Modely lokomotiv ř.362/363 (úpravy Jardových modelů)

David Hájek

Pomocník strojvedoucího
Zdravím,
v současné době se pracuje na úpravách původních modelů strojů 362/363 od Jardy Skůry a tak se můžete časem dočkat strojů,nad jejichž texturami trávím dlouhé letní večery a noci. :D
Jde tedy o kousky ČD 362 170 , ČDC 363 009 /textury vytvořil Jirka T./, ČDC 363 018 a především ČDC 363 022.Jestli se nepletu,právě lokomotiva 363 022 bude prvním strojem ve firemním nátěru ČD Cargo v MSTS.Tedy,jestli nebude někdo ve tvorbě textur pro původní modely rychlejší. :)
Jen dodávám,že termín dokončení úprav modelů /skinů/ dosud není znám a proto dotazy obsahující slovo "kdy" nebudou moci být zodpovězeny.Tento příspěvek tedy berte především jako informaci o tom,na jaké že stroje už nemusí fotografové-texturáři číhat. :D
Níže něco málo obrázků z rozpracovaných textur stroje 363 022.

David

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363022.jpg
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363022_pravy_bok.jpg
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363022_levy_bok.jpg
 
Zdravím,
a níže přeposílám aktuální podobu rozpracovaných modelů/skinů strojů ČD Cargo 363 009,363 022 a 363 035.

David

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363_2.jpg

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363_3.jpg

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363_4.jpg

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363_5.jpg

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363_6.jpg

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363_7.jpg

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://web.telecom.cz/ldt/msts/cdc_363_8.jpg
 
Je to pekné, ale ako tak pozerám ani Vy Češi ste to moc s tým náterom ČDC nevyhrali, grc ako blonski.Ale za to už my nemôžeme.
 
Jé, Cargo obluda :-) Krásný skin ošklivé lokomotivy. Duuso, otevřeně vám závidím blonski nátěr.
 
Myslím že nie je čo závidieť, keby si videl tie špinavé 240,350,362...Na tomto aspoň nebude tak vidieť špinu.
 
Davide ty carga vypadají výborně hlavně ta 363.009 . Fakt pěkná práce
 
Naposled editoval moderátor:
Ota11 napsal:
Davide ty carga vypadají výborně hlavně ta 363.009 . Fakt pěkná práce

Zdravím,
hlavní tíhu práce na modelech/skinech nese Jirka T. Já jsem jen obyčejný pobíječ textur. :)

David
 
Naposled editoval moderátor:
David Hájek napsal:
Ota11 napsal:
Davide ty carga vypadají výborně hlavně ta 363.009 . Fakt pěkná práce

Zdravím,
hlavní tíhu práce na modelech/skinech nese Jirka T. Já jsem jen obyčejný pobíječ textur. :)

David
Jsem se koukal že mají upravený smetáky že ano??
 
Naposled editoval moderátor:
Dobre, vidím, že sa na môj príspevok nikto nechytá, tak to trochu okorením.

Začal by som výrokom, že najlepšou vizitkou kvalitného modelára je aj záujem ľudí ( nie kecalov, o ktorých tu na fóre podchvíľou zakopávam, ale kvalitných skinárov) o autorovo dielo. Svedčia o tom mnohé kvalitné skiny a je to aj znak toho, že skinári, ako tí poslední testeri, ak to tak môžem nazvať, prijali model za vydarený (je vynikajúco mapovaný) a čo najviac sa zhodujúci sa so skutočnou predlohou ( je postavený na základe výkresov). Ako príklad môžem uviesť modelára Ondra Janiša a nespočetné množstvo variácií na jeho modely.
Žial, pri nových modeloch 350, 363 a jeho odvodenín (163, ...) sa stala niekde chyba. Dá sa povedať, že sú "v obehu" pomerne dlho a kvalitný skinári naďalej pracujú s modelmi p. Starého. Nie je Vám, tvorcom spomínaných nových modelov, trošku záhadou, prečo tomu tak je a prečo aj naďalej bude ? Nechcete vysvetliť laickej msts_verejnosti, z akých dôvodov nechcú skinári skinovať variácie na Vaše modely ?

