Hlášení chyb pro trať 310 v Open Rails

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj. Tak jsem se pustil do testu aktivity z Javorníka ve Slezsku do Hanušovic a Šumperka. Avšak skončil jsem na stůj na vjezdovým do stanice Horní Lipová směr od Lipová Lázně, i když na trase nic není, ba dokonce tam nemám ani WP jako blok. Trať jse odhodil bokem a pro jistotu stahuji celou znova z webu od Taxe. Ale bojím se, že tam zakopaný pes nebude.

Dan J.

Strojvedoucí
Tak asi mi tam něco chybělo, teď minitest a OK, ale ještě sem postupně hodím příspěvky nalezených chybek.

Dan J.

Strojvedoucí
Takže, dělá to WP v Lipová Lázně, kde je na odjezdovém, aby tam mohl vjet vlak, ale postaví ce cesta jen k vjezdovému, tak se mi zdá, že OR začíná přebírat další neduhy MSTS.

Dan J.

Strojvedoucí
Tak jak jsem psal, OR začíná vyvádět "psí kusy" jako MSTS. Dělal to traffic, který měl postavenáý výchozí bod z Horní Lipové do Lipová Lázně ze stejné koleje, kterou já projíždím z Lipová Lázně do Hanušovic, když jsem dal traffic výchozí bod na koleji v Horní lipové vedle, kde nejedu, vlaková cesta se postavila.

Tak jak jsem psal, OR začíná vyvádět "psí kusy" jako MSTS. Dělal to traffic, který měl postavenáý výchozí bod z Horní Lipové do Lipová Lázně ze stejné koleje, kterou já projíždím z Lipová Lázně do Hanušovic, když jsem dal traffic výchozí bod na koleji v Horní lipové vedle, kde nejedu, vlaková cesta se postavila.
Mám velmi podobné zkušenosti i z jiných míst této tratě.
Obávám se, že problém je skryt v souboru "sigcfg.dat" a to v položkách "SignalNumClearAhead" u jednotlivých návěstidel.
Žel nejsem tak zdatný odborník, abych to uměl napravit. Tímto prosím někoho znalého, zda-li by mohl trať přezkoumat a případně opravit.
Jistě nebudu sám kdo bude děkovat ...

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
To se tam určitě perou priority v zabírání cesty mezi hráčem a trafficem. Klasický problém od MSTS.
Stejný problém mám třeba v OR u jackovy aktivity Pn 45263 v Písečné, kde se má posunující mašina křižovat se soupravou s 843. Motorák zůstane stát za vjezdem u první výhybky a musím ho popohnat, aby jel dál.

Icik

Provozní technik
Dane, postav miniaktivitu na standardní trati z MSTS, kde je vidět tento problém. Přidej k tomu polopatické vysvětlení. Já ji mohu pak dál v angličtině prezentovat vývojáři, který by to mohl změnit. I když možná jen v MG verzi.

Re:motorak28

Global s kolejivem XTrack pro trať 310 je ke stažení na stránkách u Jacka nebo u Taxe.
Trať 310 se Ti nechce načíst v Track Vieweru,protože máš asi špatně nastavenou cestu,
u mně to jde načíst bez problému.
Ostatní tratě se Ti načtou?

"Tratí" jsem to nazývat nechtěl, protože je tam tratí víc... A vy zase hledáte chyby na mně, než abyste mi pomohli...
Toho se však vůbec nemusíš bát. Tohle vlákno se jmenuje "Hlášení chyb pro trať 310 v Open Rails". A když to tak i pojmenuješ, každému bude jasné, že nejsi zbloudilý turista a nebude si z tebe dělat prču.

Nahoře