Tvorba aktivit v TSRE 5

Frosty

Cestující
Čaute, pustil jsem se do tvorby aktivit v TSRE 5. Řekl bych že je to dobré asi na nějaké jednoduché aktivity, možná že by v tom šlo i něco těžšího ale kdo ví. Zatím se učím.
Je tu někdo kdo s tím má zkušenosti? V připravované aktivitě jsem nasázel static, napsal jízdní řád pro hráče a teď se trápím s traficem. 2 x nákladní vlak se mi povedlo již osadit a funguje tak jak sem chtěl. Teď se ale trápím několik hodin se dvěma OS. Ani jeden z nich se nechce zobrazit ve hře. Stává se taková věc i v jiném editoru? Třeba origo AE? Jestli ano, čím to je? Třeba by se to dalo vyřešit stejným způsobem.

dvacka

Signalista
Ahoj,
v AE se mi nikdy takový problém nevyskytl. Vždy, pokud vidím traffic v editoru, objeví se i ve hře. Musí to být ale závislé na čase, v jakém daný úsek(stanici) projíždím. Nemáš nasazený traffic v jiný čas, než v kolik projíždíš daným úsekem? :)

Frosty

Cestující
Tím to není, zkoušel jsem ho nasadit i na začátek kdy hráč vyčkává a přijíždí dva náklady, s tím že na další koleji by přijel ještě os. Ale ve hře se neobjeví, dokonce v editoru u kolonky used by: je prázdno a u ostatních Trafic je v té kolonce napsáno : activity os 2662. Tudíž je někde chyba asi už v editoru nebo nevím ale jako by se ten Trafic nechtěl zapsat že patří právě do té aktivity os 2662.

Frosty

Cestující
Tak vidět nebyli. Už jsem na to přišel, záhada byla vyřešena a tak jsem mohl nasadit další AI vlaky ... Jsem téměř u konce mé první malé aktivity. Která by měla trvat asi hodinu. Doladím pár maličkostí, potom to projedu a pak ji zveřejním, sice jsem použil nějaké vlastní consist ale i ostatní které jsem měl v PC, ty samozřejmě přidám do balíku také, kdyby je někdo neměl.

Gratuluji k překonání potíží. Jen by se hodilo krátce popsat, v čem byl ten problém. Někomu, kdo bude začínat s TSRE5, se to může hodit... ;)

Frosty

Cestující
Děkuji.Včera jsem už šel spát. Tak teď to popíši.
Problém byl v tom že když uložíte rozdělanou práci a příště otevřete aplikaci ,načtete aktivitu na které makáte tak je prvně potřeba v pravém sloupci u kolonky Trafic otevřít název vašeho traficu a přepnout na ,,undefined'' potom hned zpět na váš název a začnete dávat další servisy, když se pak podíváte do souprav AI je potřeba aby byla odfajvkovaná kolonka: Any a This. Pokud This nebude zaškrtnut AI se neobjeví. Pokud by jste na tento postup zapomněli a začali dávat servisy, tak nevadí, jen je potřeba po dodělání opět přepnout na ,, undefined'' a zpět na název traficu. ,,This'' se vám potvrdí. Pak už jen stačí otevřít : timetable a píšete JŘ. Doporučuji jako u všeho průběžně ukládat.

mmouka

Pokladník
Děkuji.Včera jsem už šel spát. Tak teď to popíši.
Problém byl v tom že když uložíte rozdělanou práci a příště otevřete aplikaci ,načtete aktivitu na které makáte tak je prvně potřeba v pravém sloupci u kolonky Trafic otevřít název vašeho traficu a přepnout na ,,undefined'' potom hned zpět na váš název a začnete dávat další servisy, když se pak podíváte do souprav AI je potřeba aby byla odfajvkovaná kolonka: Any a This. Pokud This nebude zaškrtnut AI se neobjeví. Pokud by jste na tento postup zapomněli a začali dávat servisy, tak nevadí, jen je potřeba po dodělání opět přepnout na ,, undefined'' a zpět na název traficu. ,,This'' se vám potvrdí. Pak už jen stačí otevřít : timetable a píšete JŘ. Doporučuji jako u všeho průběžně ukládat.
Dobra prace

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, dá se nějak v programu Con Editor přiblížit vozidlo zobrazené v okně? Na natáčení a naklápění jsem přišel.
Con E.jpg

Nahoře