CZSK verze 1.8

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Za přesně daných podmínek by se do nových složek trati pojmenovaných trolej57 a trolej62, daly trk soubory s výškou troleje odpovídající naší a do druhé pro tratě DB, OBB. Buď to zkopírovat ručně, určitě by to šlo i nějak externě naprogramovat na tlačítko na ploše, ale nejlépe to tlačítko dát do příkazu ve hře. Anebo, kdyby šel příkazem měnit jen zápis v trk. Buď OverheadWireHeight ( 6.2 ) nebo naše OverheadWireHeight ( 5.7 ) A ideál by byl při přepnutí systému napětí na 16 2/3. A to samé by se dělo i na lokomotivě, kdy by se sběrač zvednul na těch 6.2m. To by mělo jít, ne? A jak by to ocenili zahraniční uživatelé, kdyby si mohli například u našich Vectronů vybrat výšku zvednutí sběrače pro své tratě.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Za přesně daných podmínek by se do nových složek trati pojmenovaných trolej57 a trolej62, daly trk soubory s výškou troleje odpovídající naší a do druhé pro tratě DB, OBB. Buď to zkopírovat ručně, určitě by to šlo i nějak externě naprogramovat na tlačítko na ploše, ale nejlépe to tlačítko dát do příkazu ve hře. Anebo, kdyby šel příkazem měnit jen zápis v trk. Buď OverheadWireHeight ( 6.2 ) nebo naše OverheadWireHeight ( 5.7 ) A ideál by byl při přepnutí systému napětí na 16 2/3. A to samé by se dělo i na lokomotivě, kdy by se sběrač zvednul na těch 6.2m. To by mělo jít, ne? A jak by to ocenili zahraniční uživatelé, kdyby si mohli například u našich Vectronů vybrat výšku zvednutí sběrače pro své tratě.
Nedalo mi to a udělal jsem možnost změnit výšku trolejového vedení přes klávesovou zkratku Ctrl + Shift + Alt + F3, kde si volíte mezi 5.7 m, 6.2 m a zakrytím troleje. Tato změna výšky chvíli trvá. Záleží na rychlosti sestavy. Dále kód sám rozpozná přechod změny napětí na 15 kV a pokud není trolej skrytá, aktivuje správnou výšku 6.2 m. Při detekci přechodu na nižší napětí upraví sám výšku na 5.7 m.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Tak sa mi podarilo prejsť Zbyňkovu aktivitu z Drážďan do Prahy v ORCZ. Po prekonaní problematického prestupu na diesel som došiel do Prahy ONJ s dvoma nedostatkami. Po výjazde z Lovosíc som na trati stretol súpravu nákladných vozňov bez lokomotívy ( vozne Raj a iné tam boli ) a v Prahe hlavnom nádraží som sa ani po 20 minútach nedočkal povolenia výpravcu na odjazd. Tak som na hulváta odišiel, cesta bola postavená. Do Prahy hlavní som prišiel s meškaním 10 minút ak by to niekoho zaujímalo.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Schválně si zkuste také novinku vykolejení do "šturcu". :)
Ve Zbyňkově aktivitě hned na začátku jsem rozparádil Tauruse a políbil příměstskou DB jednotku. Ta prorazila šturc a a klopýtala po dalších zábranách připravujíc se hodit šipku do hlíny. :)

1.jpg
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ahoj, Iciku, asi se vrátil problém točících se vagonu kolem své osy. Albatros od Pikka, vagóny od Josefa, salóní vůz u Pikka a 362 u Doda.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Vrátil jsem původní složení consistu s původníma vagonáma a je to v pořádku, tedy Josef tam má někde něco a to i to, že FPS je dost nízko.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Ahoj, Iciku, asi se vrátil problém točících se vagonu kolem své osy. Albatros od Pikka, vagóny od Josefa, salóní vůz u Pikka a 362 u Doda.
Ahoj, hm, tohle vypadá na kombinaci nějakého nárazu a nízkých FPS. A nechceš si raději už obměnit sestavu? Nebo možná vypnout vibrace vozů v menu.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Tak z FPS nemám problém dosud, až tu, přitom to sou staré vagóny z počátku MSTS, jen s nima Josef něco udělal a to asi schazuje u mě FPS. Od Hohenau jedu na 10 FPS, když jsem tam dal ty původní vagóny už jsem byl na zamknutých 30 FPS.
 

Bpee237

Začátečník
Co se mi tímto ORTS snaží říct?

Zobrazit přílohu 34845
I have the same problem with the newest update CZ/SK v.1.8.658 from (13.05.2024 22:05)

I never had the problem before and since this update OR worked perfectly. I drove an EC with the 151 without any problems, but after I closed OR the new update installation started (because it was released when I played OR). After that OR always shows this Error. I tried different locos and path which definatly are ok.
I tried the same with the Version v1.8.216 which I have still installed and it works fine.
There must be a problem with the new version? Does anyone also have this?
I can't load any train right now.

