El. trate zdarma

  • Tvůrce vlákna Guest
  • Datum začátku
G

Guest

Host
Nevíte kde sehnat el.trate zdarma (treba fikci) kde neni potreba x-tracks. Díky :?:
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
@Ł€$ napsal:
Nevíte kde sehnat el.trate zdarma (treba fikci) kde neni potreba x-tracks. Díky :?:

Třeba :

1) Uh-Hradiště-Luhačovice - tam máš úsek Staré město-Nedakonice i pod drátama - sice jenom malý kousek, ale máš ho tam a zdarma
2) Starou trať 024 Ústí nad Orlicí-Letohrad
3) Wupper Express
4) U slovenského Liptova si nejsem jistý
5) No a pak tam máš v default tratích nějaké elektrifikované
 

Mirec

Signalista
Martens napsal:
@Ł€$ napsal:
Nevíte kde sehnat el.trate zdarma (treba fikci) kde neni potreba x-tracks. Díky :?:

Třeba :

1) Uh-Hradiště-Luhačovice - tam máš úsek Staré město-Nedakonice i pod drátama - sice jenom malý kousek, ale máš ho tam a zdarma
2) Starou trať 024 Ústí nad Orlicí-Letohrad
3) Wupper Express
4) U slovenského Liptova si nejsem jistý
5) No a pak tam máš v default tratích nějaké elektrifikované
Martin, skoro všetko sedí, len neviem či sa dá stará 024-ka ešte zohnať.A Liptov by mal byť tiež elektrifikovaní.Ale z tejto ponuky by som doporučoval asi Wupper alebo Liptov.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Mirec napsal:
Martens napsal:
@Ł€$ napsal:
Nevíte kde sehnat el.trate zdarma (treba fikci) kde neni potreba x-tracks. Díky :?:

Třeba :

1) Uh-Hradiště-Luhačovice - tam máš úsek Staré město-Nedakonice i pod drátama - sice jenom malý kousek, ale máš ho tam a zdarma
2) Starou trať 024 Ústí nad Orlicí-Letohrad
3) Wupper Express
4) U slovenského Liptova si nejsem jistý
5) No a pak tam máš v default tratích nějaké elektrifikované
Martin, skoro všetko sedí, len neviem či sa dá stará 024-ka ešte zohnať.A Liptov by mal byť tiež elektrifikovaní.Ale z tejto ponuky by som doporučoval asi Wupper alebo Liptov.

024 by se dala někde vypíchnout a u Liptova jsem si nebyl jistý, jesli je na xtracks nebo ne
 

Mulder

Cestující
Tak isto sa mi zdá, že Liptov už frčal na X-tracks a okrem toho pokiaľ viem, tak tá trať nemá ani vlastnú homepage a po zrušení stránok Filipa Havla či sa ešte vôbec dá zohnať :?: :?: :?:
 

Petr Novák

Průvodčí
Tuhle trať jsem již kdysi měl a v debatě byly uveřejněny tyto stránky,tak jsem minulý týden si to pokoušel stáhnout.Problém je v tom,že když z různých příčin spadne spojení,není možné obnovit stahování souborů od okamžiku pádu,musíte stahovat celé komplet znova.Ten server je dost zatížený,tak o pády není nouze,mě se to podařilo stáhnout bez chyb až na šestý pokus,4x mi to spadlo po stažení 90MB,což bylo ke vzteku.Nejlépe to stahovat v noci,kdy není takový provoz.Používám CDMA ,nikdy nebyl s tímto spojením problém,až teprve na tom serveru,kde jsou ty soubory s tratí.Takže hodně trpělivosti... :confused:
 
G

Guest

Host
024

A ta 024 se da stahnout kde? :?: A ještě by me zajimaly Hisatsu CZ a Northeast SK. Díky
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Re: 024

@Ł€$ napsal:
A ta 024 se da stahnout kde? :?: A ještě by me zajimaly Hisatsu CZ a Northeast SK. Díky
Trať 024 už dneska neseženeš na webu, takže jedině od někoho, kdo ji má ve svém archivu. Navíc kvalitativně už dost podstatně zaostává za dnešními tratěmi - ale to prvenství jí nikdo nevezme....

