Kde koupit MSTS

i.masinka

Začátečník
Tak už jsem se pokusil aspoň na chvíli utéct od MSTS k RailSimulatoru, ale ten mi nejde ani nainstalovat. Vyžaduje Windows XP nebo novější, ale ve Windows 10 se mu nechce fungovat a nainstalovat se ani v režimu zpětné kompatability s Windows XP. Tak nevím.

Je nějaký soudobý simulátor vlaků kompatabilní s MSTS nebo i nekomaptibilní?
 

i.masinka

Začátečník
Tak MSTS "šel do kytek". Nainstaloval jsem si OpenRails na vyzkoušení a je lepší, novější, lepší grafika. Tak zkusím místo MSTS ten.
Navíc podporuje MSTS formát, tak v případě potřeby přechodu na MSTS nebo něco jiného, je i to možné.

Ahoj Jirka
 

bob57_cz

Učitel češtiny
k RailSimulatoru ... ale ve Windows 10 se mu nechce fungovat a nainstalovat se ani v režimu zpětné kompatability s Windows XP. Tak nevím.
Fungovat by neměl nikde bez platné licence (nebo "kreku"), s kompatibilitou to nemá nic společné, ta je jen na škodu funkčnosti.
Je nějaký soudobý simulátor vlaků kompatabilní s MSTS nebo i nekomaptibilní?
OR využívá soubory modelů z MSTS a je takto jediným jeho "příživníkem".
 

i.masinka

Začátečník
Ahoj!

Nikde jsem tady v diskusním fóru funkcí hledání nenašel nic o Train Simulátoru EEP. Máte s ním někdo zkušenosti?
Já jej mám sice doma, ale k srdci mi nijak nepřirostl, jak se říká. Jen by mne zajímalo, zda nevíte, jestli umí spolupracovat s MSTS formáty,
tedy exportovat do nich a importovat z nich.

Děkuji.
 

i.masinka

Začátečník
Dík!

Ještě mne jako nováčka napadá jeden, pro mne docela užitečný bod. Tak jej tady zadávám, jako jakýsi "výkřik do tmy".

Máte někdo v komunitě mašinkářů ve virtuální, tedy počítačově modelové železnici přehled o používanosti programů v ČR? Abych věděl, k jakému programu se přiklonit, abych tak nějak "šel" s většinou. Dá se totiž očekávat, že pro nejrozšířenější program bude také existovat nejvíce modelů českých vagonů, lokomotiv a železničních staveb.
A to by se hodilo!

Zajímá mne tedy, jaký program a jaký formát dat je v ČR nejpoužívanější / nejrozšířenější.

Kouknu samozřejmě i na web www.trainsim.cz. Tam jsem ale zatím nějakou statistiku nebo průzkum neobjevil. Proto píšu tento svůj "výkřik do tmy". :) Až se dozvím, čemu se mám věnovat, pak se už zanořím do patřičného diskusního fóra pro daný program.

Doufám jen, že se nedozvím, že nejpoužívanější jsou tak nějak asi čtyři programy, každý na něco jiného a všechny přibližně stejně. A navíc jsou mezi sebou ještě nekompatibilní pro přenos a výměnu dat a modelů! ;) To nevím, co bych pak měl dělat. :)

Toto je asi můj poslední, takový ten na úvodní seznámení, komentář.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Tome. Přesně jsi se trefil. :) Na tuhle písničku jsem si včera vzpoměl, když jsem psal větu výš.
 

i.masinka

Začátečník
Ahoj, tak jsem koupil na eBay hned dvě balení MSTS. A je to přesně tak, jak jsem předpokládal. Je to dobré tak akorát na to jedno, totiž, že si člověk koupí oficiální balení a oficiální licenci na používání. Z médií zakoupených na eBay nelze MSTS nainstalovat. Chyba čtení a špatná instalace. Nejde ani udělat ISO image CDček na disk. Takže instalace musí být stejně provedena z nějakého zdroje MSTS volně k použití z internetu a nákup z eBay slouží jen jako oficiální legalizace instalace.
 

timoko7799

Začátečník
Nevie niekto náhodou kde by som mohol RO stiahnuť bez použitia torrentu? Nemám s ním dobré skúsenosti.
 

Miran

Moderátor
Správce
OR ( Open Rails) je ke stáhnutí oficiálně bez potřeby torrentu. Stačí se zde porozhlédnout na fóru a odkaz na stažení z oficiálních stránek tady zaručeně najdeš.
 

Kin7892

Začátečník
Dobry den mam koupenou trat 321 do msts a chtel bych jezdit senare a nevim proc me orls a nejde pustit ten senar. A nevim kde koupit msts do windows 11. muze te mi poradit dekuji za odpoved.
 

Meda

Provozní technik
Dobry den mam koupenou trat 321 do msts a chtel bych jezdit senare a nevim proc nejde pustit a nejde mi koupit nevim kdecto muzu koupit ten msts na windows 11 muze te mi poradit dekuji za odpoved.
Obávám se, že MSTS už nejde koupit nikde - v ČR skoro jistě není k dostání. Je ale fakt, že je dobrý skoro jen kvůli editoru úkolů. Jinak Open Rails i ORCZSK fungují samostatně bez MSTS a jsou o několik levelů lepší.
 

Kin7892

Začátečník
Obávám se, že MSTS už nejde koupit nikde - v ČR skoro jistě není k dostání. Je ale fakt, že je dobrý skoro jen kvůli editoru úkolů. Jinak Open Rails i ORCZSK fungují samostatně bez MSTS a jsou o několik levelů lepší.
Muzu se zeptat jak mam dat scenar do orls protoze mam rad kdyz jedu z prahy do kosice dekuji za odpoved.
 

Meda

Provozní technik
Muzu se zeptat jak mam dat scenar do orls protoze mam rad kdyz jedu z prahy do kosice dekuji za odpoved.
Zdravím,
k chodu OR je nutné mít funkční tyto adresáře :
GLOBAL,ROUTES,SOUND,TRACK-B a TRAINS.

Každá aktivita má své soubory, které je nutné dokopírovat do příslušných podadresářů v ROUTES a TRAINS. V případě chybějících vozidel je nutné je najít na netu nebo nahradit.
Je to sice jednoduchá rutina, ale musí být přesně dodrženy základní postupy. Je potřeba na začátku podrobnější vedení někoho zkušenějšího.
 

Kin7892

Začátečník
Zdravím,
k chodu OR je nutné mít funkční tyto adresáře :
GLOBAL,ROUTES,SOUND,TRACK-B a TRAINS.

Každá aktivita má své soubory, které je nutné dokopírovat do příslušných podadresářů v ROUTES a TRAINS. V případě chybějících vozidel je nutné je najít na netu nebo nahradit.
Je to sice jednoduchá rutina, ale musí být přesně dodrženy základní postupy. Je potřeba na začátku podrobnější vedení někoho zkušenějšího.
Muzu se zeptat jestli byste mi pomohl vy dekuji za odpoved.
 
Nahoře