CZSK verze 1.6

ML636

Provozní technik
Dalo by se prosím někde na fórech apod. vyčíst, jaké změny oproti verzi 1.6 obsahuje verze 1.7? Myslím tím, když na oficiálních stránkách ještě není vydaný popis změn. ...Ze zvědavosti a taky abych věděl, na jaké konkrétní opravy a vylepšení si dávat pozor apod.

Mimochodem, v případě ORCZ verze a funkčních děličů a stahovaček, kam je třeba hlásit chybné definice těch úseků? Předpokládám není to chyba trati, ale konkrétně se to týká přímo verze ORCZ, že? Konkrétně mi jde o vítkovské zhlaví PHA Libeň v obou směrech. Bouchne podpěťovka i ve výběhu, vypínačka trakce-šachovnice, je v tu chvíli ještě daleko. Případně, mohu si v editoru tratí ty vypínačky sám poladit?
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Dalo by se prosím někde na fórech apod. vyčíst, jaké změny oproti verzi 1.6 obsahuje verze 1.7? Myslím tím, když na oficiálních stránkách ještě není vydaný popis změn. ...Ze zvědavosti a taky abych věděl, na jaké konkrétní opravy a vylepšení si dávat pozor apod.
Je toho fakt hodně. :) Vůbec se mi do toho nechce.
 

okoun

Hradlař
A já mám v TT opět problém s Esy. Už to hezky jezdilo, ale opět s nimi nejde jezdit z pozice hráče. Budou nahrazeny a třeba se přijde na to, co to způsobuje a nějaký dobrý člověk najde řešení. :)
 

Macis

Pokladník
Zdravím všechny. Měl bych jen dotaz, dělá jen mě že například když jedu s mašinou x6x s rychloměrem metra nebo tramex, když vypnu kompresory, topení a stáhnu sběrač, začne mi vibrovat ručička rychloměru a rychlost se začne zasekávat a přeblikává např, 51,50,51,49,48,49,49,47 atd. Zpozoroval jsem to již dřive třeba i u prokluzu. Předem díky za info a odpovědi. Hezký večer
 

Macis

Pokladník
Zdravím všechny. Měl bych jen dotaz, dělá jen mě že například když jedu s mašinou x6x s rychloměrem metra nebo tramex, když vypnu kompresory, topení a stáhnu sběrač, začne mi vibrovat ručička rychloměru a rychlost se začne zasekávat a přeblikává např, 51,50,51,49,48,49,49,47 atd. Zpozoroval jsem to již dřive třeba i u prokluzu. Předem díky za info a odpovědi. Hezký večer
jen ještě zdůrazním že toto se děje při brždění se staženým sběračem, zaplým HV po stahovačce, když začnu brzdit vzduchem samočinnou brzdou
 

ML636

Provozní technik
Při prokluzu je to normální, nápravy se protočí a rychloměr začne kecat. Možná nějaká mylná indikace skluzu. Zkus si přitom odvětrat brzdy mašiny OL-2 (pomlčka). Tím, že nenaběhne EDB, což u staženého Esa nenaběhne, neodvětrají se brzdy mašiny samy a může přejít do skluzu, i když v reálu hůře brzdí vzduchem než vozy. Může tam něco takového být.

Mně zase pravidelně bouchá nadproudovka, když nabrzdím EDB kopýtkem a potom brzdičem vzduchově. Totéž mi dělají Gorily, ale tam co jsem pochopil z engu, laděné byly už pro verzi 1.3, takže je možné, že je to jakoby nevychytané...netuším.
Na Esech se mi ještě stává, že nadproudovka bouchne při brzdění se zapnutou ARR po přeložení brzdiče do polohy odbrzdění, což by za normálních podmínek mělo jít, když dostačuje výkon EDB a mašina tak nemusí zasahovat do vzduchových brzd.
 

Dodo

Signalista
X6X idú ako majú najnovšie video z 29.9 dokonca pri silnom daždi. Žiadna nadprudová ochrana nič nebuchne. EDB ide a HV nevypne.
 

Macis

Pokladník
Co tam máme vidět? Prosím o popis situace.
Jedná se o ty vibrace rychloměru při brždění vzduchem bez zvednutého sběrače, dělají mi to tak všechny mašiny x6x. Toto samé mi to dělá u prokluzu, tam bych to i chápal, ale nebere mi to hlava při této situaci.
 

Dodo

Signalista
Test pre teba. Rozbehol som na 100km/h. Zhodil zberač, mal som režim na Ruku a vypol som kompresory tak ako si to mal aj ty. začal som brzdiť ručička ani rýchlosť mi nepreskakovala. Podľa mňa máš niečo zlé v nastaveniach :)
 

Macis

Pokladník
Test pre teba. Rozbehol som na 100km/h. Zhodil zberač, mal som režim na Ruku a vypol som kompresory tak ako si to mal aj ty. začal som brzdiť ručička ani rýchlosť mi nepreskakovala. Podľa mňa máš niečo zlé v nastaveniach :)
Dobře, děkuji, jdu se na to mrknout, předem všem díky za pomoc. Děkuji @Dodo
 

okoun

Hradlař
Rád bych se zeptal, co se mi hra snaží říct tím, že "Zdvižením sběrače došlo k poškození lokomotivy"? Když stáhnu sběrač na 150/151 před stahovačkou, pak už loko nenahodím, kvůli zmíněné zprávě.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Rád bych se zeptal, co se mi hra snaží říct tím, že "Zdvižením sběrače došlo k poškození lokomotivy"? Když stáhnu sběrač na 150/151 před stahovačkou, pak už loko nenahodím, kvůli zmíněné zprávě.
A máš před zdvičením pantografu sešuntováno na 0?
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Jedná se o ty vibrace rychloměru při brždění vzduchem bez zvednutého sběrače, dělají mi to tak všechny mašiny x6x. Toto samé mi to dělá u prokluzu, tam bych to i chápal, ale nebere mi to hlava při této situaci.
Aha, já je tam teď u mě spatřil také. Ale jen při jednom překmitu. Mám lock na 60fps, ale mám pocit, že pokud to lockneš na 30fps (1/2 V-Sync), tak to dost eliminuješ.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Rád bych se zeptal, co se mi hra snaží říct tím, že "Zdvižením sběrače došlo k poškození lokomotivy"? Když stáhnu sběrač na 150/151 před stahovačkou, pak už loko nenahodím, kvůli zmíněné zprávě.
Tuto hlášku to vyhodí v případě, že napěťový systém lokomotivy nesouhlasí s napěťovým systémem v troleji. Přes diagnostiku F5 se "promačkej" na zobrazení hodnoty napětí v trati. Možná si na špatném, napěťovém úseku.
 
Nahoře