Trať ŽSR 130 Bratislava-Štúrovo /Komárom/

Stav
nelze přidat další příspěvky.
Nestíhá samotné Štúrovo, anebo se přišlo na to, že zrušení ŽSt Kamenica nad Hronom byl krok vedle a mezi Štúrovem a Szobem by se hodilo autohradlo?

Dobré ránko všetkým, nakoľko sa dosť množia negatívne názory na umiestnenie statických modelov vozidiel v trati dovoľte, aby som to trocha rozviedol a ozrejmil.
S tým som sa tiež stretol a táto otázka ma tiež celkom veľmi trápi. Tiež používam Low poly ale niektoré kúsky mam tiež z trainsetu. A rozmýšlám o vymazaní ale tiež maš aj celkom dobré argumenty prečo to nechať ale zase neviem pre aktivitarov nebolo by dobre aj vydať niejaky manualik čo sa tám zvýkne vyskytovať a ešte tu máme zopar staropamatníkov, ktorí jazdia aktivity z dôb CSD a tám zase súčastný vozový park moc nesedí. Dosť ťažská dílema aj pre mna čo stým.

A nebylo by řešením dát těm statickým vozidlům stupeň zobrazení 10, a zbytku 9 a méně? Pak si by si je mohli ti, kterým to vadí, jednoduše vypnout.

dem

Strojvedoucí
Nestíhá samotné Štúrovo, anebo se přišlo na to, že zrušení ŽSt Kamenica nad Hronom byl krok vedle a mezi Štúrovem a Szobem by se hodilo autohradlo?
Medzi Štúrovom a Szobom je 15 - 18 minút jazdná doba. V kamenici tie dve koľaje by to s biedy nevytrhlo. Tu je najväčším problémom nedostatok hdv a personálu na strane HU dopravcu. Nestíhajú brať priebežne vlaky a kopia sa v Štúrove a v tranzite.

duuso

Pomocník strojvedoucího
...a ešte tu máme zopar staropamatníkov, ktorí jazdia aktivity z dôb CSD a tám zase súčastný vozový park moc nesedí...
Nuž Robo tam toho nesedí viac. Ja osobne nič proti retroveciam nemám ale neviem si celkom predstaviť hrať aktivitu napr. zo 60. rokov na trati kde je trolej, pragotrony, KAPSCH antény, pri cestách bilboardy, na cestách Octavie, nad Tebou pristáva 737-čka, sem tam práškuje čmeliak...

Tax

Moderátor
Správce
@duuso : ten čmeliak je najmenší problém, ja si ich pamätám snáď odfurt ;)
Ono možno bude dobré po dokončení urobiť retro verziu. Ale na to nejsu lidi ;)

Maš s tymi oktaviami, antenamy a lietadlami pravdu ale ďalší problém môže byť aj o tom, že doba ide ďalej a či o niekoľko rokov nebude vymenení vozovy park sice malo pravdepodobne ale vylučiť sa to neda ako napríklad vyradenie 810 z prevadzky alebo nasadenie novych mašín, zmena laku a tak dalej a pri OR by si to mohol aktivitar nasekať sám čo potrebuje a kde a možno dať niejaky manuál o tom čo sa tám zvykne pohybovať a zopar foto a tak isto aj tieto informacie sa daju najst na vlaky.net v sekcii dislokacie.

Dan J.

Strojvedoucí
A nebylo by řešením dát těm statickým vozidlům stupeň zobrazení 10, a zbytku 9 a méně? Pak si by si je mohli ti, kterým to vadí, jednoduše vypnout.
Nejlepší by bylo je úplně smazat. Statistická vozidla akorát dehonestují trať. Už jen z důvodu, že ji zařazují do jednotného období a v OpenRails jsou už tato vozidla úplně k ničemu.

