Lokomotivní brzda v Open Rails - Nově

Howky

Průvodčí
Kdysi jsem tady dal návod jak upravit lokomotivní brzdu aby brzdila.

Smazat v ENG řádek
EngineBrakesControllerFullServicePressureDrop ( 73 )

Mnoho zkušených autorů zde, si muselo říci, že je to blbost.
Ono to sice lokomotivní brzdu zprovozní, ale není to úplně košér.

Takže po novu by se řádek mazat neměl, ale měla by se doplňovat jiná hodnota.
Akorát co jsem zjistil tak Open Rails ty hodnoty převádí jinak než v MSTS.

asi takto použil jsem model 362 001
v Open Rails
Psi/Bar
50/1,6
49/1,7
30/3
20/3,7
15/4
10/4,3

MSTS (ale to mám jen podle převáděcí tabulky, mohl by to někdo ověřit já už msts nemám )
50/3,4
49/3,3
30/2
20/1,3
15/1
10/0,6

Má někdo další zkušenosti s OR ?a hodnotama?
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Open Rails bere hodnotu jako úbytek tlaku z 5ti bar při plném zabrždění. MSTS bere hodnotu jako konečný tlak v brzdovém válci při max zabrždění.
Jinak PSI a BAR je pořád PSI i BAR i v Open Rails.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Dovolím si s Icikem nesouhlasit, co se týká msts. Není to "konečný tlak v brzdovém válci při max zabrždění"!
Máme tam definiční hodnoty se 4 parametry pro brzdu přímočinnou - lokomotivní (BP)
EngineBrakesControllerMaxSystemPressure ( 73 )
EngineBrakesControllerFullServicePressureDrop ( 23 )
EngineBrakesControllerMinPressureReduction( 50 )
EngineBrakesControllerMinSystemPressure ( 0 )

a taktéž 4 parametry pro brzdu vlakovou - průběžné potrubí (BSE)
TrainBrakesControllerMaxSystemPressure ( 73 ) ... (73)
TrainBrakesControllerMinPressureReduction ( 1 ) ... (3)
TrainBrakesControllerFullServicePressureDrop ( 72 ) ... (70)
TrainBrakesControllerMinSystemPressure ( 0 )

Je důležité, aby tyto parametry se vzájemně nepřetloukaly, pokud se použijí všechny a byly ve shodě, často stačí mít definovány jen tři (případně 2) a čtvrtý (3.) vychází z vzájemného výpočtu. Na pořadí nezáleží.
U vlakové brzdy není stejná funkce se stejným parametrem zajištěna pro všechny typy brzdičů. Záleží na tom, jestli je brzdič integrační ( BSE, MPP, Westing ) nebo proporcionální ( Božič, Škoda N/O, BS2,...).

Důležité je si právě také uvědomit, že u Engine je parametr MaxSystemPressure ( 73 ) hodnota protitlaku proti "brzdící pružině" a zajistí odbrzdění ( už jsem to nejednou vysvětloval ), menší tlak znamená zabrzděno,
zatímco u TrainBrakes je tentýž parametr MaxSystemPressure ( 73 ) hodnotou naplněného brzdového potrubí ( a vlastně také odbrzděno ).
 

Plexi

Signalista
Ahoj, tak v nejnovější verzi OR (1.2.3766) lokomotivní brzda nefunguje. Nic z výše uvedeného, ani umazání onoho řádku či vůbec žádná úprava, nefunguje. Prostě lokomotivní brzda nebrzdí, takže se nedají hrát aktivity s posunem. Víte prosím, jak to spravit?
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Žádný změny jsem teda nezpozoroval. Lokomotivní brzda brzdí normálně.
 

dem

Strojvedoucí
Na 754 s ladením od Howkyho Bp brzdí normálne. 5xBee a na malom spáde som na Bp udržal rýchlosť.
 

Dodo

Signalista
Dnes som si aktualizoval OR na verziu X3819 a nefunguje mi Lokomotívna brzda taktiež. Eng mám stále nastavený podľa Howkyho návodu no bez odozvy. Viď screen. Vie prosím niekto poradiť. Ďakujem vopred.
Open Rails 2017-03-11 04-36-48.jpg
 

dem

Strojvedoucí
Aj mne to po aktualizácii ide. Takže si sa v tom asi hrabal pred aktualizáciou a nebude to čistá Howkyho úprava :)
 

Miran

Moderátor
Správce
Howky, co dělá Brejlovec na Smržovce? Má tam vůbec přechodnost?;););) I když v rámci MSTS jsem tady na fóru viděl Brejlovce i na zubačce směrem na Kořenov v 57 promilich.......:rolleyes::rolleyes:
 

Mrkvoid

Začátečník
Kdysi na K-repu jsem viděl něco o 750 na 036, jela na nějakym osobáku a vezla něco neschopnýho. Na YT by mohlo být i video.
 

Pařič

Cestující
Mi jde po aktualizaci lokomotivní brzda v pohodě. Mně se zase stává, že BSE jde naprosto v pohodě, po načtení savu aktivity najednou za boha neodbrzdí, tak zas z aktivity vyjedu, načtu znovu a zase funguje :D při dalším načtení zase nefunguje a tak dále pořád dokola :D
 

dem

Strojvedoucí
To sa už vie, že po uložení nefunguje všetko korektne. Toto by ešte mohli nejak odstrániť.....Len zatiaľ si nedovolím tvrdiť či je problém v programe, alebo v nastaveniach vozidiel......
 

Acatus

Provozní technik
Ahoj,
prvně jsem včera testnul OR. Nainstaloval verzi X3951 a u Šnekovy 444ky na loko 150.209 mi mimo drobné nedostatky, vlaková brzdí dost nestandardně. Brzdič nabízí pouze polohy jízda a brzda (jízda, zabrzdit a zabrzdit trvale), tedy jenom upouští nebo doplňuje vzduch bez možnosti držení nabržděného tlaku. Předpokládám, že půjde o problém u mne v nastavení buď OR nebo loko, že?
a rychlá Q: kde vyresetuju békání poruchy?
Děkuji za ochotu. A.
 

dem

Strojvedoucí
Brake_Train ( 0 1 0.05 0.7
NumNotches ( 5
Notch ( 0 0 TrainBrakesControllerFullQuickReleaseStart )
Notch ( 0.3 0 TrainBrakesControllerReleaseStart )
Notch ( 0.5 0 TrainBrakesControllerNeutralhandleOffStart )
Notch ( 0.7 0 TrainBrakesControllerContinuousServiceStart )
Notch ( 0.9 0 TrainBrakesControllerEmergencyStart )
)
)
 
Nahoře