Nic nefunguje. A ve hře jak psal Dan se reverse uvede sám ikdyž kabinu nepřejdu. Ale všiml jsem si že na track monitoru není vůbec v cestě návěstidlo. Ani v ručním režimu. Jen za mnou na perónu. Takže co s tím? :eek:

Dan J.

Strojvedoucí
Nic, aktivita, která je tvořená pro MSTS se nemusí chovat v OR korektně. Musela by se stavět pro OR a taky pod ním testovat. Můžou dělat bordel jak vyčkávací body, tak servis 2 a je toho mnohem víc. Třeba v aktivitách pro OR se servis 2 nepoužívá vůbec. Navíc tam OR nemusí brát linkování návěstidla a bude třeba oprava.

poison

Pomocník strojvedoucího
poison toho v tomto případě moc nevymyslí, tohle je úplně jiná chyba než v topírně, tady se něco nelíbí přímo OR, snad jedině tu 380ku posunout do šturcu za prvním obratem, ale tomu bych moc nedával.

Dan J.

Strojvedoucí
Jsou to super aktivity z msts který si zaslouží žít i na OR.
Jenže opravdu, pokud je tvořeno pod MSTS, tak některé aktivity prostě nepojedou. Hlavně, musel by to předělávat přímo autor, který ví co kde má jet a testovat pod OR a zase nebude záruka, že aktivita pojede pod MSTS.

Tak to slyším nerad. je to zvláštní, přitom se v tom samém depu hrála i část topírny a tam to makalo, chápu že to bude prostě jinak makat v té nebo oné aktivitě. :-/ a ta hláška depo blok odjezd, to je pod jakým bodem? jestli by nešlo nějaký body přesunout. ale do toho moc kecat nechci protože jsem nikdy netvořil a nevím jestli teď nemelu nesmysly.

poison

Pomocník strojvedoucího
Ta hláška co tě vyhodí je bod 15, má divně Úroveň aktivace "2" a našel jsem pouze jeden bod, který snižuje úroveň aktivace u této události, navíc si myslím, že ani není tam, kam ji autor původně umístil. Má sice dosah 1m, ale v této pozici ji hráč aktivuje hned při vjezdu do depa což je blbost. Zkusil bych ji posunout mezi bod 14 a výhybku vlevo, pak by to mělo pustit hráče do depa a ještě změnit úroveň aktivace na "1", pokud zastavíš u bodu 12 tak ten jí automaticky sníží úroveň na hodnotu "0" a neměla by tě vyhodit.

poison

Pomocník strojvedoucího
Tak dvojka v aktivční úrovni není divně, ale v pořádku, druhá je událost na čase 4h 8m 0s, takže jsem jí jen posunul, aby tě nevysmýkla při vjezdu do depa kdy nemáš obsloužené ty dvě události snižující aktivační úroveň. Link v SZ.

Super, díky. Jsem na 380. Teď musím odejít, tak pokračování příště. Snad bude zase chvilku hraní bez záseku. Průběžně se ozvu.

pardus116

Začátečník
@poison Ahoj, měl bych na tebe prosbičku. Jak jsem říkal tak pomalu jedu Den Blbec ( opravdu pomalu ) neb už je hodně práce kolem baráku.
Nyní jsem na Masarykově nádráží s Duhovou energíí a dostal jsem pokyn : písk,písk,písk, posun do depa povolen. zastav na přesuvné u Boudy.. vyrazím a před depem je jedno návěstidlo kde je stůj , žádným způsobem nereaguje ani v ručním režimu přejedu za něj a vyskočí hláška o neůspěchu aktivity ( depo blok odjezd )
Až budeš mít chvilku mrkneš na to prosím?
existuje nějaká verze pro OR? já ani pořádně nevyjel z olmiku... :(

Nahoře