Hisatsu CZ byo volně ke stažení u pampalinyho (nyní na http://www.trainsim.cz), ale po přechodu na tuto doménu mu nějak přestaly fungovat downloady. Jinak Hisatsu CZ není elektrifikovaná a používá xtracks.

O Northeast SK niv bohužel nevím....
 
Naposled editoval moderátor:

Bendík

Provozní technik
DEVA - TIRGU JIU
Balík fiktivních demonstračních aktivit

Nedávno jsem si stáhl rumunskou trať Deva - Tirgu Jiu. Jako obvykle jsem si vytvořil jednoduchou aktivitu, v podstatě jen volnou jízdu. Výsledek projížďky mne však uchvátil. Zpracování tratě, rovinatější i velmi členitý terén,originální objekty, zvuky atd. A pohltilo mne to natolik, že jsem se rozhodl pokusit se o nějaký ucelenější balík aktivit pro mou potěchu. Ne že by se člověk při jízdě na této trati stačil nudit, ale potkat aspoň nějaký ten vlak je vždy příjemné zpestření. A kvůli pár rumunských aktivit jsem se učit jejich jazyk nehodlal.
A tak jsem se začal se svou mizernou znalostí editoru aktivit tímto prokousávat a mnohdy stylem pokus-omyl tvořit i nějaký ten provoz. A ačkoliv jsem to nečekal, docela mi to šlo. Teda, předem se přiznám, že nějaké složité zápletky jsem se ani nesnažil nasimulovat. Vím, že aktivitář nejsem, a ani se jím přes noc nestanu. Ale po cca 3 týdnech prací mám hotovo. A sám mám z toho takovou radost, že se o ni musím podělit.
Předem avizuji, aktivity jsou fiktivní, vše jsem si vymyslel. Vždyť, když jsem začal, vůbec jsem netušil, že to dokážu nějak dokončit. A také hlášky apod. jsou „silně laické“. Ale zadávat „zakázku“ místním zkušeným bardům-aktivitářům mi připadalo jako má prostá lenivost a prohra. Takže, jestli máte někdo chuť si tuto trať projet i trošku jinak než jen jako volnou jízdu, a zároveň jste připraveni občas přivřít oko (někdy možná obě), máte možnost si tento můj balíček stáhnout.

A nyní už k vlastnímu popisu:
Páteřním vlakem celého scénáře je Ex 120 Transylvania. Ten jede v trase (Arad) - Deva - Petrosani - Tirgu Jiu - (Craiova - Bucuresti). Ze stanice Deva chvíli po jeho odjezdu vyráží ve stejné trase Os 6111 do stanice Petrosani.
Ve stanici Petrosani už čekají na příjezd Ex 120 Transylvania přípojné osobáky, a sice Os 6121 zpět do stanice Deva, Os 6221 do stanice Tirgu Jiu (vyjíždí chvíli za Ex 120) a konečně Os 74201, který dále pokračuje odbočným ramenem trati do stanice Lupeni.
Ve stanici Tirgu Jiu úkol Ex 120 Transylvania končí. Os 6211, který se vrací zpět do stanice Petrosani, jede jako obrat Os 6221.
Balíček ještě obsahuje jeden „bonus“, a sice fiktivní odklon vlaku Nex 248 z důvodu sněhové bouře.