Greetings Bpee237
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Po týdnu jsem zapnul ORCZ a zaktualizoval. Testuji aktivity pro Zapadlou 1935 a zas blbnou paxi a jezdí dokola, předtím ok.
Trasa Rudoltice západ, kde připojím Loose Consist vleku k motoráku a jedu do Kamenice, ka kolej k budově, kde je kód 10000. Tam se odvěsí přívěšák, vyjede se za výhybky a zastaví na 2. koleji od budovy, kde je zadán počet paxů pro nástup a zpět do Rudoltic západ. Ale už po cestě tam, tedy do Kamenice, nastupují paxi do Rudoltic západ, ze kterých jsem vyjel. Stejná chyba, jak to blblo kdysi na jednokolejkách při cestách z A do B a zpět do A bodu přes stejné zastávky.
paxi.jpgpaxi2.jpg
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, tak aktualizace stažena a stejně se to chová divně. Nevím kluci, když se víc jak měsíc hrabu v testech a vychytá se to do funkčnosti, proč se to zas mění a celé rozbije a tím se chovají aktivity jak v kreténově. :) Takže k testu nyní:

Hned začátek aktivity, kde vyjedu z depa k perónu u nějž stojí Loose Consist ČSD CDv, mám Manual Coupling, takže se moje loko hráče zastaví při najetí na vůz a začnou nastupovat Paxové. Jdu ven připojit přívěšák, na tabulce paxů už mám 0, myslím jen tu malou tabulku stanic F10.

Zde Loose con a dokonce ani po cestě zpět nekončím na stejné koleji:
paxi5.jpg

Připojím CDv a koukl jsem do seznamu paxů ve velké tabulce a nestačím se divit:
paxi3.jpg
V motoru sedí 2 cestující z Dubiny do Polomi
V přívěšáku jeden cestující z Dubiny dookonce do Prakova
Kde se tam jako vzalí?
paxi4.jpg
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Protože si nestihl včas připojit vůz a systém paxů se "přepl" na další stanici. Protože se změnilo sestavení vlaku a začli se generovat paxové.
Máš dvě možnosti:
1. Běž se živit jako betatester her nebo podobného SW.
2. Ser na to. Více lidem nejspíš tím ulevíš. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Super rada dík. Nevím co víc k tomu napsat. Už chápu, že je tady takový dav tvůrců aktivit a jiných aktivních lidí kolem simulátoru. Nechápu, jak nemohu včas připojit vůz stojící u perónu, který tam stojí odstavený. Ale nic. To je jedno. Jen jsem upozornil na chybu, kterou ORCZ generuje. Fajn reakce...
 

Dan J.

Strojvedoucí
Takže, mi chceš říct, že je správně, když stojí vůz u perónu, najedu na něj. A bavme se o dnešní době, třeba trať Zaječí - Hodonín. Takže s 810 na odstavený Btax u perónu a jdu si jej, jako fíra přivěsit. Tak je v pořádku, že se tam najednou telepirtují cestující z následné stanice? Jinak to asi bude dělat dle vysvětlení ten MC, ten jsem začal používat v aktivitách na lokálkách a malých tratích dle požadavků zde, že je to realističtější, což je. Ale furt jsem nepochopil, to rýpnutí, že někomu ulevím. Udělá se nějaká funkce v ORCZ, najde se problém, že něco nejede a napíšu objevenou chybu. Na tuhle reakci nevím, co napsat.
 

Bpee237

Začátečník
Hi,

I have a suggestion for a new function, which I missed in OR but which is possible in other simulations.
It would be nice if it is possible to chose a loco or a wagon randomly. I don't know if I can explain it good enough in english but I mean that it is possible to define two differnet locos or wagons and OR chose one of it randomly every time loading the consist.
For example:

In the .con file:

0-0 OPTION 1: "151 008"
0-0 OPTION 2: "362 079"
0-1 "Bpee237"
0-2 "Bpee237"
0-3 "Bee238"
0-4 "Apee139"

Openrails chose now the 151 008 or the 362 079 randomly every time when loading this consist.
The train will be then:
151 008 + Bpee237 + Bpee237 + Bee238 + Apee139
or
362 079
+ Bpee237 + Bpee237 + Bee238 + Apee139

This is also possible for every wagon, the consist then should be like:

0-0 "151 008"
0-1 "Bpee237"
0-2 "Bpee237"
0-3 OPTION 1: "Bee238"
0-3 OPTION 2: "B249"
0-4 "Apee139"

OR would load then either the Bee238 or the B249: So the train will be:
151 008 + Bpee237 + Bpee237 + Bee238 + Apee139
or
151 008+ Bpee237 + Bpee237 + B249 + Apee139

Maybe it could be possible to add a value in % or decimal after the OPTION entry like:

0-0 OPTION 1: (0,75) "151 008"
0-0 OPTION 2: (0,25) "362 079"
0-1 ...
...
...

In this example it would be a 75% chance to load the 151 and a 25% chance to load the 362.

How do you think about this idea?

Greetings Bpee237
 

Dan J.

Strojvedoucí
Protože si nestihl včas připojit vůz a systém paxů se "přepl" na další stanici. Protože se změnilo sestavení vlaku a začli se generovat paxové.
Máš dvě možnosti:
1. Běž se živit jako betatester her nebo podobného SW.
2. Ser na to. Více lidem nejspíš tím ulevíš. :)
Tvl. Jsem asi fakt přetažený z práce, ne z vláčků, ale fakt z práce..., vláčky jsem spustil víc jak po týdnu, až teď mi došlo, co si tím chtěl říct. Ale zajímavé, že v malé tabulce stanic je vše ok. Jak odpočet, tak příjezdy a odjezdy.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
S Jindřichem jsme se o tom bavili a slíbil, že se na to podívá Dane. On tam ladí dynamické generování paxů, tak potřebujeme více času.
 
Nahoře