Aktivity - Frosty

Tak jsem začal tvořit další fiktivní ACT. Tentokrát na trati DVK. Bude se jednat o Os 9458 a prozradím že budeme začínat v depu, tudíž si trochu také zašibujeme.
Open Rails 2019-10-25 12-36-17.jpg

bob57_cz

Učitel češtiny
Static jsou již kompletní, teď se maká na trafficu a jeho funkčnosti.
Zkušení aktivisté "static" (LC) neosazují a nahrazují je pomocí TRF, protože LC zatěžují PC paměť daleko víc než TRF. TRF se nasadí jen na nezbytně nutnou dobu okolo hráčovy doby pobytu v místě. LC je tam od začátku do konce. O tom se tu toho už napsalo ..., ... a pořád to někteří ne a ne pobrat.

Frosty

Cestující
@bob57_cz Vím, vím. Píšu static = tím myslím consisty které se nebudou v době hráče pohybovat. Tím si mi nahodil ale do hlavy jednu věc. Když otevřu Tsre5 a vezmu něčí starší aktivitu tak jsou tam LC a tak mě zajímá jak to asi je u Tsre5 ten vyloženě píše static když použijeme consist tak že není traffic. Asi tam bude taky celou hru, otázka je jestli zatěžuje stejně jako LC když se tvoří v AE editoru nebo méně ale pouze se jedná o jiný název v jiném editoru.
Nicméně přiznávám že nejsem zkušený, tvořím třetí aktivitu a také přiznám že u hodně stojících consistu používám static tak jak píšu. Zatím na mém starém PC nemám problém. A dnes spousta lidí má namakané PC.

Venny

Provozní technik
LC soupravy je nutné použít tam, kde např. vyměňuješ hnací vozidlo, přibíráš vozy, šíbuješ atd. LC soupravy se zapisují tuším do souboru *.act dané aktivity. Pro "výrobu" se nejvíc používá MSTS AE, další možnosti skýtá Convoi nebo i ConBuilder. Že LC nepříznivě zatěžují MSTS je známo dlouhou dobu. Jak je to v případě OR, nějak jednoznačně nevyplynulo. A dovolím si názor, že vzhledem k nesrovnatelně lepším možnostem OR v oblasti běžného trafficu je i vliv souprav LC na chování aktivity menší než tomu je u MSTS.

bob57_cz

Učitel češtiny
A dovolím si názor, že vzhledem k nesrovnatelně lepším možnostem OR v oblasti běžného trafficu je i vliv souprav LC na chování aktivity menší než tomu je u MSTS.
Protože tyto oběkty nemají nijak vymezenou časovou platnost, zatěžují prostor paměti v OR stejně jako v MSTS. Jsou tam po celou dobu. Něco jiného by bylo, kdyby OR uměl ovolňovat části paměti, které už jsou mimo hráčův dosah. O tom ale pochybuji.

poison

Pomocník strojvedoucího
Já ti to na web klidně pověsím, ale jsem limitován dle pravidel webnode, takže aktivity se zvukovými hláškami jako má Dan tam nenacpu kvůli velikosti zapakovaného souboru. ;)

Nahoře