Hlášení chyb pro trať 310 v Open Rails

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj. Tak jsem se pustil do testu aktivity z Javorníka ve Slezsku do Hanušovic a Šumperka. Avšak skončil jsem na stůj na vjezdovým do stanice Horní Lipová směr od Lipová Lázně, i když na trase nic není, ba dokonce tam nemám ani WP jako blok. Trať jse odhodil bokem a pro jistotu stahuji celou znova z webu od Taxe. Ale bojím se, že tam zakopaný pes nebude.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak asi mi tam něco chybělo, teď minitest a OK, ale ještě sem postupně hodím příspěvky nalezených chybek.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Takže, dělá to WP v Lipová Lázně, kde je na odjezdovém, aby tam mohl vjet vlak, ale postaví ce cesta jen k vjezdovému, tak se mi zdá, že OR začíná přebírat další neduhy MSTS.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak jak jsem psal, OR začíná vyvádět "psí kusy" jako MSTS. Dělal to traffic, který měl postavenáý výchozí bod z Horní Lipové do Lipová Lázně ze stejné koleje, kterou já projíždím z Lipová Lázně do Hanušovic, když jsem dal traffic výchozí bod na koleji v Horní lipové vedle, kde nejedu, vlaková cesta se postavila.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak jak jsem říkal, první věc, Hanušovice, ta budova je schválně v denní textuře?
hanusovice.jpg
 

pepeQ-2

Posunovač
Tak jak jsem psal, OR začíná vyvádět "psí kusy" jako MSTS. Dělal to traffic, který měl postavenáý výchozí bod z Horní Lipové do Lipová Lázně ze stejné koleje, kterou já projíždím z Lipová Lázně do Hanušovic, když jsem dal traffic výchozí bod na koleji v Horní lipové vedle, kde nejedu, vlaková cesta se postavila.
Mám velmi podobné zkušenosti i z jiných míst této tratě.
Obávám se, že problém je skryt v souboru "sigcfg.dat" a to v položkách "SignalNumClearAhead" u jednotlivých návěstidel.
Žel nejsem tak zdatný odborník, abych to uměl napravit. Tímto prosím někoho znalého, zda-li by mohl trať přezkoumat a případně opravit.
Jistě nebudu sám kdo bude děkovat ...
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Tak jak jsem psal, OR začíná vyvádět "psí kusy" jako MSTS. Dělal to traffic, který měl postavenáý výchozí bod z Horní Lipové do Lipová Lázně ze stejné koleje, kterou já projíždím z Lipová Lázně do Hanušovic, když jsem dal traffic výchozí bod na koleji v Horní lipové vedle, kde nejedu, vlaková cesta se postavila.
To se tam určitě perou priority v zabírání cesty mezi hráčem a trafficem. Klasický problém od MSTS.
Stejný problém mám třeba v OR u jackovy aktivity Pn 45263 v Písečné, kde se má posunující mašina křižovat se soupravou s 843. Motorák zůstane stát za vjezdem u první výhybky a musím ho popohnat, aby jel dál.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Tak jak jsem psal, OR začíná vyvádět "psí kusy" jako MSTS. Dělal to traffic, který měl postavenáý výchozí bod z Horní Lipové do Lipová Lázně ze stejné koleje, kterou já projíždím z Lipová Lázně do Hanušovic, když jsem dal traffic výchozí bod na koleji v Horní lipové vedle, kde nejedu, vlaková cesta se postavila.

Dane, postav miniaktivitu na standardní trati z MSTS, kde je vidět tento problém. Přidej k tomu polopatické vysvětlení. Já ji mohu pak dál v angličtině prezentovat vývojáři, který by to mohl změnit. I když možná jen v MG verzi.
 

motorak28

Cestující
Zdravím! Chtěl bych se zeptat, proč se mi mapa nechce načíst v Track Vieweru a kde bych sehnal správnou verzi XTrack pro tuto mapu?
 

motorak28

Cestující
"Tratí" jsem to nazývat nechtěl, protože je tam tratí víc... A vy zase hledáte chyby na mně, než abyste mi pomohli...
 

pepah

Pokladník
Re:motorak28

Global s kolejivem XTrack pro trať 310 je ke stažení na stránkách u Jacka nebo u Taxe.
Trať 310 se Ti nechce načíst v Track Vieweru,protože máš asi špatně nastavenou cestu,
u mně to jde načíst bez problému.
Ostatní tratě se Ti načtou?
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
"Tratí" jsem to nazývat nechtěl, protože je tam tratí víc... A vy zase hledáte chyby na mně, než abyste mi pomohli...
Toho se však vůbec nemusíš bát. Tohle vlákno se jmenuje "Hlášení chyb pro trať 310 v Open Rails". A když to tak i pojmenuješ, každému bude jasné, že nejsi zbloudilý turista a nebude si z tebe dělat prču.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, není mi jasné, že jsem si toho kdysi nevšimnul, ale v Bělidlech na křížení je nízko trolejové vedení pro tramvaje:
tram_ol.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Však ano, stavitel trati, nebo se mýlím? Proto to taky píšu do chyb. :)
Dane, mýlíš se, mě se tohle také děje, že z ničeho nic mi něco sníží bez mého vědomí výšku troleje. Už jsem to opravoval dvakrát. A dělá to Openrails nebo náš MGCZ. Včera jsem byl i nasr.... protože po několika skleničkách vína jsem zapomněl, jaká má být správná výška troleje. Naštěstí stará záloha a v souboru trk opravit zpět na OverheadWireHeight ( 5.7 ) :)
 
Nahoře