Lokomotivy ve filmu

mám na všechny dotaz: nemáte někdo televizní kanál Travel Channel ? základem ale je,aby jste ho nepřijímali přes UPC !!! Vysílají na něm pořad "cesty švýcarskou železnicí" a rád bych tento pořad zařadil do svých zbírek DVD. já tento tv kanál mám,ale bohužel přes UPC a ty mají jinou programovou skladbu,než se vysílá obecně (netuším proč-informace nechce nikdo dát).

edit:
UPC bere tento kanál z jiné družice,která neposkytuje plnou nabídku. Plnohodnotný kanál má ve své nabídce mimo jiné O2, nebo DIGI TV. Pokud by někdo měl....prosím,prosím-smutně koukám.Dávají to v podstatě denně mezi 4-5 hod ranní,kromě neděle, kdy je to tuším od 7 do 9 hod.

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Hezký den,
ve středu, tj. zítra bude na ČT1 od 23:00 Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí.

Naposled editoval moderátor:
Včera jsem viděl větší část 3. dílu Sanitky, kdy ve scéně, kde se Jandera loučí s otcem na Hlavním nádraží v Praze je v záběru vidět patrně dnešní 141 nebo 12x...

Robert Schindler napsal:
Včera jsem viděl větší část 3. dílu Sanitky, kdy ve scéně, kde se Jandera loučí s otcem na Hlavním nádraží v Praze je v záběru vidět patrně dnešní 141 nebo 12x...
Když jsi to vzpoměl, ten vlak co jím odjíždí Jandera senior, jede do České Třebové, ale odjíždí z hlaváku směr smíchov pravým tubusem tunelu po pravé koleji. Je možně aby po této koleji do ČT dojel?

To je dobrá připomínka, když jsem jezdil tím směrem, tak jsme vždy jeli levým tubusem. Mám pocit, že za tunelem už není možné měnit směr (Vršovce/Smíchov). Tvůrci patrně jen použili vlak pro natočení odjezdu a ten pak zajel asi jen na Smíchov, kde končil. Ale přesnou odpověď by asi dal někdo fundovanější, nějaký strojvůdce...

Amazon napsal:
Robert Schindler napsal:
Když jsi to vzpoměl, ten vlak co jím odjíždí Jandera senior, jede do České Třebové, ale odjíždí z hlaváku směr smíchov pravým tubusem tunelu po pravé koleji. Je možně aby po této koleji do ČT dojel?
Mol bys tam dojet jen v případě, že na Vyšehradě otočíš mašinu.

Já jsem si to myslel že to tak nějak bude, že filmařům je vcelku jedno kudy kam se dá jet, hlavně aby měli vlak hned na nástupišti u budovy :D

Robert Schindler napsal:
Amazon napsal:
To je dobrá připomínka, když jsem jezdil tím směrem, tak jsme vždy jeli levým tubusem. Mám pocit, že za tunelem už není možné měnit směr (Vršovce/Smíchov). Tvůrci patrně jen použili vlak pro natočení odjezdu a ten pak zajel asi jen na Smíchov, kde končil. Ale přesnou odpověď by asi dal někdo fundovanější, nějaký strojvůdce...
Však máte mou trať, tak se podívejte, jak by se dalo jet přes Smíchov do ČT. Jedna možnost úvrať na Vyšehradě a jet Vršovice - Malešice - odb. Blatov nebo do Radotína a pak opět úvrať přes most inteligence do Krče - Malešice - odb.Blatov. Ale opravdu lepší , když už chci jet tímto směrem to z hlavního navexlovat rovnou do prostředního nebo levého tunelu a do Malešic dojedu přímo bez úvrati.

David Hájek

Pomocník strojvedoucího
Zdravím,
to mi připomnělo filmový /víceméně propagandistický,ale pro ostraváky úsměvný/ kousek "Parta hic",kdy na konci filmu odjíždí lékařka z ostravského hlavního nádraží jako že do polských Katowic. Vlak přitom odjížděl z prvního nástupiště směrem na Přerov.:D
Důležitější je pro nás ovšem skutečnost,že v čele vlaku stála Bobina E 499.0 .;)

David

http://film.osobnosti.cz/parta-hic.php

On úplně stačil rychlík tažený rosničkou z Prahy do Košic v seriálu Vyprávěj nebo zastávka Bezpráví na lokálkové jednokolejce.

Ale zase je fakt, že kvůli filmařům dráhy nezastaví provoz po dobu filmování na koridorech. Jenomže při dnešní technice by neměl být problém to počítačově dát dohromady a hrdinové by nastupovali do pomyslného vlaku v ateliéru.
Po vojně jsem nastoupil na dráze k jednomu staršímu fírovi a ten mi vyprávěl, jak se zůčastnil natáčení jedné kriminálky, kdy služební vůz vlaku vyletí do povětří. To byl film s Hanzlíkem, "Na kolejích číhá vrah" nebo tak nějak. Celé se to odehrávalo na trati mezi Velimí a zkušebním okruhem, kdy střelmistr ten služební vůz ve vlaku skutečně odpálil. V čele vlaku byl myslím papoušek.

Pawlik

Průvodčí
Jak říkáš, Zbyňku, v několika záběrech tam je dokonce vidět obludný šestikolák původně vyrobený pro Rusko, který pak až do vyhoření sloužil na okruhu.
Tuším, že i film Proč? se natáčel za neustálého kroužení po ŽZO.

David Hájek napsal:
Zdravím,
to mi připomnělo filmový /víceméně propagandistický,ale pro ostraváky úsměvný/ kousek "Parta hic",kdy na konci filmu odjíždí lékařka z ostravského hlavního nádraží jako že do polských Katowic. Vlak přitom odjížděl z prvního nástupiště směrem na Přerov.:D
Důležitější je pro nás ovšem skutečnost,že v čele vlaku stála Bobina E 499.0 .;)

David

http://film.osobnosti.cz/parta-hic.php
Já jsem dodneška myslel že to bylo natáčené ve Vítkovicích

No jo ;) Já nikdy nekoukal na titulky a film vypínal dřív takže nápis "Hlavní nádraží" při odjezdu už jsem neviděl. Vycházel jsem ze scény ze začátku filmu kde mi to nástupiště a schody víc připomínalo Vítkovice. Takže jsem zase o něco chytřejší. Navíc když jsem se na to dodíval do konce tak i počet kolejí okolo by na Vítkovice neseděl.:D

Nahoře