Pawlik
Průvodčí
Nikde tu o takovém nařčení nepadlo ani slovo, tak nevím, o co ti jde.Ale ale... Normalizace a ostnaté dráty sem vůbec nepleť. Už mně sere, jak za všechno můžou komunisti. Proboha, komunisti tu byli 1948 - 1989, to jest 41 let. Polistopadová "demokracie" je zde od roku 1989 zatím do roku 2018, už skoro 19, to jest celkem 20 let, takže polovina období vlády KSČ v ČSSR.
Ten průmysl byl povětšinou zprivatizován a pak zhebnul na naprostou nekonkurencechopnost a současně na neexistenci obřích odbytišť na východě. Podniky, které naopak šanci na přežití měly, byly zprivatizovány osobami s dobrým zdrojem informací a konexemi (což je například právě ten 30 % národa milovaný Babiš) Osobně jsem zažil ještě po roce 2003 jako zaměstnanec tři přežívající podniky, kde bylo hluboce zakořeněné staré myšlení - smrádek a teploučko...jenže ne na věky. Myslím, že restart v podobě krachu a následné prozření je nezbytný způsob, aby se některým lidem rozsvítilo v hlavě.Copak slavné polistopadové vlády v naši zemi stihla? Zlikvidovat skoro celý průmysl v republice...
Možná tě to překvapí, ale většina průmyslových gigantů, které komunisti po válce znárodnili, měla německé, respektive rakouské akcionáře, včetně těch vašich hutí a dolů v Ostravě. Škodovka mohla být Volkswagen nebo mrtvá. Současná varianta, kdy Němec přišel a nalil tam prachy a know-how a kdy celá Mladá Boleslav neví, co s prachama, mi přijde lepší. To naši lidi tam pracují a nejen pracují, ale i vyvíjí vozy (není to jen montovna), Ten "Volkswagen" v podobě neuvěřitelného množství subdodavatelů živí celé severovýchodní Čechy. Co je na tom špatného, že Š-A vlastní Němec? Nadto, všechny tyhle podniky jsou akciovky a u mnohých tradičních národních značek nikdo ani neví, komu to patří. Doba pánů továrníků je pryč....., doly, hutě, Škodovka je vlastně Volkswagen
Tak doporučuju si o tom něco zjistit, než se takhle rovnou odkopat., Tatra ani nevím.
Tohle má být z kategorie "národní hrdosti" nebo "jasných názorů"? Přesně takhle, na základě neznalosti historie, ty jasné názory vznikají. Tak rádi s nimi pracují náckové, DSSS aj. Ono to zaburácí, všichni pozvednou prapor a jdou vstříc rovnoměrně distribuované bídě, a pak už se nikdo neptá, jestli je to pravda.Ve zkratce stihli to, co se nepovedlo ani během let 1938 - 1945 Hitlerovi.
Je tomu přesně naopak. Hitler tady až do ústupu svých vojsk nic nelikvidoval, protože protektorát mu sloužil jako jedna obrovská zbrojovka s výborným lidským potenciálem. Výrazné škody na průmyslu napáchali až spojenci koncem války při bombardování.
Ano, to je pozitivum. I já bydlím v komunistickém paneláku. Jen už mi byt nepronajímá "podnik" a nebyl (od komunistů) zadarmo.Všechna sídloště, kde bydlíte postavil bolševik...
Dobrovolnosti se snad meze nekladou ani dnes, ne?...a mimo jiné spousty staveb občané ČSSR v akcích Z
Taková, že někteří politici mají neustále tendence dávat byty sociálně slabým, co sedí u piva a vypálí dvě krabičiky denně, zatímco ti ostatní zodpovědní si na to musí tvrdě nadřít. Přesně ty dvě kategorie lidí vidím i u svých vrstevníků...a ono to bylo poznat už v patnácti, kdo kde skončí., takže nikoliv jen komunisti, jaká bytová politoka je teď?
Jaké kecy? Naznačení faktu, že speciálně komunista, ani nacista ti dnes stejně nemá co nabídnout? Tyhle populistické strany cílí na jedince, co je nebaví nebo nejsou schopni přemýšlet, cílí na lidský strach, frustraci a nejhorší lidské vlastnosti jako pomstychtivost, závist.Tak fakt nechápu kecy výš. Já jsem zažil oba režimy a docela dobře, takže upozoňuji, nejsem komunista, ale hned příklad k damokracii.
Neobhajuji tu pakáž, co zde 30 vládla (a jedna oranžová strana i aktuálně vládne), ale myslím, že velkoagrárník, komouš ani nácek nenabízí nic víc, naopak.
Ó nikoliv, v demokracii to chodí tak, že existuje opozice a ta se vůči vítězné straně smí vymezovat, zvlášť tehdy, chová-li se vítězná strana vulgárně, nerespektuje zákon, ústavu nebo rozhodnutí soudu a vypouští kouřové clony, které mají zakrýt aktuálně páchaná svinstva nebo dokonce popírá demokratické principy, na základě kterých byla umožněna její činnost.Pokud tato strana nebyla zakázaná a obdržela výsledky ve volbách, mimochodem, demokratických, nezbývá než držet kušnu a respektovat volby. To samé s prezidentem republiky. Mám li jiný názor, mohu volit jinou osobu, ale nebudu se chovat jako prase k osobě hlavy státu, tohle je rozežhranost a maskování vychování řeznických psů za demoracií. Asi tak nějak...
Pokud se pan prezident chová jako prase, já se k němu stejným způsobem chovat nebudu, protože jsem slušný člověk, ale najdou se i tací z opačného názorového tábora, co používají stejné metody, a tak se holt panu prezidentovi vrací, co zasel.
Pokud ti ale imponuje slovník a styl pana prezidenta, jeho mluvčího a ministerského předsedy, tak se nemáme dál o čem bavit, neboť jsme kulturně nekompatibilní.
A na závěr, Dane, přestaň na dva týdny sledovat zprávy a zjistíš, že ČR je to nejbáječnější místo k životu na světě.
P.S.: Bylo to krásné, ale objektivně to prostě bylo u konce s dechem. Vtipné, jak jsou ty zprávy v podstatě objektivnější, než ty dnešní a soudruzi si na nic nehrajou:









