Olomoucká síť tramvajových linek pro MSTS

CANDY

Posunovač
zdravím chcem sa spýtať čo z touto traťov?písal som autorovy objednávku a nič není niekde aspon demo?
 

Johann66

Začátečník
CANDY napsal:
zdravím chcem sa spýtať čo z touto traťov?písal som autorovy objednávku a nič není niekde aspon demo?
JendaMSTS teď objednávky nepřijímá. Pracuje na nové verzi tratě, která má být vydána tenhle rok. O žádném Demu nevím
 

Jenda

Skladník
Ano, jak je zde již napsáno. Trať ode mě nyní získat nelze - pozastavil jsem distribuci, protože dokončuji novou verzi tratě. Bohužel dokončení trvá déle, než jsem původně myslel, ale za to se můžete těšit na opravdu hodně novinek. Mimo kompletní přestavbu mnoha míst v trati jsou díky Ondrovi Janišovi vyladěné všechny tramvaje (udělal mi vzorové engy a já je pak naklonoval pro všechny vozy, což mě také dost zdrželo). Dále se snažím upravit kabiny a zvuky tramvají, protože Astra a Vario mělo dost odlišné zvuky od reálu. Soupis dalších novinek v nové verzi tratě naleznou zájemci na webu.
Aktivit plánuji na DVD celkem 16 - jejich seznam i obrázky jsou též na webu. Dokončení ještě nějakou dobu potrvá, protože teď mám dost povinností na VŠ a také mám i jiné koníčky, takže na MSTS mám čas pár hodin týdně (nechci aby se pro mě stalo povinností, stále MSTS považuji za zábavu).
Zde je několik obrázků z nové verze - z připravovaných aktivit.
Přednádraží
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://images.megaupload.cz/podvecernidvojka02.jpg
Jízda za soupravou - z aktivity "Výměna na lince 1"
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://images.megaupload.cz/vymena_na_lince1_14.jpg
Nová Ulice v podvečerních hodinách
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://images.megaupload.cz/podvecerni_jizda_na_6_33.jpg
Setkání na Fibichove
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://images.megaupload.cz/podvecerni_jizda_na_6_02.jpg
Přednádraží v zimním období
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://images.megaupload.cz/nedelni_odpoledni_sedmicka36.jpg
 

Jenda

Skladník
Nová verze tratě - OLOMOUC2 je konečně hotová.
Pro majitele verze předchozí je k dispozici zdarma ke stažení. Oproti verzi minulé je hodně novinek. Provozovat lze obě verze současně. Více informací najdete na tomto odkazu.
Přehled aktivit spolu s vozovými jízdními řády najdete zde.
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://images.megaupload.cz/uvod_2011_3.jpg
Výčet některých novinek:
V nové verzi tratě je:
- kompletně upravena kolejová síť - upraveny oblouky, křížení, výhybky atp. (viz. dále)
- zcela nově vybudovaná křižovatka Náměstí Hrdinů, Pavlovičky - pila a Pražská
- upraveny křižovatky:
* Okresní soud
* Hraniční/Brněnská
* Žižkovo náměstí
* Envelopa
- zcela nově vybudována trať a okolí v úseku:
* Šibeník - Neředín, krematorium (+ kompletní změna smyčky)
* Autobusové nádraží, podchod - Fibichova
* Pionýrská - Nová Ulice
- napojena odstavná kolej v Sokolské ulici (u vozovny)
- k vozovně a na Rubik dosazena otevírající brána
- po celé trati vyměněny nové semafory od Mikuldy - někde též vybudovány přechody pro chodce
- všechny AŽD výstražníky na křížení vlak/tramvaj jsou animované - pokud je "volno" svítí modře, pokud přejezd zvoní, svítí červená.
- po celé trati upraveny rychlosti
- nové okolí zastávky Výstaviště Flora
- nově vybudované přednádraží podle současného vzhledu
- upravena trať přes centrum (hlavně výškové vyrovnání)
- zmírněna "esíčka" před Priorem, před Okresním soudem, na trati na Neředín, na Náměstí Republiky
- upraveno esíčko před OD Koruna
- vyřešen problém u smyčky Fibichova + upravené okolí - vyjíždějící tramvaje vám vždy dají přednost, nemůže se tedy stát, že vám z ničeho nic vjedou do trasy.
- zkušebně byly odstraněny tram. semafory z míst, kde ve skutečnosti nejsou (byly tam umístěny z důvodu funkčnosti MSTS)
- drobné úpravy v ulicích - rozmístění vozidel atp.
- úpravy jízdních vlastností tramvají - rozjezd, brzda, prokluz atp (díky Ondrovi Janišovi)
- přibyly také nové aktivity
- nová tramvaj - reklamní T3 R.P 178 a Astra 202 v "Trio" nátěru
- přesný model budovy olomouckého hlavního nádraží (díky Matesovi)
- přesný model olomoucké hlavní pošty (díky Matesovi)
- ozvučení tratě (= "pištění" tramvaje do oblouků, "drncání" přes křížení atp. + úpravy zvuků tramvají)
 