A aby ma niekto nepovažoval za kecala - hoci nie som kvalitný skinár a zdá sa, že ani nebudem, venujem sa inej parkete v tomto simulátore.
 
Robo napsal:
Dobre, vidím, že sa na môj príspevok nikto nechytá, tak to trochu okorením ... .

Nazdar Robo,
děkuji za příspěvek věnující se všeobecné "neúspěšnosti" modelů/skinů lokomotiv řad ŽSSK 162,350 / ČD 150,151,163,které byly zveřejněny na stránkách J.Skůry ve dnech 28.12.2007 a 27.4.2008.Vysvětlení proč například modely/skiny strojů 163 046,163 047 a 163 048 nikdo neskinuje je podle mne velmi prosté.Jak jsem se již i zde na foru několikrát zmínil,modely uvedených lokomotiv jsou stejně jako jejich skutečné předlohy vybaveny polským snímačem VZ,takže jejich reskiny na jakoukoli jinou lokomotivu uvedené řady by neodpovídaly skutečnosti.
U strojů ČD 150/151 a ŽSSK 162 004 / 350 002 už toto tvrdit ovšem nemohu a tak budu muset se zármutkem přijmout fakt,že se modely těchto lokomotiv skinařům prostě nelíbí a tak z nich další skiny netvoří. :D
A čím to tedy může být ? Je snad problém v mapování textur,v texturách samotných,nesedí rozměry spřáhel,sběrač se zvedá pomalu nebo naopak velmi rychle,je snad tón píšťály velmi vysoko ???
Bohužel Robo,takové informace mi nikdo v době vzniku modelů nesdělil a proto se nelze divit tomu,že modely jsou takové jaké jsou.V době jejich testování se sice občas vyskytl názor,že to či ono by se mělo pozměnit,ale konečné slovo měl vždy autor úprav modelu spolu s autory enginu,textur apod.

Robo,
abych pravdu napsal,kvantita a kvalita tvého díla pro MSTS mě nezajímá.Přesněji,je mi jedno,jestli jsi vytvořil 10 nebo100 skinů,10 nebo 100 cabů či cokoli jiného.Mé uznání mají prostě všichni,kteří pro MSTS vůbec něco vytvořili,tvoří nebo ještě vytvoří.Pojem "kvalitní" beru jako pojem velmi relativní a individuální.Někomu se prostě líbí něco,co druhému nikoli a tak to je také třeba chápat.Rovněž nesdílím názor,že vizitkou dobrého modelu je počet jeho naskinovaných verzí.Nevěřím také tomu,že model,který je již jednou namapován,nelze také přeskinovat.Ano,možná to je složitější a je tomu třeba věnovat více času,ale jde to.Věř Robo tomu,že vím o čem píši. :)
Budeš-li mít tedy dostatek volného času a především chuť vytvořit nějaký ten skin,na adrese http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/50989/fotodokumentace_cd_362170.rar_3.19MB.html máš uloženy snímky bočnic stroje 362 170 a můžeš z nich zkusit poskládat jejich pracovní textury dle přiloženého vzoru od stroje 363 022.Kdyby jsi se toho ujal,já bych potom tebou vytvořené pracovní textury pěkně nařezal do textur modelu,dokončil textury čel,podvozků,střechy i spodku a měli bychom další kousek do Trainsetu.Pravda,možná by se onen skin široké veřejnosti nelíbil,ale mě osobně by jeho existence i přesto potěšila.Mám zato,že stejně tak i Tebe. :-)

Měj se fajn a ještě jednou díky za postřehy k upraveným modelům.

