Model souprav 81-71 a 81-71M

Martin97

Začátečník
Zdravím Vás!
Loňské druhé pololetí jsem se ve škole věnoval kurzu 3D modelování v programu Cinema 4D. Během pár hodin, které jsem absolvoval, jsem se měl naučit hrubé základy, na základě kterých jsem měl vytvořit svůj první, jednoduchý model. Jelikož nemám rád jednoduché věci (potažmo modely), vybral jsem si jako svůj školní projekt model soupravy 81-71, které jsem se několik měsíců věnoval. Později jsem k ní vytvořil i soupravu 81-71M jezdíc na trase B. Snažil jsem se je vymodelovat do nejmenších detailů, jelikož jsem se rozhodl zúčastnit se s nimi modelářské soutěže, která proběhne začátkem prosince. Aby mi ty modely nezůstali jen tak ležet na HDD, chtěl bych se Vás zeptat, jestli by o ně neměl někdo zájem? Bohužel tyto modely neumím upravit tak, aby fungovaly v MSTS, jsou to pouze jenom modely. Ten, kdo by o ně měl zájem, by je musel rozpohybovat a vložit do hry. Samozřejmě bych poprosil i o Vaši kritiku k modelům. Vím, že zejména textury interiéru 81-71 jsou špatné, bohužel lepší nemám. Kdyby však někdo takové měl a byl by ochoten mi je poslat, budu za ně hrozně rád. Už jen asi dodám, že modely jsou stále ve vývoji, proto bude ještě na fotkách z modelování mnoho chyb. Tímto se dostávám k další informaci o to té, že fotky z modelu jsou pořizovány z průběhu tvorby. Z důvodu časově náročného renderingu bohužel nejsou úplně aktuální.
Já Vám děkuji za přečtení a následné komentáře.
Martin97

nova_souprava_81-71_1.jpg
nova_souprava_81-71.jpg
M 81-71_54.jpg
M 81-71_45.jpg
M 81-71_35.jpg
M 81-71_33.jpg
M 81-71_29.jpg
M 81-71_18.jpg
81-71 M_95.jpg
81-71 M_96.jpg
81-71 M_94.jpg
81-71 M_91.jpg
81-71 M_89.jpg
stanice černý most_6.jpg

P.S. nevím, jak to tu chodí s přidáním fotek, kdyby to nešlo, v nejbližší době zkusím opravit, případně hodím odkaz na stránky s nimi. Děkuji
 

jagg

Pokladník
Jak je to náročné na poly? Modely vypadají fajně, myslím, že i v Trainzu by byl o ně zájem. Ale musel by se dodělat kromě jiného LOD.
 

Hekl338

Hradlař
No, chcem vidiet, kto tie modely polygonovo upravi, aby o ne v trainz zaujem bol :D Tu ti nepomoze ani LOD. Model je to pekny, ale obavam sa, ze do nejakeho sim nepouzitelny.
 

AlesB

Hradlař
Zdravím všechny, jelikož tyto modely dělal můj syn, tak pár info. Modely jsou dělaný do soutěže na prům.škole, takže je dělal opravdu do nejmenších detailů. Jelikož mu to ale jde velmi dobře, myslím si, že pokud by se našla nějaká dobrá ochotná duše, která synátora provede "modelářským světem MSTS", tak si myslím, že by byl dobrým přínosem ať už jako modelář HV, nebo objektů do tratí . Momentálně spolupracuje částečně s komunitou OMSI simulátoru, kde by měl do budoucna vytvořit funkční model autobusu. Já to bohužel neumím, takže mu o tom nic nepovím. je to na vás...;)
 

Tax

Moderátor
Správce
... myslím si, že pokud by se našla nějaká dobrá ochotná duše, která synátora provede "modelářským světem MSTS", tak si myslím, že by byl dobrým přínosem ať už jako modelář HV, nebo objektů do tratí . ...
Myslím si, že keď mu nerobí problém čítanie a písanie, tak o tvorbe modelov je tu návodov dostatok. K tomu pozrie si návody na Miranovom webe. Keď bude mať nejaký problém, stačí položiť konkrétnu otázku na konkrétny problém.
Vlákno o tvorbe modelov pre MSTS jest tu, tady a zde: http://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?forums/18/
 
Naposled editoval moderátor:

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Já si myslím, pokud někdo zde předvede precizní modely, tak nějaké začátečnické kurzy asi číst nepotřebuje. Myslím si, že by bylo na místě, kdyby se domluvil s nějakým zkušeným modelářem a třeba po Skype by se s ním radil. Takto by si ušetřil spustu drahocenného času. A samozřejmě bude dobré posbírat informace na slezinách. Tam je vždy několik modelářů a věřím, že mu kdokoli rád poradí.
 

Tax

Moderátor
Správce
... nějaké začátečnické kurzy asi číst nepotřebuje...
Zbyňku, tu nejde o to či potrebuje začiatočnícke návody alebo nie, ale o špecifiká modelovania do MSTS. Je obrovský rozdiel vymodelovať dokonalý model ktorý poslúži len k renderovaniu super obrázkov, alebo postaviť slušne vyzerajúci model aby bol použiteľný v simulátore nielen na voľnú jazdu. Tento chlapec určite nepotrebuje radu ako zvarovať vertexy alebo ako vyrobiť z gule valec. Špecifiká modelovania do MSTS nájde práve v tých pre Teba podradných a zbytočných začiatočníckych návodoch. ;)
 