Jenda

Skladník
CANDY napsal:
takže trať je už k objednaniu? :)
Bohužel zatím je pouze pro majitele první verze ke stažení. Teď mám při VŠ praxi, tak nemám čas pálit a balit DVD. Objednávání rozjedu v listopadu 2011. Ale zase se můžete těšit, že jako ve verzi minulé bude na jednom DVD komplet vše i s vozidly a aktivitami :).
 

CANDY

Posunovač
Jenda: Hej hej teším sa ;) tvoja trať vyzerá super aj videa :) asi sa vyznáš vo svojom odbore :D držím palce ;)
 

Marco Polo

Pokladník
CANDY napsal:
Jenda: Hej hej teším sa ;) tvoja trať vyzerá super aj videa :) asi sa vyznáš vo svojom odbore :D držím palce ;)

Souhlasím, vypadá to výborně ;).Já si radši ještě měsíc počkám a objednám si celou novou verzi znova. přijde mi to lepší než jen si tu starou upgradovat :p
 

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Tak Jendo 3/4 roku mi to leželo bezvládně doma. Dnes jsem roztočil disk a svezl se. Musím chválit. Líbí se mi to, paráda! Ale přišel jsem na jeden nešvar a to "odvratný" výhybky ve smyčkách. Nejde je nějak zneviditelnit? Ale jinak fakt paráda! Pěkný počin ;)
 

Jenda

Skladník
Čouda napsal:
Tak Jendo 3/4 roku mi to leželo bezvládně doma. Dnes jsem roztočil disk a svezl se. Musím chválit. Líbí se mi to, paráda! Ale přišel jsem na jeden nešvar a to "odvratný" výhybky ve smyčkách. Nejde je nějak zneviditelnit? Ale jinak fakt paráda! Pěkný počin ;)

Ahoj, promiň, nějak jsem si nevšiml příspěvku v tomto vláknu, na fórum jsem zavítal po dlouhé době až dnes. :D
O zneviditelnění výhybek jsem přemýšlel, ale moc nevím, jak to provést (myslel jsem že z wordu vymažu definice modelu výhybky, měla by zůstat v databázi tratě že)? Ale nějak mi to nefungovalo. Vyzkouším ještě někdy v budoucnu, akorát mi zase bude půlka hráčů psát, že ve smyčce "z ničeho nic vykolejili"... :oops:
 
Naposled editoval moderátor:

mikulda

Průvodčí
Správce
Teoreticky by mělo stačit ve WORLD vyměnit model výhybky za model normální (obloukové) koleje, ale zatím jsem to nezkoušel.
Návod zde.
 

Jenda

Skladník
Mikulda: ano, výměnu jsem zkoušel a blblo to. Jinak vkládání či výměnu textur kolejí v pohodě zvládám, ale když jsem měnil model výhybky za oblouk, byl problém. Zkusím to někdy znovu.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Vždyť existuje přece jednometrová A1tpnt, ta nemá jazyky a bezpečně splyne z okolím. Já je nahradil do všech smyček a nikdo o nich neví, jen se každý diví, když tam vykolejí. :D
 

mikulda

Průvodčí
Správce
Ono je nutné za ní dát ještě jeden kousek koleje (jinak to nefunguje) a v oblouku o poloměru 25 m už je vidět všechno :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jasně, v rovině se dá jednometrová kolej do odvratné výměny a v oblouku se zase dá odpovídající nastavení poloměru v dynamické koleji. Pokud se nepodaří přesně kopírovat poloměr oblouku, tak není problém odvratnou kolej směrovat šikmo dolů, aby nebyla vidět.
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
mikulda napsal:
Ono je nutné za ní dát ještě jeden kousek koleje (jinak to nefunguje) a v oblouku o poloměru 25 m už je vidět všechno :)

A co kombinace krátké vexle a rovné koleje směřované šikmo dolů? Fyzicky by tam byla vidět, ale jen kousek a nebo tam použít ty 1 metrové kousky výhybky a koleje.
 
Nahoře