David
 
Naposled editoval moderátor:
Ahoj Davide,

v prvom rade som rád, že sa moja kritika nezmietla pod koberec, ako to tu býva zvykom, ale že si ju chlapsky priznal.
Pojmom kvalita môžem nazvať výtvor, ktorý zodpovedá dnešným nárokom ako po modelovej, tak aj skinárskej práce. Myslím, že nemusím hovoriť, kto ten "tón" udáva.
S Heklom spolupracujem už dlhší čas. Sledoval som jeho prácu pri 363 084 a 363 142, na novom modely sa vynímali skvelo, ale po porovnávaní so skutočnou predlohou po stránke stavby modelu, uzrel svetlo sveta len 363 142 a aj to na starý model. Určite sa Hekl podelí so svojími skúsenosťami.
Vďaka za ponuku pri 362 170. V budúcnosti možno, ale momentálne dávam prednosť slovenským strojom.
Príjemný deň.

Robo
 
Robo napsal:
Ahoj Davide,

v prvom rade som rád, že sa moja kritika nezmietla pod koberec, ako to tu býva zvykom, ale že si ju chlapsky priznal. ...

Nazdar Robo,
přijímání kritiky všeho druhu mi nedělá problém. :D
Jestli se nepletu tak Hekl už s Jirkou T. delší dobu komunikuje a problematiku mapování společně řeší.

Měj se fajn a ať se práce na skinech daří.

David
 
Zdravim,
tak pozeram, ze sa rozbieha zaujimava debata. Som rad, ze to nanabera FW a diskutuje sa pokojne. Dufam, ze to tak zostane. V prvom rade, nepovazujem sa za nejakeho specialistu skinara. Pravdou je, ze mam rad detailnu pracu. Spominany skin 363-kure skutocne stoji u mna a zverejnene byt nemoze. Hlavny problem bol, ze skin som urobil na jednosmetakovy model CEZ, kde bolo par casti mapovanych z inych miest, co u tohto skinu bolo nepripustne (hrany cela, stupacky, strecha, skrina klimatizacie). Poslednu verziu som ovsem skinovat neskusal, tak nemozem posudit objektivne. Zbezne som ju ale pozeral. 363 142 som zverejnil na stary model. Mnoho dotazov bolo, preco. Ano, skin bol povodne na novy model (kdesi su aj obrazky na fore este) Dovod bol opat model a mapovanie (bol na verziu CD pro vas). Ako uz David pisal, J. Tovacovsky ma oba skiny, takze vie co treba upravit. Pre vsetkych, aj preto som zverejnil skin 363 142 na stary model.Ano, existuje aj dalsi dovod, co uz som pisal aj Davidovi sukromne. Bolo to spomenute uz i pri 150/350. Mne skratka novy model nesedi vzhladovo. Samozrejme, je to o kompromise. Stary model ma slabsie riesene podvozky, novy ich ma pekne detailne, ale tvarovo mi kastle stareho modelu sedi viac. Ale vsetci vieme, sto ludi sto chuti. Nechcem tu tvrdit, ze mam urcite pravdu, nikomu svoj nazor nevnucujem a ani nie je ucelom tohto prispevku vznik FW. Autor si dal urcite pracu a nie malu (sam som uz mapoval len par budov a viem, o com to je), preto nech toto nevyznie, ze model je na nic, to urcite nie. Potreboval by skratka par uprav :wink: Z mojej strany vsetko.
 
