Nehody

Plexi

Provozní technik
Na Domažlicku smetl vlak auto, těžce se v něm zranily děti

Stále mě nepřestává udivovat inteligence a schopnosti řidičů a těch novinářů, co o tom píšou. To není o tom, že "vlak srazil auto", ale "nezodpovědný řidič vjel v době výstrahy na přejezd a nechal do sebe najet vlak". U přejezdů by se měly postavit budky, ve kterých by seděli hlídači, kteří by měli tlačítko generálního stopu + za každé vjetí na přejezd v době výstrahy kasírovat z řidičů 10 000 a odebrání ŘP minimálně na 6 měsíců a pak znova zkoušky. Tohle jinak nejde. Ovšem, kde sehnat ty lidi...

Tom Kanka

Provozní technik
Nedávno jsem se dostal k dokumentu od CMA "Skrytou švýcarskou krajinou" o opevnění ve Švýcarsku. A zaujala mě nádherná věta o jakémsi chybějícím zábradlí: "Vzhledem k tomu, že Švýcarsko není v EU, lidé používají zdravý rozum!"
A vo vo tom to je!

Plexi

Provozní technik
No, zdravý rozum rozhodně nepoužil ten, kdo jel, zřejmě již nečím posílen, z festivalu Beats for Love, chtěl si udělat selfie s vlakem a dopadlo to tak, že ten člověk leží ve Fakultní nemocnici.

Plexi

Provozní technik
Stále žalostnější dopravní cesta, to už chce kus rozumu, pokračovat tam, kudy nevedou koleje (nebo v tomto případě tedy půlka koleje...)

Roman

Pokladník
Evidentně je vidět, že strojvedoucí u soukromých dopravců mají dostatek času na šocení a ještě stíhají řízení svěřeného stroje a sledování trati v tomto exponovaném místě. Chtěl bych vidět tu reakci, když by náhodou vyběhl některý z pracovníků pohybujících se okolo nehody do profilu traťové koleje projíždějící soupravy. Jak ten mobil letí na podlahu a ruka sahá po brzdiči :D... A nebo spíš zápis v protokolu: Já si ničeho nevšiml....

Evidentně je vidět, že strojvedoucí u soukromých dopravců mají dostatek času na šocení a ještě stíhají řízení svěřeného stroje a sledování trati v tomto exponovaném místě. Chtěl bych vidět tu reakci, když by náhodou vyběhl některý z pracovníků pohybujících se okolo nehody do profilu traťové koleje projíždějící soupravy. Jak ten mobil letí na podlahu a ruka sahá po brzdiči :D... A nebo spíš zápis v protokolu: Já si ničeho nevšiml....
Třeba si zastavil... ;)

Ano, jezdilo se tam plnou tratovou, bez ohledu na to, ze tam byla asi 10cm mezera mezi vozidly ... necekal jsem, ze zrovna ty budes resit veci o kterych vis velky kulovy jak byly...

Pawlik

Průvodčí
Evidentně je vidět, že strojvedoucí u soukromých dopravců mají dostatek času na šocení a ještě stíhají řízení svěřeného stroje a sledování trati v tomto exponovaném místě...
Jel jsem kdysi se strojvedoucím, který si při jízdě na autobloku četl Blesk. Do té doby jsem myslel, že je to jen legenda. Jo, byl od ČD.

Nahoře