Trať Vysočina_1960

Ono se taky dá něco udělat s velikosti souboru. Zvláště pokud jde o fikci. Hlavní je, mít v trati pouze skutečně použité objekty. Potom, zimní textury dát pouze vegetaci, terénu a kolejím. Noční textury pouze nádražím a lampám a jinak postačí několik málo ostatních domků. Tohle srazí velikost archívu na polovinu i méně.

krupan: Archív je očesaný iba o modely, ktoré sa v trati naozaj nachádzajú. Použil som na to Route ritter a teraz je viac než polovica archívu v čudu. To že modely si pýtajú zimné a nočné textúry aj keby nemuseli, za to nemôžme a opravovať každé jedno .sd podla toho, čo to je sa mi naozaj nechce. Žiadna zbytočná textúra ani model by tam byť nemala. Neni sú tam ani .bk súbory.

Jacek napsal:
Zbyněk Šemora napsal:
MSTS má tisíce uživatelů, kteří pídí po novinkách. Takže downloady by měly být výhradně na severech, který takový traffic umožňují. Jinak je to o ničem.
No to je sice hezké, ale kdo to má platit?
Nechci mluvit za druhé, ale stačí jen číst forum, když kdysi Karel ok1dnh prohlásil, že zaplatil prostor pro potřeby MSTS, čímž chce podporovat všechny modeláře a stavitele tratí. Že toho někteří nevyužili, jiní zneužili k soukromým účelům to už je jiná kapitola. Já jsem si také zaplatil prostor na odpovídající úrovni, aby downloady poslední aktualizace byly na třech místech a nenastala situace jako u tratí z tohoto webu.

Dráčik napsal:
krupan: Archív je očesaný iba o modely, ktoré sa v trati naozaj nachádzajú. Použil som na to Route ritter a teraz je viac než polovica archívu v čudu. To že modely si pýtajú zimné a nočné textúry aj keby nemuseli, za to nemôžme a opravovať každé jedno .sd podla toho, čo to je sa mi naozaj nechce. Žiadna zbytočná textúra ani model by tam byť nemala. Neni sú tam ani .bk súbory.
Ano, odstraňovat nepotřebné (málo potřebné) zimní a noční textury je dost pracné. Ale zkus se jen tak pro zajimavost podívat kolik noční a zimní textury v té tratí zabírají. A soubory *.ace už moc kompresit nejdou.

duuso

Pomocník strojvedoucího
Základ je neviesť zbytočné debaty, ktoré nikam nevedú.V problematike webového priestoru, internetu a podobných záležitostí sa moc nevyznám, rieši to Dem a verte že ľady sa skôr či neskôr pohnú ale podľa zdravého sedliackeho rozumu treba usúdiť že na stránke vyšli 2 trate a momentálne tam je traffic ako na Václaváku!Strpenie páni, podľa Boba_57_cz /díky za chvály/ sa máte načo tešiť, aj keď sú tam nejaké "dílčí" nedostatky.Vydržte a pôjde to.
Poznámka: Nejde o žiadnu očesanú verziu Vysočiny, ide o plnú pôvodnú verziu upravenú do podoby prevádzky parných lokomotív alebo ak chcete vlády pracujúcich.
Pre Krupana: Tie nočné a zimné textúry tam byť predsa musia, aké sú veľké - z toho ja už nemôžem, kopec som si ich dorábal sám aj na ŽSR130 a aj tu, bez nich to je o ničom, to treba pochopiť a zbytočné polemizovanie o tomto je zbytočné.

Jacek napsal:
krupan napsal:
...odstraňovat nepotřebné (málo potřebné) zimní a noční textury...
jak nepotřebné? Copak u nás není zima? Nevím proč, ale většina autorů aktivit zná jen léto, jasno.
Přečti si to vlákno celé. Psal jsem, že zimní textury pouze u vegetace, kolejí a terénu. Noční textury pouze u lamp, nádraží a několika málo domků. Ono to na vytvoření příslušné atmosféry stačí. Ty nepotřebné a málo potřebné jsou všechny ostatní. To vše v souvislosti se zmenšením balíků pro download.

