Veľká debata o žehličkách, regulácii a tyristoroch

Daniel Marek

Posunovač
Já to vím, ale tak je to skoro ta samá mašina, konstrukčně teda, kdyby ho to dále bavilo, tak 210/110/111 jsou unifikované ale nevím přesně, zda Skůra, nebo kdo dělal ten model, dělal i 111

bob57_cz

Učitel češtiny
tak je to skoro ta samá mašina, konstrukčně teda
Hmm, to by skoro odpovídalo tvému věku. Má to jednu budku uprostřed, tak je to stejné.

V Praze byla reálně na jednu 111 po havárii použita nouzově jedna kapota z 210, ale po nemalých úpravách.
Tady ale by musel být napřed upraven model, jinak tam tu texturu na jinou žehličku prostě nedostaneš. ( 210 má hrb, 111 má kapličku, 110 nic z toho, jiné střechy, atd.)

Daniel Marek

Posunovač
Ale já to všechno vím, hlavně 210 je odporovka a 111 tyristorovka, nemusíš mě o tom učit, ale konstrukčně je to dost podobný typ, avšak každá řada má jinak věci hlavně uvnitř. ;) Dal jsem jen tip na fotky, ne podnět k hádce. :)

dem

Strojvedoucí
Marek ak je 111 tyristorka, tak ostatné žehličky sú čo ?

Add venny :mal by si vedieť, že to v momente ako na príspevok niekto reaguje už nie je možné........ Alebo spravíme návod ako sa používa fórum? :rolleyes:

Daniel Marek

Posunovač
Já jsem to zatím moc neřešil, vím na 1000% jistě, že 111 je tyristorovka, protože má podobný zvuk jako x6x mašiny, se zbytkem jsem se ani nesetkal nikdy. ;)

dem

Strojvedoucí
Všetky sú tyristorky. V regulácii tam bude nejaký rozdiel určite ale žehličky všetky majú tyristorovú reguláciu výkonu.
111 ka podľa toho čo hovoríš bude mať potom asi pulznú reguláciu výkonu. Ale tie mašiny nepoznám.

Tax

Moderátor
Správce
@:BR601: Nie, to má laminátka a plecháč. Rad 210/S458.0 má tiež pulznú tyristorovú reguláciu

Tax

Moderátor
Správce
@BR601: Nie, rada 560 mala tyristorovú fázovú reguláciu. Až neskôr po rekonštrukcii niektoré dostali pulznú reguláciu. Ale 560 má na rozdiel od ostatných vozidiel ČSD skupinový pohon, každý podvozok poháňa cez kardany jeden TM zavesený na skrini.

dem

Strojvedoucí
Jednosmerky vôbec nemám prebádané......Ale je dobré vidieť, že máš prehľad Laci....

Nahoře