1) Ex 120 Transylvania
úsek: Deva - Petrosani - Tirgu Jiu
čas odjezdu: 10:30
délka: 2h 50min
počasí: léto / jasno
Tvým úkolem je protáhnout Ex 120 Transylvania v úseku Deva-Tirgu Jiu. Ve stanici Deva je u prvního nástupiště připraven vyrazit hned po Tobě, jako Tvůj násled, EOs 6111 do cílové stanice Petrosani. Ve stanici Petrosani už na Tvůj příjezd budou čekat přípojné EOs 6121 zpět do stanice Deva, EOs 6221 do cílové stanice Tirgu Jiu (jako Tvůj násled), a konečně MOs 74201 do stanice Lupeni. A dále budeš pokračovat do cíle Tvé cesty, do stanice Tirgu Jiu.

screeny z aktivity Ex 120 Transylvania
25720eb6fb2723e5af4432e52a629188.jpg10ed37e48c7d65ab35bf64e4a474d166.jpg

2) Os 6111 Deva - Petrosani
úsek: Deva - Petrosani
čas odjezdu: 10:32
délka: 2h 40min
počasí: léto / jasno
Nejprve vyčkej odjezdu Ex 120 Transylvania ve směru Petrosani a Tirgu Jiu. Chvíli po něm se po stejné trase vydáš i Ty, ovšem jako následný zastávkový EOs 6111 do cílové stanice Petrosani. Ke konci své cesty potkáš EOs 6121, jedoucí opačným směrem, který ve stanici Petrosani vyčkával příjezdu Ex 120 Transylvania jako jeho přípoj. Tato trať sice není tranzitní, ale snad potkáš i nějaký ten náklad.

3) Os 6121 Petrosani - Deva
úsek: Petrosani - Deva
čas odjezdu: 12:17
délka: 2h 40min
počasí: léto / jasno
U třetího nástupiště je připraven k odjezdu Ex 120 Transylvania ze stanice Deva, jedoucí dále do stanice Tirgu Jiu. Vyčkáš jeho odjezdu a vyrazíš zpět do stanice Deva jako přípojný EOs 6121. Za Tvou soupravou, ve druhé části nástupiště, stojí dále přípojný EOs 6221, jedoucí jako násled Ex 120 Transylvania, tedy do cílové stanice Tirgu Jiu. A konečně, u prvního nástupiště je také připraven k odjezdu přípojný MOs 74201 do stanice Lupeni. Na své trase bys měl potkat EOs 6111 Deva-Petrosani, jedoucí jako násled Ex 120 Transylvania. A při troše štěstí i nějaký ten náklad.

4) Os 6211 Tirgu Jiu - Petrosani
úsek: Tirgu Jiu - Petrosani
čas odjezdu: 14:22
délka: 1h 30min
počasí: léto / jasno
Před cca 40-ti minutami jsi přijel do stanice Tirgu Jiu jako EOs 6221, teď Tě čeká šplhání zpátky do stanice Petrosani jako EOs 6211. Jízda by měla být bez komplikací.

5) Os 6221 Petrosani - Tirgu Jiu
úsek: Petrosani - Tirgu Jiu
čas odjezdu: 12:18
délka: 1h 30min
počasí: léto / jasno
U třetího nástupiště právě odjíždí Ex 120 Transylvania do stanice Tirgu Jiu. Ty pojedeš chvíli po něm ve stejné trase jako následný přípojný EOs 6221. Za Tvou soupravou, ve druhé části nástupiště, dále stojí připraven k odjezdu přípojný EOs 6121, jedoucí do cílové stanice Deva. A konečně, u prvního nástupiště je také připraven k odjezdu přípojný MOs 74201 do stanice Lupeni.

Screeny z aktivit 0s 6111, 0s 6121, 0s 6211 a 0s 6221
6cefb4f7d9e3a64eea27b89e8f469a8a.jpg042702db3e3ee7e3c8e41a0a8fef6bb5.jpge48b40f4e5cac938f1e572b5d55922fc.jpg

6) Os 74201 Petrosani - Lupeni
úsek: Petrosani - Lupeni
čas odjezdu: 12:20
délka: 40min
počasí: léto / jasno
Ex 120 Transylvania před chvílí odjel směr Tirgu Jiu. Ještě musíš vyčkat odjezdu přípojných EOs 6121 do cílové stanice Deva a EOs 6221 do cílové stanice Tirgu Jiu. A poté se na svou cestu vydáš také, jako přípojný MOs 74201 do cílové stanice Lupeni.