Naposledy sa vyjadrim k tejto teme serveru. Server je v poriadku. Momentalne su vypadky na niekolko minut pocas dna, co je sposoben pracou na serveri zo strany firmi. Takze chce to len trpezlivost. Nebudem si platit ziadny iny server, len pre trafic. Funkcnost serveru pravidelne monitorujem, a v pripade problemov okamzite telefonujem spravcovi a technikovi v jednej osobe. To to si nezaplatim nikde. Takze este raz a naposledy. Tuto temu ohladom serveru uzatvaram. Vsetko bude v starych kolajach. Doteraz sa da povedat ze po cely rok 2006 sa dalo stabilne stahovat, a bude to tak aj nadalej. Pokial chcete na tuto temu komunikovat dalej tak odporucam zalozit na to nove vlakno. Tu medzi tratami to nejak vybocuje z temi.

S

shane

Host
Zdravím.Mám problém.Trať se mi v pohodě načte, jenom při načítání mě to vyhodí že nanešel toto zsr_europesteamtrack0Ex.sms, zsr_europesteamtrack0in.sms, ale trať se mi v pohodě načte.Bohužel ale jak se chci rozjet tak mě hned naskočí tyto dvě hlášky a dokola se objevují i když je odentruju.ve složce sound to nemám tak nevím kde je chyba.stáhl sem všecko nebo je chyba mezi židlí a pc?

Boby

Provozní technik
shane napsal:
Zdravím.Mám problém.Trať se mi v pohodě načte, jenom při načítání mě to vyhodí že nanešel toto zsr_europesteamtrack0Ex.sms, zsr_europesteamtrack0in.sms, ale trať se mi v pohodě načte.Bohužel ale jak se chci rozjet tak mě hned naskočí tyto dvě hlášky a dokola se objevují i když je odentruju.ve složce sound to nemám tak nevím kde je chyba.stáhl sem všecko nebo je chyba mezi židlí a pc?
Nakopíruj z jiné tratě, nebo přejmenuj original.

Dostahováno: celková doba downloadu 16min 20s, průměrná rychlost 118kB/s, (to k těm, co si stěžují na poskytovatele downloadu, chyba bude asi jinde)
Fiktivní tratě jsem dlouho opomíjel. Ale chyba, mají své osobité kouzlo. Autor není tolik svázán tím, že mu nevychází koleje tam kam by měly, že nemá kam dát křížení a že objekty nesedí s reálem a tak se může víc projevit jeho kreativita. Určitě si trať hned večer vyzkouším.
Autorům přeji, aby jim vydržel elán a přispěli do budoucna třeba i nějakým updatem.
Díky kluci.

PS: že bych se taky pustil do nějaké tratě. Ale to by den musel mít aspoň 60 hodin.

Pěkná trať

Nakonec se to i mně podařilo stáhnout slušnou rychlostí. Stažení trvalo asi 20 minut. Jakmile jsem trať poprvé spustil, začalo to po mně poštěkávat hlášky o chybějících zvucích. Tak jsem udělal radikální opatření, vyházel jsem z world všechno s příponou *.ws a byl klid. Pohodově jsem se projel, trať je velice pěkná.

duuso

Pomocník strojvedoucího
Džordž napsal:
Dostahováno: celková doba downloadu 16min 20s, průměrná rychlost 118kB/s, (to k těm, co si stěžují na poskytovatele downloadu, chyba bude asi jinde)
Fiktivní tratě jsem dlouho opomíjel. Ale chyba, mají své osobité kouzlo. Autor není tolik svázán tím, že mu nevychází koleje tam kam by měly, že nemá kam dát křížení a že objekty nesedí s reálem a tak se může víc projevit jeho kreativita. Určitě si trať hned večer vyzkouším.
Autorům přeji, aby jim vydržel elán a přispěli do budoucna třeba i nějakým updatem.
Díky kluci.

PS: že bych se taky pustil do nějaké tratě. Ale to by den musel mít aspoň 60 hodin.
Varujem Ťa vopred, stavba trate-žrút času, a 60 hodín na jeden deň-žalostne málo.Ale Teba nepodceňujem.

Trať bez problémů stažena, hlášky odstraněny (díky za návod) a ta jízda, to je něco... Mechanický návěsti, šraňky, moc povedený "omlazení o desítky let zpátky" :D . Díky za to! motorová myš

Nahoře