Něco pro zasmání

Zdravím,
jaro a léto není jen ve znamení užívání si v přírodě, u vody či u MSTS, ale také v docela nepopulárním sečení travin všeho druhu. o_O
A protože se mi doneslo, že u nás na vsi došlo při této činnosti k několika nehodovým událostem (srážky s jinými zahradními vozidly apod.), bylo třeba učinit kroky, které by takovýmto věcem pokud možno zcela zabránily a ze zahrádky mé maminky vytvořily oázu bezpečí, klidu a míru. Bude to sice chtít trošku proštudovat předpis D78, ale za bezpečnost na zahradách to zcela jistě stojí ... :cool:
1_stuj.JPG 2_nezabez.pos.JPG 3_zabez.pos.JPG 4_volno.JPG 5_40_volno.JPG 6_vystraha.JPG 7.40_vystraha.JPG

David
 
Výborné..;) A tá väzba s plotom v pozadí a "jézeďáckym" pozemkom to nemá naozaj chybu.;)
A trpasličie návestidlá môžu predávať k záhradným traktorom... A návestný majstri budú mať bočné príjmy :):)!
 
JZD ještě někde existuje ? :)
A jak to funguje ? Když projedu kolem návěstidla sekačkou, spadne návěstidlo za Tebou na červenou ? :)
Jinak velmi vtipné. Bohužel za dob JZD by asi nebylo možné si dát na svou zahrádku drážní návěstidlo. Maximálně vyřazené pražce z lokálky. :)
 
Zdravím,
tak JZD již samozřejmě jako státní podnik (či co to bylo) neexistuje, ale v daném případě jde o místní označení parcely "za plotem". :)

ZZ je řešeno jako bodové tak, že na celé ploše sekaného úseku jsou v zemi uloženy indukční smyčky které reagují na přítomnost otáčející či neotáčející se kovové lišty sekačky a výsledkem je jak indikace obsazení úseku, tak i ono zmiňované "shození" návěstidla na návěst "Stůj". Ve stavu dokončování vývoje je již také řešení pomocí ETCS LEVEL 10. Vysílače a přijímače GPS jsou již pro všechna zainteresovaná vozidla objednány. :cool:

David
 
Já bych tam doporučoval místo GPS mýtné brány od Kapsche. Sice by to bylo dražší, ale stylové podle našich "dálnic". To podle slovního spojení: "Tady je ještě silnice, ale dál nic....." No a nebo tam natahej koleje a pak to teprve bude dokonalé.....;););););)
 
tak JZD již samozřejmě jako státní podnik (či co to bylo) neexistuje

Ale myslím že ako súkromné podniky fungujú aj dnes v čechách. V takých prípadoch by bolo upraviť príslušný predpis pre súkromné JZD, a aby bolo odlíšené nech majú stožiarové.:)

ZZ je řešeno jako bodové tak, že na celé ploše sekaného úseku jsou v zemi uloženy indukční smyčky které reagují na přítomnost otáčející či neotáčející se kovové lišty sekačky a výsledkem je jak indikace obsazení úseku, tak i ono zmiňované "shození" návěstidla na návěst "Stůj".

Načo tak zložite? Nestačil by "izolovaný úsek" v ktorom by bol nejaký lacný ľahko rozseknuteľný vodič? Po prechode činnej kosačky by daný vodič presekol a návesť dovoľujúca "sečení" by sa zmenila na návesť stoj.
indukční smyčky
A tie indukčné smyčky nemajú zlý vplyv na elektomotor kosačky?:rolleyes:
 
Pěkné, pěkné. Už několik let tvrdím, že nejlepší zahradní trpaslík je pětisvětlový. A tenhle má navíc hranaté kšilty, tedy 70. léta. Odkud je?
 
Mikuldo, teď jsem padnul na kolena. Představa (čistě teoreticky), že vedu domů na zahrádku návštěvu z Bavorska s tím, že jim ukážu nového trpaslíka...:)
 
Já bych nejlepší trávník viděl asfaltovej koberec,na pár let se sekat nemusí :D
No jo, ale tam taky nad ten asfaltovej koberec patří pouze tříznakový "obyčejný semafor" nikoli tento krásný trpaslík. To byla sranda rozšířit silniční semafor třeba dalším světlem a přiřadit mu nějaký "vzkaz řidičům" něco na způsob přivolávací návěsti. To by teprve lítaly plechy, drtily se podvozky atd. Jediný kdo by tohle mohl prosazovat je sdružení pohřebních služeb. A určitě by si prosadilo na střechách svých vozidel i ty nějaké "modré majáky" třeba i s barevným přechodem do fialova.......
 
Nazdar strejdové,
zítra to bude přesně rok, co se taťka zmínil o tom že bych mohl dělat zabezpečováka ( http://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/987/page-7 ) a už je to tady. Včerejší bouřka nám vyhodila ZZZ (Zahradní Zabezpečovací Zařízení) a tak mě taťka vzal poprvé s sebou do terénu. Mamce bylo vysvětleno, že trpaslík trpaslíka opravovat může ...


zab1.JPG

zab2.JPG


Davča ml.
 
Naposled editoval moderátor:
Back
Nahoře