Screeny z aktivity Os 74201
e208a7280c20a74aaa898336953c73a0.jpg53314e6af1aa62977932936acfa459ff.jpg

7) Bonus - NEx 248
úsek: Tirgu Jiu - Deva
čas odjezdu: 03:40
délka: 3h 10min
počasí: zima / jasno
Obvyklá trasa tohoto nákladního expresu je Bucuresti - Brasov - Deva - Arad. Jak to tak ale bývá, a v zimě dvojnásob, na hlavní trase jsou po večerní sněhové bouři velké komplikace (konkrétně v okolí Brasova).
A tak je tento NEx veden odklonovou trasou Bucuresti - Craiova - Tirgu Jiu - Deva.
A právě to je Tvůj úkol. Je však noc, a tak potkáš maximálně nějaký ten první ranní osobák.
NEx 248: délka : 530 m / váha : 1.680 t / počet vozů : 25

Screeny z aktivity NEx 248
bcc450800db5d838db2a5f2d2d35fb67.jpg5fa9bb229cc145429a5a19486d8fe44d.jpg"denní" screen NEx 248 (není z aktivity)
82ccd266e0248a4eaa289fcfcd38d38b.jpg

odkaz pro stažení:
http://uloz.to/xxCfJsKs/bnd-ro-act-rar

Přeji Všem příjemně strávené chvilky u MSTS. A pokud Vám tento balíček udělá aspoň trochu radosti, budu jedině rád.

Karel „BENDÍK“ Beneš

ps.: myslím, že kvůli tomuto mému nesmělému a zřejmě ojedinělému pokusu je zbytečné zakládat nové vlákno, proto příspěvek umísťuji sem.
 
Naposled editoval moderátor:

Fidorka

Začátečník
Děkuji Bendíku. Hezká trať, zajímavé stroje, pro mne novum. Jen maličkost, nerozjedu Ex 120, chybí servis ...ex120_trafnakl02.srv.
Stahoval jsem z Ulož to 2x, znovu instaloval, a srv 02 tam není, 01 + 03 jsou. Šťastné a veselé přeje Fidorka.
 

Bendík

Provozní technik
Omlouvám se, asi jsem nahrál nějakou starší verzi. Každopádně, můj originál uvedený servis neobsahuje. Takže stáhni z uvedeného odkazu znovu samotný soubor aktivity a nech přepsat, mělo by to fachat.

http://uloz.to/xfGRCC51/ex120-transylvania-apk
 

Bendík

Provozní technik
a zde pro úplnost kompletní opravený balík

http://uloz.to/xiiq22Kw/bnd-ro-act-v2-rar
 

Fidorka

Začátečník
Omlouvám se, dělal jsem to ve vánočním spěchu a navíc před nočkou. Celý problém stojí na lokomotivě CFR 41 - 0240. Prosím, přidej ji do seznamu vozidel. Díky.
 

Bendík

Provozní technik
Nevím, nevím. Krdyž tak napiš přesný název eng souboru. Tuto loko jsem určitě nepoužil. Vím, že je na rumunských stránkách ke stažení, ale já ji v rumunském trainsetu nemám a tudíž nemohla být ani použita v aktivitě. Jedině, že by byla ještě součástí uvedených lokopacků, ale tam musí být pod jiným názvem eng souboru.
 

Fidorka

Začátečník
Je to loko EA_240, ENG: EA1_240.eng a veze trafnakl01. Takto se mi to zapsalo po rozbalaní apk.
 

Bendík

Provozní technik
Ta je součástí "BLW LE5100 pack EXTRA", ten je v seznamu vozidel uveden. Zkus stáhnout znova od rumunů.
 
Nahoře