Problém s kolejema

Edvin

Začátečník
Dobrý den.

Po aktualizaci OR na verzi 1.3.4310, mi nefungujou některé mapy. Po chvilce načítání se objeví... něco.

Nevím jestli je problém u mě, nebo je to tou aktualizací. Ale před tím to fungovalo úplně normálně.

Přílohy

Mapy? Jaké mapy? Toto je železniční simulátor, ne aplikace katastrálního úřadu.
Zkusmo jsem načetl Trať č.310 i Trať č.321 a žádný probléme jsem nepozoroval. Z tak stroze podaných informací nelze nic dalšího zjistit.
Podle chybového hlášení by to vypadalo na chybějící kolejivo.

Edvin

Začátečník
No čekám až někdo odepíše, a pak mu sdělím podrobnější informace..Teď konkrétně má problém Trať 321. Jinak všechny jedou.
Jako další mám Dvoukolejku a CR 310 a ty fungujou bez problémů.
Nějak jsem je opravil.

Tak to pro případného rádce bude velkou poctou, že se mu dostane podrobnějších informací. Fungování Trati 321 pod OR se tu už řešila. Stačí hledat.

Edvin

Začátečník
Řešení podobného problému už jsem zde viděl, ale nepomohlo to.

A mimochodem, tento "úkaz" vidím po prvé v životě. Tak nemám vůbec tušení jaké informace bych měl poskytnout.
Tak potom, kdo tomu rozumí ať se zeptá.

U mě je to ještě jednodušší. OR spouštím přes batch soubor, kterým vybírám zda budu jezdit po Trati 321 nebo ostatních. A v globalu prohazuji pouze soubor tsection.dat. Má to ještě jeden efekt: současně tím měním i jiné OR vychytávky, jako je vzhled světel nebo barva trakčního vedení. Ty se aktualizacemi přepíší do původního stavu a bylo travné to pokaždé ručně měnit.

Inspirace:
Kód:
@echo off
title Změna Tsection.dat
color 0A
ECHO.
ECHO ----------------------------------------
ECHO PŘIZPŮSOBENÍ GLOBALU PODLE VYBRANÉ TRATI
ECHO ----------------------------------------
ECHO.

FOR %%A IN ("d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\tsection.dat") DO set velikost=%%~zA
if %velikost% == 5521646 goto :ostatni
if not %velikost% == 5521646 goto :321

:321
ECHO Aktuální stav:
echo Tsection.dat je nastaven pro trať 321
goto end

:ostatni
ECHO Aktuální stav:
echo Tsection.dat je nastaven pro ostatní tratě
goto end

:end
echo.

:otazka
color
ECHO.
ECHO.
ECHO Vyber si trať:
ECHO.
ECHO 1 - Trať 321
ECHO 2 - Ostatní trati
ECHO 3 - Ukončit
ECHO.

SET /P M=Stiskni 1, 2, nebo 3 a potvrď ENTERem:
IF %M%==1 GOTO 10
IF %M%==2 GOTO 11
IF %M%==3 GOTO start
echo Nesprávně zadaná volba!
goto otazka

:10
del "d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\tsection.dat"
copy "d:\Program Files (x86)\MSTS\TSECTION\tsection2.dat" "d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\"
ren "d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\tsection2.dat" "tsection.dat"
copy "d:\Program Files (x86)\MSTS\LightGlow.png" "d:\Program Files (x86)\Open Rails\Content\"
copy "d:\Program Files (x86)\MSTS\overheadwire.ace" "d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\TEXTURES\"
goto end

:11
del "d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\tsection.dat"
copy "d:\Program Files (x86)\MSTS\TSECTION\tsection1.dat" "d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\"
ren "d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\tsection1.dat" "tsection.dat"
copy "d:\Program Files (x86)\MSTS\LightGlow.png" "d:\Program Files (x86)\Open Rails\Content\"
copy "d:\Program Files (x86)\MSTS\overheadwire.ace" "d:\Program Files (x86)\MSTS\GLOBAL\TEXTURES\"
goto end

:end
echo A je to!
pause
:start
"D:\Program Files (x86)\Open Rails\OpenRails.exe"
Výstřižek.JPG

Potíž je, že dnešní generace nebude tušit co to ten batch (dávkový) soubor je, jak se píše a jak funguje.

bob57_cz

Učitel češtiny
U mě je to ještě jednodušší. OR spouštím přes batch soubor, kterým vybírám zda budu jezdit po Trati 321 nebo ostatních. A v globalu prohazuji pouze soubor tsection.dat. Má to ještě jeden efekt: současně tím měním i jiné OR vychytávky, jako je vzhled světel nebo barva trakčního vedení. Ty se aktualizacemi přepíší do původního stavu a bylo travné to pokaždé ručně měnit.

Potíž je, že dnešní generace nebude tušit co to ten batch (dávkový) soubor je, jak se píše a jak funguje.
Vrátíme se ke starým dobrým vychytávkám? https://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/1020/
Mohu to vytáhnout ze záloh a někam upnout, případně i novější přepínač. Už jsem to tu taky někam dával v ukázkách.

Bohužel i open source má svoje mouchy. A tou největší masařkou je ukočírování vývoje. Když zůstaneme u diskutovaného Open Rails simulátoru, využívá tratí z MSTS vč. jejich dělení podle Globalu. Jenže to není všechno. K tomu se nabalují ještě odlišnosti u samotného OR: Mono, ARR, různá drobná vylepšení nezahrnutá do vydávaných verzí (třeba mnou zmiňovaná barva TV, či vzhled světel LightGlow) a občas i změny chování v rámci vlastního vyvíjeného simulátoru. Příkladem může být např. parametr spotřeby spalovacího motoru. Ten byl původně udáván v g/kWh, nyní je však spotřeba počítána v l/h.

Nahoře