Kde sehnat MSTS? A je to nejlepší volba?

maminka

Začátečník
Dobrý den,
jsem maminka osmiletého kluka a ani jeden nemáme žádné velké počítačové zkušenosti. On ale miluje, a myslím tím opravdu miluje, vlaky, a strašně rád sleduje na youtube jízdy na českých tratích na MSTS. Moc ráda bych mu hru koupila, ale jak jsem zjistila, koupit se nedá - prosím, poraďte mi, kde ji tedy sehnat? A je to momentálně nejlepší volba, když by rád jezdil na českých tratích? Nebo je lepší koupit Open Rails, které jsem objevila? A ty tratě si koupím nebo stáhnu například tady?
Hledala jsem odpovědi ve fóru, ale jsou to asi až příliš začátečnické dotazy :)
Budu vám velmi vděčná za odpověď a pokud mu hru seženu, jeho radost už vůbec nebude znát mezí.
Srdečně děkuju za pomoc,
Dagmar
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dobrý večer. Openrails si můžete stáhnout z openrails.org. Je to v češtině. A pak jsou možnosti buď si něco postahovat anebo placené projekty, kde je vše v instalačce a z Openrails do tohoto adresáře jen zadáte cestu.
 

maminka

Začátečník
Dobrý večer. Openrails si můžete stáhnout z openrails.org. Je to v češtině. A pak jsou možnosti buď si něco postahovat anebo placené projekty, kde je vše v instalačce a z Openrails do tohoto adresáře jen zadáte cestu.
Moc vám děkuju za reakci. Nezmiňujete se vůbec o MSTS - rozumím tedy tomu dobře tak, že doporučujete začít rovnou s Openrails?
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
MSTS už sehnat nejde nehledě k tomu, že na nových počítačích už nefunguje, protože tyto už nepodporují staré hry.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
No viděl bych to asi takto:
Jak píše Zbyněk výše, držel bych se simulátoru OpenRails z důvodů. které uvádí.
Zkuste si počít tady, jsou tu docela srozumitelné návody i pro začátečníka. A pokud se vám to bude zdát složité, vyhledejte ve svém okolí někoho, kdo si s PC více rozumí. Dejte mu to přečíst a snad si poradí. Krabicová varianta OR neexistuje a o MSTS se již neprodává (možná někde na internetovém bazaru). A i kdyby, synka budou zajímat české trati a vozidla. Takže instalace simulátoru, tratí a vozidel bude nevyhnutelná.
 
Nahoře