CZSK verze 1.8

Bpee237

Začátečník
Hi, I have found a small bug with the klima the air conditioning. If the outside temperature is high (more than 25C) the wagons are about 26-28C . After turn on the CZE (Wagon power) the aircondition starts normal which I can see as "Active" in the Shift+F5 Menu. When the temperature is about 20-22C the AC turns off which is also correct. But now there is the bug: The temperature still decrease if the AC is off. Even if I turn off the wagon power the temperature decrease more without AC. This happens with every wagon. (Some wagons are I implemented the AC myself by copying the
Kód:
PowerReductionByAirCondition ( 50kW )
in the .wag file.
Hey,
Sorry to say that, but I think this bug isn't completely solved yet.
When the train is standing at the station with activated AC or heating it may work correct. But when I drive the train, the temperature always decrease more and more until about 12C.
It doesn't matter if it is cold or hot outside and if the wagons have AC or just heating. Maybe it has to do something with the wind which cools down the wagons inside which shouldn't be.

I have noticed it yesterday with the EC 147:
Consist was 151 011 and some wagons all with AC. (Apee, WRmz, Bbdgmee Bee, Bpee)
It was in the summer in the afternoon at 3pm and the outside temperature was about 28C. The inside temperature of the wagons was between 25C and 29C.
I activated the AC with activating the CZE. (In Shift+F5 the ACs of all wagons showed "active".) The temperature decrease like it should be until 18C-23C. After that the AC shut off. (The "active" disappears.)
Until here everything is correct.
But then, the temperature decrease again and again. Its getting always colder until 12C without using the AC.
The same happens when using wagons only equipped with heating.
 

Bpee237

Začátečník
Thanks for the nice 754MSV. They are made really good.
Just a small notice: After installing the 754MSV it worked perfect, but the "normal" 754 didn't load complete anymore. At some 754 the buffers and cables didnt show up anymore.
I downloaded and installed the DIESEL PACK again, and now they are complete again. Just for you if you have the same problems.

@nytek23: I had the same problem. I have sloved it with just installing the DIESEL PACK again, and without overriding
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Hey,
Sorry to say that, but I think this bug isn't completely solved yet.
When the train is standing at the station with activated AC or heating it may work correct. But when I drive the train, the temperature always decrease more and more until about 12C.
It doesn't matter if it is cold or hot outside and if the wagons have AC or just heating. Maybe it has to do something with the wind which cools down the wagons inside which shouldn't be.

I have noticed it yesterday with the EC 147:
Consist was 151 011 and some wagons all with AC. (Apee, WRmz, Bbdgmee Bee, Bpee)
It was in the summer in the afternoon at 3pm and the outside temperature was about 28C. The inside temperature of the wagons was between 25C and 29C.
I activated the AC with activating the CZE. (In Shift+F5 the ACs of all wagons showed "active".) The temperature decrease like it should be until 18C-23C. After that the AC shut off. (The "active" disappears.)
Until here everything is correct.
But then, the temperature decrease again and again. Its getting always colder until 12C without using the AC.
The same happens when using wagons only equipped with heating.
Upravil jsem to, aby vliv ochlazení okolím nebyl tak silný.
 

Matěj B.

Skladník
Rád bych nahlásil možný konflikt mezi el. topením a parním topením.
Jde o to, že mě tak trochu chytla retro nálada a během jízdy s novým Albatrosem, mě znovu napadlo zkusit udělat dvojsilový consist elektrika + pára (není to poprvé, jednou jsem takovýhle consist zkusil udělat, ale moc jsem s ním pak nejezdil). Nicméně když jsem pak při jedné z jízd přejel s elektrikou dozadu, abych dál pokračoval na páře (u dvojsilových vlaků elektrika + pára, je pára umístěná za elektrikou a před vjezdem na neelektrifikovanou trať přehodím elektriku dozadu, jinak nefunguje parní topení), vrátil se do páry a zapnul v páře parní topení, parní topení se ne a ne zapnout. (tj. teplota nestoupala a z přípojek parního topení nevycházela pára). Když jsem elektriku na zkoušku odpojil, parní topení "se probralo" (tj. teplota stoupala a z přípojek parního topení šla pára).