duuso

Pomocník strojvedoucího
...Statistická vozidla akorát dehonestují trať. Už jen z důvodu, že ji zařazují do jednotného období a v OpenRails jsou už tato vozidla úplně k ničemu...
Dane nič v zlom ale musím Ti protirečiť. Celá trať, jej podoba, koncepcia výberu objektov je situovaná do časového obdobia približne 2004-dodnes a nikdy to nebude aktuálne lebo stále sa to mení, hlavne Bratislava. Chápem Ťa ako priaznivca minulej doby ale ja idem svojou cestou, uzavrime túto debatu a nechaj tieto veci láskavo na mňa.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Duuso. To není výtka a není to prblém jen tvé tratě. Jasně, že se trať mění, ale uznej, že je lepší, když si vozidla do kolejiště dosadí tvůrce aktivity a myslím, že dosazení statického traffic zvládně i běžný uživatel MSTS. Vem si, že např. na 321 stojí v Bohumíně vozidla zelenošedá tuším Bee nabo co, už si nejsem jistý, ale trať je stavěná na daleko pozdější období, ve Velimi jsem kdysi furt přemýšlel proč mi padal MSTS při potkání traffic a ejhle na okruhu stojí statický objekt RailJetu, který je polygonová bomba. V OR už mně to neštve, ten to tam v pohodě kousne. :) Takže tady nejde ani tak o dobu ČSD, ale celkově se tak trať zařazuje do konkrétního období. Další problémy nastávají, když chceš dělat manipulák a vozy stojí u ramp a ve šturcech kde je například nasypané uhlí, písek atd... Ale opravdu teď mluvím o všech takových tratích. S Martinem jsem řešil nespočet takových vozů, které bránily posunům a tak podobně. Takže to je důvod proč jsem psal tento příspěvek.
Dan

duuso

Pomocník strojvedoucího
Dane, odpoveď resp. protiargument na toto celé som podľa mňa dosť obšírne a zrozumiteľne popísal v príspevku č. 470 ale pre istotu to zopakujem:

-použitie vozidiel a časová epocha do ktorej som staval a staviam absolútne nekolidujú, teda sú tam vozidlá zodpovedajúce tej dobe do ktorej je trať stavaná, žiadne kontrasty časových období tam nenájdeš, ja som detailista, za tým si stojím
-ako static v žiadnom prípade nepoužívam polygónové bomby ALE ANI vyslovene oholené 3D lp modely a keď tak len na vzdialených koľajach kde sa ako hráč /za predpokladu že poznáš miestne pomery/ nedostaneš, vo väčšine prípadov ide len o polygónovo prijateľné 3D modely z TRAINSETU, tzn. ako by tam boli vozy umiestnené v activity editore
-koľaje na ktorých viem, že je predpoklad nejakého pohybu, pristavenia vozov, posunu všeho druhu sú VOĽNÉ a v žiadnom prípade to tvorbe nejakej aktivity nebráni
-a keď sa predsa niekomu zachce dávať traffic na koľaje ktoré sa x rokov nepoužívajú a ja som tam umiestnil static tak sú buď nelinkované /v exponovaných staniciach kvôli úspore objektov/ alebo linkované ako obsadené, čo v AE vidíš
Fakt už neviem ako to vysvetliť.

Tých 9 akému zbytku Tome ?
Měl jsem na mysli využití vlastnosti simulátoru, které nikdo nevyužívá. Pokud v editoru trati takové statické vozidlo označíš a ve vlastnostech mu nastavíš zobrazovací úroveň 10 (běžně je 0), při nastavení simulátoru "detaily grafiky/množství objektů v terénu" 9 se takový objekt ve hře nezobrazí. Podobně je možné např. trolejovému vedení, drátovodům atd. dát zobrazovací úroveň 9 a nebudou se majitelům slabších počítačů zobrazovat při nastavení množství objektů v terénu 8, atd.

Ještě k těm statickým vozidlům - myslím si, že nejsem jediný, kdo aktivity nejezdí. Proč? Protože když někdy vyjde čas a dostanu chuť si zajezdit, jedu volnou jízdu. A nehodlám strávit půl dne hledáním a stahováním kdejaké ptákoviny do trainsetu a následným přepisováním eng,, wag, atd., protože to autor aktivity má ve svém trainsetu jinak. (To prosím neber Dane osobně, ta platí všeobecně ;)). A v té volné jízdě jsou potom statická vozidla příjemným zpestřením pustých stanic. Návrh jak to řešit, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, jsem popsal o příspěvek výše.
A koneckonců každý, komu statická vozidla na kolejích vadí, si je může odstranit. O zásah do databáze trati se nejedná, takže na funkci to vliv mít nebude! :)

Šnek

Vlakvedoucí
Ono je řešení velice jednoduché, autor tratě v názvu koleje napíše obsazená, nebo tak něco a i při dělání aktivity to nedělá problém.

Stav
nelze přidat další příspěvky.
Nahoře