David Hájek napsal:
Robo napsal:
Dobre, vidím, že sa na môj príspevok nikto nechytá, tak to trochu okorením ... .
...U strojů ČD 150/151 a ŽSSK 162 004 / 350 002 už toto tvrdit ovšem nemohu a tak budu muset se zármutkem přijmout fakt,že se modely těchto lokomotiv skinařům prostě nelíbí a tak z nich další skiny netvoří. :D
A čím to tedy může být ? Je snad problém v mapování textur,v texturách samotných,nesedí rozměry spřáhel,sběrač se zvedá pomalu nebo naopak velmi rychle,je snad tón píšťály velmi vysoko ??? David
Podle mě je skinování nových modelů pracné - mnoho textur a málo času, a proto se do skinování nikdo nežene. Navíc jsou zajímavé nátěry realisovány a unifik je unifik, i kdyby byl v deseti provedeních :) Mě se nové modely líbí, staré s fototexturami taky a vyberu si ten který mi vyhovuje. Vždy je lepší mít na výběr, než nemít nic :wink:
 
Mám jednu připomínku pro Davida Hájka. Chápu, že cargo Esa jsou jak přes kopírák a že jejich skinování asi bude víceméně společné, ale prosím o to, aby měla 363 035 jako v reálu původní smetáky, nikoliv shunky. Dík :)
 
Štěpán_mf napsal:
Mám jednu připomínku pro Davida Hájka. Chápu, že cargo Esa jsou jak přes kopírák a že jejich skinování asi bude víceméně společné, ale prosím o to, aby měla 363 035 jako v reálu původní smetáky, nikoliv shunky. Dík :)
To jsem zvědavý, kdy se v kategorii MSTS rozjede bodovaná soutěž na hodnocení detailnosti modelů jako u modelového kolejiště.
Jezdit to sice nebude na ničem slabším než PC z NASA, ale počet správný nýtů bude za víc bodů. :lol:
 
Štěpán_mf napsal:
Mám jednu připomínku pro Davida Hájka. Chápu, že cargo Esa jsou jak přes kopírák a že jejich skinování asi bude víceméně společné, ale prosím o to, aby měla 363 035 jako v reálu původní smetáky, nikoliv shunky. Dík :)
Já nevím ty smetáky by to chtělo ale stejně dostane časem shunky.
To je to samé jako u 162.004 která má také původní smetáky :)
 
Ak dovolíte pridám aj môj názor, modely x6x či už v pôvodnom prevedení od J.Skuru alebo v súčasnej úprave J.Tovačovského sú síce pekné ale poukázal by som na pár nedostatkov ktoré som zbadal podrobnejším skúmaním.Nikdy som síce tieto modely neskinoval ale podľa mňa sa mohlo narovnať mapovanie textúr bočníc, pretože nie je v súčasnej dobe pri súčasnom trende možné aby skinár krivil fotky pri ich osádzaní na model.To sa nerobilo ani pred 5-6 rokmi, keď toto celé bolo ešte v plienkach.Ďalšia vec je tá, že by nebolo od veci samotnú karosériu "posadiť" viac do podvozkov, opticky mi to pripadá akoby bola karoséria moc vysoko od podvozkov alebo akoby mali kolesá väčší priemer ako v reále.Porovnával som to s detailnými fotkami peršingov, takže buď som slepý alebo je tam nejaký zádrhel.No ale najviac by azda pomohlo rozumne znížiť počet polys, Davide nič v zlom, ale keď som za poštovku dal 8 Ondrových Y-čiek a vbehol s tým na Rendez tak mi MSTS ukázal vztýčený prostredník, píšem to preto, ak by chcel J.Tovačovský prípadne aj robiť z tohoto modelu model 131, tak 40 tis. polys :!: -oó, s tým nevyjdeme zo Žiliny ani z Košíc chlapi, neberte to ako zhadzovanie Vašej práce ale myslím, že je na tom niečo pravdy čo píšem, ja som nebol tester týchto modelov, tak som logicky ani nemohol pripomienkovať Vašu prácu, rozbehol sa tu tento debat tak som to sem jednoducho napísal a verím že sa nikto nebude urážať.S tými počtami polys - to isté patrí aj k modelu 150/151/350, viac-menej sú to hranaté veci, myslím, že by sa to dalo znížiť.Tot vsjo. :D
 
Back
Nahoře