Zde jsou dva upravené screenshoty s consistem skládajícím se z Albatrosa (ČSD 498), 5 vagónů ČSD Ba 3429 a Hrbaticí v retro nátěru (ČDC 130):
Parní topení - elektrika přivěšena.jpg
V prvním screenshotu jsem nechal přivěšenou Hrbatici k celému vlaku.

Parní topení - elektrika odvěšena.jpg
Ve druhém screenshotu jsem hrbatici od vlaku odvěsil.

Pár poznámek:
1. Tohle se neděje jen s Albatrosem, zkoušel jsem to stejné i s Hrbounem (ČSD 375), a výsledek byl stejný.
2. Vagóny ČSD Ba 3429 mají jak elektrické, tak i parní topení a v minulosti dokázali "přepínat" mezi parním a el. topením úplně bez problémů.

Pro Icika: Tak tohle je docela zvláštní chyba. Navíc, něco mi říká, že IRL by ČSD Ba 3429 byly schopné "přejít" z elektrického topení na parní topení bez problémů. Snad se ti podaří zjistit, co tuhle chybu způsobuje. A navíc tahle chyba mě moc netrápí, protože s dvojsilových vlaků elektrika + pára moc nemám a nejezdím s nima tak často.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Rád bych nahlásil možný konflikt mezi el. topením a parním topením.
Jde o to, že mě tak trochu chytla retro nálada a během jízdy s novým Albatrosem, mě znovu napadlo zkusit udělat dvojsilový consist elektrika + pára (není to poprvé, jednou jsem takovýhle consist zkusil udělat, ale moc jsem s ním pak nejezdil). Nicméně když jsem pak při jedné z jízd přejel s elektrikou dozadu, abych dál pokračoval na páře (u dvojsilových vlaků elektrika + pára, je pára umístěná za elektrikou a před vjezdem na neelektrifikovanou trať přehodím elektriku dozadu, jinak nefunguje parní topení), vrátil se do páry a zapnul v páře parní topení, parní topení se ne a ne zapnout. (tj. teplota nestoupala a z přípojek parního topení nevycházela pára). Když jsem elektriku na zkoušku odpojil, parní topení "se probralo" (tj. teplota stoupala a z přípojek parního topení šla pára).

Zde jsou dva upravené screenshoty s consistem skládajícím se z Albatrosa (ČSD 498), 5 vagónů ČSD Ba 3429 a Hrbaticí v retro nátěru (ČDC 130):
Zobrazit přílohu 38698
V prvním screenshotu jsem nechal přivěšenou Hrbatici k celému vlaku.

Zobrazit přílohu 38699
Ve druhém screenshotu jsem hrbatici od vlaku odvěsil.

Pár poznámek:
1. Tohle se neděje jen s Albatrosem, zkoušel jsem to stejné i s Hrbounem (ČSD 375), a výsledek byl stejný.
2. Vagóny ČSD Ba 3429 mají jak elektrické, tak i parní topení a v minulosti dokázali "přepínat" mezi parním a el. topením úplně bez problémů.

Pro Icika: Tak tohle je docela zvláštní chyba. Navíc, něco mi říká, že IRL by ČSD Ba 3429 byly schopné "přejít" z elektrického topení na parní topení bez problémů. Snad se ti podaří zjistit, co tuhle chybu způsobuje. A navíc tahle chyba mě moc netrápí, protože s dvojsilových vlaků elektrika + pára moc nemám a nejezdím s nima tak často.
Ano, byla tam chyba. Opraveno.
 

ML636

Provozní technik
Dovolím si krátký "brejk" do rozjetého tématu, mám trochu problém: Po výměně PC ne a ne se mi zapsat font pro displeje Mirelu, rychloměru i VZ. Tento font jsem proto znovu stáhl a zpracoval dle pokynů (stáhněte a klikněte instalovat). Nebylo nutné s tím nikdy nic dělat a fungovalo to. Takže nevím, proč to nefunguje teď. Mohu tu věc nějak "resetovat" jinak, než jsem udělal odebráním již nainstalovaných souborů s fonty a instalací těch samých znovu? A stejně si dál displeje píšou jiným fontem. :-/
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Dovolím si krátký "brejk" do rozjetého tématu, mám trochu problém: Po výměně PC ne a ne se mi zapsat font pro displeje Mirelu, rychloměru i VZ. Tento font jsem proto znovu stáhl a zpracoval dle pokynů (stáhněte a klikněte instalovat). Nebylo nutné s tím nikdy nic dělat a fungovalo to. Takže nevím, proč to nefunguje teď. Mohu tu věc nějak "resetovat" jinak, než jsem udělal odebráním již nainstalovaných souborů s fonty a instalací těch samých znovu? A stejně si dál displeje píšou jiným fontem. :-/
bob57_cz říká:

