Debata z vlákna Skiny Liadem, wincek007 a kraky470

Josef Vogeltanz

Provozní technik
Pohyboval jsem se teď o víkendu v Posázaví v rámci podniku Rally Praha Revival. Včera při cestě do Poříčí nad Sázavou jsme tu čekali na přejezdu na vlak (zastávka hned u přejezdu, trať 210). Stála tam 754.044 s několika patráky a na stanovišti dívčina, které bych nehádal víc jak 25. Je to možné? Jezdí tam skutečně "ona" strojvedoucí?

Plexi

Provozní technik
Pohyboval jsem se teď o víkendu v Posázaví v rámci podniku Rally Praha Revival. Včera při cestě do Poříčí nad Sázavou jsme tu čekali na přejezdu na vlak (zastávka hned u přejezdu, trať 210). Stála tam 754.044 s několika patráky a na stanovišti dívčina, které bych nehádal víc jak 25. Je to možné? Jezdí tam skutečně "ona" strojvedoucí?
Jistě to možné je. Já 4 roky zpátky viděl (možná tu samou) slečnu na 749.264.

Josef Vogeltanz

Provozní technik
Že děvčata řídí vlaky pro mě žádné překvapení není. Už toho bylo v tisku i netu v minulých letech napsáno dost. Mě spíše překvapila ta kombinace nízkého věku a osobního vlaku. Dřív tak rychlý postup na osobní vlak nebyl možný a fíra se k tomu musel propracovávat řadu let praxí přes posun a náklady.

Plexi

Provozní technik
No jo, to jsou ty dnešní "rychlokvašky".
Mě spíš překvapuje, jak se může najít někdo, kdo takhle ohavně zprasí 044 (skin je super, jen ta mašina sama o sobě je strašná), vlastně obecně jakoukoliv mašinu (ve Vršovicích asi řádí takoví maniaci, viz. žluté tabulky na 008 nebo modré na 049). Nátěrová anarchie v 90. letech byla parádní, tohle je jen hodně nepovedená snaha o napodobení.

@Plexi Nejsou tyhle mašiny spíš pod Libní? Jinak s těma "rychlokvaškama" bych byl raději zdrženlivý. Co mi kamarád vyprávěl, tak on jako "rychlokvaška" už několikrát zachránil průs... který udělal "starej pardál" ;) A jinak tu výzdobu 044ka dostala při natáčení seriálu Rédl, co jsem zaslechl...

Tom Kanka

Provozní technik
... Co mi kamarád vyprávěl, tak on jako "rychlokvaška" už několikrát zachránil průs... který udělal "starej pardál"...
Ano. Rychlokvašky často žasnou, jak to mohlo na dráze vůbec fungovat než ony nastoupili.

PS: Na nočním vložáku v pátek ve Vraném jsem měl tu čest sledovat jak ta dívčina lezla mezi dvě regíny aby se utrhla, zatím co Pan strojvedoucí z té přední (také na dráze zítra týden) spolu s oběma pány průvodčími její počínání sledovali z péronu, předhánějící se ve vtipnosti a hlasitosti svých inteligentních výroků.

Slowhand97

Začátečník
@Plexi Nejsou tyhle mašiny spíš pod Libní? Jinak s těma "rychlokvaškama" bych byl raději zdrženlivý. Co mi kamarád vyprávěl, tak on jako "rychlokvaška" už několikrát zachránil průs... který udělal "starej pardál" ;) A jinak tu výzdobu 044ka dostala při natáčení seriálu Rédl, co jsem zaslechl...
Ne veškeré stroje řady 754 jsou ve Vršovicích zatímco 749 bydlí v Libni. Jinak ano tuhle výzdobu dostala kvůli natáčení a už jí zůstala, oproti reálu má však skin zatím moc špinavou střechu, byť technicky není 754.044 TOP mašina, tak aspoň čistá jezdí. Jinak nevím jak komu, ale mě se modré tabulky 049 i žluté tabulky 008 líbí. 100 lidí 100 chutí.

bob57_cz

Učitel češtiny
Ne veškeré stroje řady 754 jsou ve Vršovicích zatímco 749 bydlí v Libni.
Ony tam ani tak nejsou a nebydlí, pouze tam zajíždí na údržbu. Depo Praha je už jen jedno a integrovalo všechna bývalá pražská depa do jednoho (krom zrušených). Jednotlivá pracoviště údržby se pak starají o technický stav vozidel, která mají rozdělena podle skladů náhradních dílů. Jinak má mašina jezdit, jezdit a jezdit, aby vydělávala a ne někde bydlet a válet se.

bob57_cz

Učitel češtiny
Mě spíše překvapila ta kombinace nízkého věku a osobního vlaku. Dřív tak rychlý postup na osobní vlak nebyl možný a fíra se k tomu musel propracovávat řadu let praxí přes posun a náklady.
LEO má jen černé rakve a nic jiného, tak i jeho slečna inženýrka jezdí jenom jeho rychlíky a nic jiného. Propracovala se tam ze studentské brigády v pozici stevardky a vystudovaný obor vejšky hodila za hlavu.
Nová doba.

Slowhand97

Začátečník
Ony tam ani tak nejsou a nebydlí, pouze tam zajíždí na údržbu. Depo Praha je už jen jedno a integrovalo všechna bývalá pražská depa do jednoho (krom zrušených). Jednotlivá pracoviště údržby se pak starají o technický stav vozidel, která mají rozdělena podle skladů náhradních dílů. Jinak má mašina jezdit, jezdit a jezdit, aby vydělávala a ne někde bydlet a válet se.
Tak o integraci samozřejmě vím to ovšem nic nemění na tom že 754 jsou ve Vršovicích a 749 v Libni.

Nahoře