Železniční vozy pro Open Rails z dílny Pikku Locomotive (and Wagon) Works Inc.

No já si myslím, že černoši v těchto vozech nikdy nejezdili. Když už se u nás vyskytovali, tak to byli VIP lidé, prominenti u nás na studiích a ty si umím představit jen v první třídě. Přece syn či dcera nějakého náčelníka nebude otlačeně cestovat v nějaké dělnické baji (bai)
A jsou tam pod okny ta kolečka s kličkou, kterými se okna otevírala?

Tak to bylo kde? V M262? Člověk zapomíná. Ano, tam to bylo. Tam je plné okno. Jako děcka jsme si s tím rády hráli. A pak následoval pohlavek od rodičů, že na lidi táhne. :)

Dan J.

Strojvedoucí
Takže, když jsem řekl, že si Bajky zaslouží aktivitu, hned jsem k tomu sednul a začal zpracovávat scénář, půjde o rok 1975 a v tomto roce pojedou mládežníci SSM na výstavbu dalšího bloku v uhelné elektrárně v Huhřicích, takový malý nástřel:

Dan J.

Strojvedoucí
Tak jsme se vykecali na téma černochů a kliček, ale důležité veci jste si u vozů ČSD Bai všimli? V OR mizí moc brzy, OpenRails zobrazuje vlaky dále viditelné. Zde je ukázka, je to fakt nepěkné:

Pikku

Vlakvedoucí
Před šesti lety jsem ve spolupráci s @viaxern vytvořil mimo jiné i vůz Bdmpee. Z mnoha důvodů nedošlo k release, nějaké textury vytvořil snad i Milda Hůrka, ale opět nedošlo k finální realisaci. Stejný model brázdí virtuální koleje TS2020 a nevypadá zase až tak špatně. Tak nakonec asi ten vagon zveřejním, koneckonců tohle potřebujeme. Navíc se tvorby textur pro ORTS model ujal člověk nad jiné povolanější - @Lukyn-CZ a tak se snad nakonec dočkáme všichni nějakých těch moderních vozů. (Zatím jsou dva kousky, ale ony vypadají všechny stejně vcelku.)
Bdmpee01.jpg

Pánové, vracím se opět ke kauze ČSD Bai a kličky na stahování oken. Velká omluva Zbyňkovi, tak paměť má naopak výbornou, ně jak prohlásil ve vlákně srazu v Praze. Bai opravdu měly tohle stahování oken, ovšem něvím, zda to nebylo na vozech 8 dveřových Cai, pak přeznačených na Bai. Poněvač s tímhle otevíráním oken jsem se fakt u těchto vozů, co jezdily na ostravsku nesetkal, včechny měly dvě kovová madla na rámu vrchního okénka. Zde je důkaz, že má Zbyněk pravdu. Nalezeno na netu:
bai.jpg

Nahoře