Zvuky Andrej

ASP

Cestující
#21
Ahojte, prosím o radu. Znova nepočujem zvuky okolkov. Už som vyskúšal aj odinštalovať OR a znova som nainštaloval najnovšiu stabilnú verziu 1.3.1.4328 a nepomohlo. Ani pri spustení OR_NewYear_MG :(.
 
#25
Trakční grafy (a charku EDB) pro bastarda nemohu nikde dohledat, tak pokud mně je někdo bude ochoten dodat, tak trakční tabulku, křivku(y) EDB a vůbec celkkové ladění mašiny klidně udělám. Nemá smysl stavět zvuky na nevyladěný eng, pak po vyladění to nebude sedět a vše se bude muset překopat. Bastard má pro ORTS "výhodu" v té odporové regulaci (bo němci tehdy měli strach z tyristorů, když na peršanech byly zprvu problematické, tak chtěli radši staré dobré odpory, byť ztrátové), bo právě metodou trakční tabulky, nebo trakčních křivek, se dají odporovky simulovat téměř realisticky.
 

Josef Vogeltanz

Provozní technik
#26
V nastavení Bastardů pro OR problém není, jsou už nějaký čas hotové. Dokonce dvojí. S brzdnou charakteristikou EDB a trakční charakteristikou pro 3kV ss i 15kV 16⅔Hz (ale kde se svézt?) se zvuky 371 a Kevinovo kabinou. Na modernizovanou 371 s rychlým převodem ještě nedošlo.
Jenže samostatné nastavení je šité na míru konkrétnímu modelu a zveřejňovat jej má smysl jen ve spolupráci s autorem tohoto modelu. V tomto případě by byla asi dobrá třístranná dohoda. Výhodou takového balíčku je prověřená funkčnost model>kabina>zvuky>nastavení a dostupnost pro aktivitáře i širokou veřejnost.
A protože najbrtí uniformitu nijak nemusím (zamrznul jsem v r. 2007), 371 ještě není, je výběr omezen. Volba padla na 372 013-9 a 180 009-3 od Pikka a čekají prostě ve frontě až na ně dojde řada. Nicméně rozměrová změna modelu není žádná komplikace.
 
Nahoře