Chyba mezi klávesnicí a židlí. Instalaci je potřeba provádět zásadně jako administrátor/správce systému.
b57
 

ML636

Provozní technik
bob57_cz říká:

Chyba mezi klávesnicí a židlí. Instalaci je potřeba provádět zásadně jako administrátor/správce systému.
b57
Kéž by to byla pravda. Mám ten problém od nedávného přechodu na Win 11 a tam nemám možnost nebo zatím neumím vyvolat z nabídky, ani po rozkliknutí dalších možností, spouštění/instalace jako správce. Není to tam jako to bylo v 10kách.
 

ML636

Provozní technik
U nových 754 MSV se mi vyskytl opět problém s brzdami. Brzdič při úplném odbrzdění nenaplní potrubí na 5 barů, ale jen 4.5 baru. Nutno odbrzďovat pomocí Shift -. Stalo se to také někomu? A tentokrát to není chyba mezi klávesnicí a židlí, mám vše potřebné pro funkčnost packu a readme jsem četl.
 

Venny

Signalista
A ještě jednu věc k 754 MSV. Pokud chci snížit výkon (ubrat plyn) pomocí klávesy A, následuje okamžité odkrokování do hodnoty 0%, ačkoliv chci výkon snížit jen částečně. Je to takto normální nebo je někde chybka?
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
A ještě jednu věc k 754 MSV. Pokud chci snížit výkon (ubrat plyn) pomocí klávesy A, následuje okamžité odkrokování do hodnoty 0%, ačkoliv chci výkon snížit jen částečně. Je to takto normální nebo je někde chybka?
Ta poloha po stisku A je aretovaná a proto se musí ručně vrátit do polohy jízda.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
U nových 754 MSV se mi vyskytl opět problém s brzdami. Brzdič při úplném odbrzdění nenaplní potrubí na 5 barů, ale jen 4.5 baru. Nutno odbrzďovat pomocí Shift -. Stalo se to také někomu? A tentokrát to není chyba mezi klávesnicí a židlí, mám vše potřebné pro funkčnost packu a readme jsem četl.
Nic takového nepozoruji. Zavěsil jsem za MSV náklad a odbržďuje dle očekávání.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
U nových 754 MSV se mi vyskytl opět problém s brzdami. Brzdič při úplném odbrzdění nenaplní potrubí na 5 barů, ale jen 4.5 baru. Nutno odbrzďovat pomocí Shift -. Stalo se to také někomu? A tentokrát to není chyba mezi klávesnicí a židlí, mám vše potřebné pro funkčnost packu a readme jsem četl.
Mne to spravilo keď kontrolér zostal v "mínusovej" polohe . Po stlačení "D" sa vlak odbrzdil.
 

ML636

Provozní technik
Mne to spravilo keď kontrolér zostal v "mínusovej" polohe . Po stlačení "D" sa vlak odbrzdil.
To vypadá na parkovací brzdu, ta tam má být. Ale mně zůstal nabrzděný na 0,5 baru celý vlak. Zkusím to ještě s jinou soupravou.

edit: 754-076 MSV je v pořádku. Měl jsem problém se 754-009. Ještě pozkouším.
 

Ondra.H

Provozní technik
U Es nefunguje přepínač osobní/nákladní? V žádné z těch kabin určitě není animovaný, zatímco v kabině do peršinga animovaný je. Zkouším teď jízdu s loženýma wapkama a když zmáčku shift+alt+n, které by to podle návodu mělo měnit, nevidím na chování mašiny žádnou změnu.
 

Dodo

Signalista
Díky za náhlasenie. Prepínač v tej jednej kabíne kde bol animovaný bude odstránený. Táto funkcia nie je v OR vôbec bola urobená len animácia, ktorú som omylom nechal v českej kabíne na peršinga.
 
Nahoře