Martin97

Začátečník
Vážení,
abych to vše uvedl na pravou míru. Modely Vám nenutím, pouze nabízím. Modely, jak již bylo dříve zmíněno, byly a jsou modelovány do soutěže. To znamená, že bych měl a chci předvést, co umím vymodelovat. Nechci jim předvátět s troškou nadsázky textury v obyčejný krychli. Jasné je, že model je náročný a nebudu zastírat, hodně náročný. Je to pochopitelně dáno tím, že každé písmeno je vymodelováno zvlášť a je to extra model. Písmen je tam nespočet, jako dalších věcí. Všechno, vyjma zjevných textur (potahy sedadel, poutače apod.) jsou modely. Dokoce i znamení nouze v 81-71 jsem modeloval zvlášť (tehdá jsem ještě s texturama vůbec neuměl). Doufám, že je Vám jasné, že jen kvůli MSTS ty modely nebudu dělat znova. Kvůli MSTS můžu detaily smazat a pokusit se je nahradit texturama. Mě šlo hlavně o to, jestli by tu vůbec o něco takového byl zájem a jestli by byl někdo ochotný mi pomoci to do hry dostat s tím, že by mi řekl co upravit, přidat, odebrat apod. Bohužel se mezi Vámi ochoty zatím moc nenašlo (až na vyjímku, které se za tyto slova omlouvám). Ono každý dokáže psát, jak by to ten druhej dělat měl nebo neměl. Ale zkuste si to někdy...
Rovnou říkám, že mým hlavním zájmem není modelovat pro MSTS, mám svoje zájmy i simulátory. Vím, že řádná trať metra pro tento simulátor není, není tedy důvod, aby Vás to nějak výrazněji oslovilo. Šlo mi pouze o to, využít nějak modely, které jsem vymodeloval do výše uvedené soutěže. Táta mě pouze navedl s tím, že by zde na foru mohl být o modely i dalšího modeláře zájem. Jestli zájem nemáte, nevadí. Každopádně s mojí tvorbou jsem Vás rád seznámil.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
......
Rovnou říkám, že mým hlavním zájmem není modelovat pro MSTS, ......
Přesně tak jsem to pochopil, že si jen nabízel, jestli není zájem o tento model i do MSTS. A bylo mi jasné, že kvůli tomu nebudeš zde googlit nějaké návody jak s modely do MSTS. Pokud zájem jak je vidět není, tak by to byla jen ztráta času.
 

vechtr

Skladník
Tax to pochopil a jako jediný Ti dal relevantní odpověď. Protože on má (na rozdíl od různých žvanilů kteří musejí kecat do všeho aniž by věděli, která) s tvorbou modelů zkušenosti. Je celkem zbytečné zde psát rady co a jak udělat, když by si stačilo přečíst např. onen zmiňovaný návod u Mirana abys pochopil, že to není o tom že by o Tvé modely nebyl zájem, jenže BOHUŽEL pro MSTS jsou nepoužitelné!
 

Martin97

Začátečník
Já nic proti tomu ale neříkám. Já jen říkám, že modely pro MSTS primárně tvořeny nebyly a jen kvůli MSTS je znova dělat nebudu. Od začátku mi jde o to, jestli by byl zájem pomoci mi s tím, jak modely v přiměřené míře upravit, tzn. abych nemusel modely dělat odznova, ale např. vymazat model kabiny a nahradit texturou. Nechtěl jsem po vás, aby jste mi s prominutím stáli za řití a říkali ,,udělej čáru tady, pak tady a nakonec to vytáhni...". Chápu, že díky vysoké náročnosti modelů jsou pro MSTS zatím nevhodné. Uvidíme, jestli se mi to podaří (až budu mít čas) nějak upravit nebo to časem odpískám...
 

Hekl338

Hradlař
Rada je v tom pripade jednoducha, dostan ten model do stavu, ked bude mat jeden vozen okolo 40k poly, maximalne vsak nejakych 70k a to vcetne podvozkov a dvojkoli. A podla obrazkov to zrejme tak jednoduche nebude.
 

Matyáš Rosecký

Začátečník
Dobrý den,
můžete mi prosím poslat tyto modely na mail: matyasek.mr@gmail.com ? Asi je neumím předělat pro msts, ale četl jsem, že to je dělané v Cinema 4D, ve kterém dělám hodně modelů a také tam především dělám animace. Rád bych si s těmito modely dělal soukromé animace, nikdy nebudu model:
1. šířit
2. vydávat za svůj
jen bych si chtěl dělat animace. O dopravu Praha se hodně zajímám, proto tolik o model stojím.
Děkuji
S pozdravem
Matyáš Rosecký
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
V to pochybuji, že ji má. A pokud ano, špatně četl výše. Žádá něco, co v MSTS beztak nemohlo jezdit. Nemluvě o tom, že po pěti letech se mu uživatel, který tu byl tehdy všehovšudy 4x už asi těžko ozve.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
V to pochybuji, že ji má. A pokud ano, špatně četl výše. Žádá něco, co v MSTS beztak nemohlo jezdit. Nemluvě o tom, že po pěti letech se mu uživatel, který tu byl tehdy všehovšudy 4x už asi těžko ozve.
Martin Blecha sice tyhle vozy do msts nepřevedl a šel dělat do nějaké firmičky, co dělá hry do mobilu. Mimo jiné i metro. Zkusili to nějací dva kluci z třebešínského ústavu, pokud si pamatuji. Dveře mu otevřelo vítězství v americké soutěži modelářů 3D, bylo to tehdy i ve zprávách TV.

Z předbinovské doby ale máme funkční všechny 4 druhy pražských souprav metra Ečs, 8171, 8171M a M1. Pro mstsBIN a OR by se musely doladit jízdní vlastnosti i zvuky.
 
Nahoře