Vhodný notebook pro práci s MSTS

Miky945

Hradlař
Vitas napsal:
Miky945: Nevím, co dcera používá na VŠ za programy, protože se všemi běžnými já nemám problém (AutoCAD, ArchiCAD, 3DSMax aj.)
Přesně s těmito, protože dělá architekturu v Brně a hned po záruce jí přestala stíhat grafika na AutoCADu, přehříval se padal atd.
Mimo jiné, ze začátku sním také nebyl problém. :)
Mirek

Tax

Moderátor
Správce
Vitas napsal:
... je to spíš Fabia Junior s motorem 1.8 TFSI...

No tak táto kombinácia je samovražda sama o sebe. Ľahké nestabilné auto s motorom o vyše 100 kW je vstupenkou do problémov a hazardu so zdravím vlastným aj zdravím ostatných účastníkov cestnej premávky :!:

Ináč k tomu Lenovu IdeaPad: jeden z mojich klientov si kúpil v Alze bez toho aby sa so mnou poradil nabúchaný 14" Lenovo Idea Pad. Po prvotnej eufórii z dobrej kúpy prišli prvé problémy. Po 3-4 mesiacoch sa noťas posral a zobrali ho "do servisu". Tam pobudol nejakých 5 týždňov, až manželku "šťastného" majiteľa prešla trpezlivosť a začala pátrať po tom, kde je ich noťas. Dozvedela sa, že sa nedá opraviť a že jej pošlú podobný, ale už nie nový, pretože ho užívali viac než 3 mesiace. Keďže je to energická a vecná žena, inak bývalá manažérka známej slovenskej SW spoločnosti, to ju samozrejme pobudilo ( rozumej riadne, ale naozaj riadne nasralo ) a žiadala zrušenie kúpnej zmluvy. Tu nadišli ďalšie problémy. V Alza.sk jej len tak nechceli vrátiť peniaze, mrmlali v tom zmysle, že to musia schváliť v matke v prágli. To ju ešte viac nasralo, pretože už takmer 3 mesiace boli jak bez (ne)kvalitného nadupaného noťasa Lenovo IdeaPad, tak bez peňazí, u daného modelu blížiaceho sa k hranici 900 €. Akonáhle došli peniaze po viac než 3 mesiace trvajúcej patálii s reklamáciou a vrátením peňazí, kúpil som pre nich technicky, výkonovo aj cenovo podobnú Toshibu Tecru a vtedy keď na ňu pánko siahol, zistil akú kravinu urobil kúpou Lenova IdeaPad. Prakticky za tie isté peniaze dostal podstatne kvalitnejší noťas, navyše s 3-ročnou zárukou v kamennom servise - ktorú inak pravdepodobne nevyužije. Totižto žiaden kus z rady Toshiba Tecra ešte servis nepotreboval, ani záručný, ani pozáručný a to som ich predal dosť.
Ináč veľmi rád si pozriem ten tvoj noťas po 3 - 4 rokoch používania, môžeš si ho porovnať s mojim terajším staručkým 4-ročným Dell-om, ktorý okrem chýbajúceho výkonu - je to Core2Duo - funguje bezchybne a nepoznáš na ňom žiadne opotrebovanie, hoci mu dávam zabrať ja aj moja dcéra ( to je tá, čo drží čierneho vlčiaka ) :D

Naposled editoval moderátor:

Vitas

Pokladník
Neni tohle ale spíš problémem prodejce? Druhý notebook co je doma je ASUS, nevim číslo, ale taky jeden z těch "low-end", za nějakých 13 tis. Krom toho, že už rok a půl šlape jak hodinky (opravdu), tak jsem (to ještě když jsem neměl to Lenovo HračkaZHypermarketu580) zakopl o kabel od sluchátek a ASUS spadl z metr vysokého stolu zapnutej. Samozřejmě odešel disk, ale vnější poškození žádný. Donesl jsem to do obchodu (kamenného obchodu soukromníka) a ten mi za týden vrátil NTB s sice prázdným, ale plně funkčním diskem, vyměněným v rámci záruky. V popisu závady bylo napsáno: "NTB nejde zapnout." Tahle událost je 9 měsíců stará a ASUS funguje jako novej.

Tomas Lee

Skladník
Mam dotaz, nezkoušel někdo rozchodit MSTS (OR) na notebooku vybaveném integrovanou kartou Intel HD4000 popřípadě jinýma podobnýma fičurama? Potřeboval bych nový notebook, ale záleží mi na váze a mobilnosti a nevím jestli na tom rozběhnu sim, protože většina těch ultrabooku je vybavena právě integrovanýma kartama. Díky za info předem

Delay

Signalista
Skor nie ako ano a ak ano tak menej naročné trate.... :) je to diskutabilné... pokial sa dobre nastaví je možnosť to rozbehnuť ja som to na tej 4000 rozbehol...provesor inter core 2 dou 2,1GHz... RAM 4gb. Takže reálne by si to mal. Ale nečakaj zazraky max 20FPS ...

Tax

Moderátor
Správce
Skor nie ako ano a ak ano tak menej naročné trate.... :) je to diskutabilné... pokial sa dobre nastaví je možnosť to rozbehnuť ja som to na tej 4000 rozbehol...provesor inter core 2 dou 2,1GHz... RAM 4gb. Takže reálne by si to mal. Ale nečakaj zazraky max 20FPS ...
Opäť trepeš. Intel HD má vyšší výkon než mnohé lacné tzv. "gamesnícke" VGA montované do lacných noťasov a PC zostáv. Vždy je to o tom či si kúpim kvalitný stroj alebo lacné ho*no zo zásielkovej služby alebo hypermarketu. A samozrejme ide aj o čistotu operačného systému.

Tax

Moderátor
Správce
Dva rozdílné názory :D Teď nevím čeho se chytit. No ještě vydržím zda se neobjeví někdo kdo to vyzkoušel.
Napríklad TOSHIBA Satellite Pro C50-A-1LT s 8 GB RAM má vyšší výkon než ktorýkoľvek lacný desktop, a to aj v grafike pre hry a pre Aero. Procesor i3 s 2,4 GHz, grafika na procesore a Win7 Pro. Mal som ich v paprčiach 9 kusov v období december 2014/január 2015 a mať voľné peniaze, okamžite si jeden kúpim.

Delay

Signalista
L2 cache 1MB :D fúha no to je čisto notebook na kancl. Ofiice a iné hovadiny na hry určite nie. Nejde mi do hlavy za taký notebook pýtať 16 000kč neuveritelné. Zato si človek postavý herný PC.

M

milford

Host
Tak jsem to vyzkousel a celkem me to prekvapilo. Sice se musim spokojit se vzdalenosti na 1 000 metru, ale jinak to jede slusne. FPS 10-15. Vim, ze to neni jak na stolnim PC, kde mam FPS okolo 25 :) Upozornuji, ze notebook pouzivam vhradne na koleji. Pekny den.

dem

Strojvedoucí
Môj má 4 roky a stál ma 1000 eur......A výkonovo sa to celkom dá....Chcelo by to ešte jednu takú istú GK do dual slim a bolo by vybavené. ALe herný PC to aj tak nie je....

Tax

Moderátor
Správce
No ale taký schopnejší na hry :D myslel som to tak
Taký ako tak slušne použiteľný PC na hry: i7 3,6 GHz, 16 GB DDR3, herný SSD Intel 730 480 GB, VGA AMD R9 380 4GB DDR5, DVDRW, Zdroj 550W, Win 10 Home je za nejakých takých 1350 € a to som dosť "šetril", skutočný gambler pôjde ešte ďalej, najmä s VGA ...

Nahoře