Dynamická brzda

Jakubko

Začátečník
Zdravím,
mám problém u 163.084-7. Vždy když sní jedu na Os, brzdím do stanice, nechce se mi odbrzdit dynamická brzda. Stojím ve stanici, a dyn.brzda je stále zapnutá, nechce se prostě vypnout. Tato lok. má mít OR ladění, ale nevím teda, kde je problém.

Stojím ve stanici, a dyn.brzda je stále zapnutá, nechce se prostě vypnout. Tato lok. má mít OR ladění, ale nevím teda, kde je problém.
Nevím, teď jak je to konkrétně u 163.084, ale běžně je u mašin řady X6X el.brzdu potřeba nejen odbrzdit do nuly, ale ještě jakoby přepnout do jízdy (vypnout). Polopatě řečeno po odbrždění ještě jednou zmáčkni "?" (klávesu ?), příp. tu, kterou odbržďuješ el. brzdu do nuly a sleduj v OR info řádek. Mělo by se ti tam zobrazit "el. brzda vypnuta" nebo tak něco. Jestli ani poté ti EDB nepustí mašinu do jízdy, je problém jinde a je třeba tuto záležitost vyzkoušet nejdříve u jiných (OR) peršingů či es, jestli u jiných ti to jde, či také ne.

Jakubko

Začátečník
U jiných peršingů jsem to ještě nezkoušel. Jsem v OR nový, nevím, co hodit do .engu pro úpravu brzd (EDB) a pro správnou funkčnost v OR. Já vím, že je to tu na foru několikrát, ale nevyznám se v tom, proto zde píšu a prosím o radu.

skautik

Cestující
163 jsem teď neměl v ruce, ale jezdím na 363 a tam to bude podobné. A jak už bylo raděno - přesně tak, jak je napsáno výše - pomocí F5 si zobraz detaily a tam nestačí mít zobrazeno u dynamické brzdy "0 %", ale je třeba ještě jednou 'odbrzdit' otazníkem (pokud nemáš jiné nastavení kláves pro EDB). Číslo pak úplně zmizí a teprve v té chvíli je brzda vypnuta. Pokud to i tak nejde, můžeš zkusit ještě inicializaci brzdového systému pomocí CTRL + pomlčka. Nicméně to bych neřadil mezi řešení - buď neodbrzdíš EDB úplně nebo je chyba jinde, opakovaně by se ti to stávat nemělo.

Josef Vogeltanz

Provozní technik
Co hodit do engu? No není zrovna dobrý nápad tam cokoliv házet, pokud nejsem s jeho parametry dobře obeznámen a nemám přehled co, s čím, kde a kolik. Ale budiž, pochopím i snahu něco udělat s nastalým problémem.
Tedy pokud se ukáže, že problém není jen v neúplně odbrzděné dynamické brzdě, v tomto vláknu se rozvinula na téma EDB v OR debata. Vlákno je sice o ARR (vida k čemu je nahoře na liště okénko "Hledat"), ale zrovna tam je potřeba bezvadně fungující a tím pádem dobře nastavená EDB. Je tam jak příklad, tak o kus dál i hodnoty parametrů pro obvyklé lokomotivní řady. A jako obvykle důležitá rada na konec: když už experimentovat s engem, tak až po předchozím zálohování toho originálního. A neváhej se optat dále. Lépe zde, ať z toho něco mají i ostatní, popř. i na SZ.

Josef Vogeltanz

Provozní technik
Jak vyřešen? Chyba byla v čem?
Jakubko: Má pravdu "přeceda". Aby tahle diskuze plnila nějaký účel, nemůže být pouhou poradnou a poskytovat jednostranně návody. Na to je rubrika "Dotazy začátečníků". Byla by dobrá i nějaká zpětná odezva. Ta je ostatně žádoucí i do těch začátečnických dotazů. Stále je dost i takových, kteří hledají ve forech, zda jejich problém už někdo řešil a jak. Poděkování v tomto případě potěší, ale nepomůže.

Nahoře