Aktivity Vlado M.

Vlado M.

Pokladník
Zdravím vás, přátelé.

Rád bych s novým (kratším a smysluplnějším) nickem navázal na dosavadní prezentaci své tvorby aktivit pro MSTS. Jelikož mi Poison u sebe na webu založil vlákno s mými aktivitami a zvolil tento nick, rozhodl jsem se jej uplatnit i zde. Zejména proto, aby uživatelé neměli chaos v tom, co konkrétně jsem vlastně spáchal. Níže si dovolím přiložit první screeny z mé nové vznikající aktivity pro trať 321, akt. 19. Prozatím je dokončena soupravová část v délce trvání 70 minut. Nyní hodlám pokračovat ve tvorbě vlakové části v délce 4 hodin. Snad se vám bude líbit.

Záložní 163 jede z Bohumína pro chcíplý soupravový vlak stojící v Karviné:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Lv.jpg

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/IC.jpg

Křižujeme s nákladem směřujícím do Ostravy v oblasti důlních propadlin v Karviné-Loukách:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Propadliny.jpg

Projíždíme stanicí Český Těšín (zde jsem zvolil méně stojících nákladů než obvykle, z důvodu většího obsazení Třince):
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Tesin.jpg

Cestou se vyskytla porucha na služebním voze BDbmsee, proto jej musíme v Třinci odvěsit:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Sveseni-Trinec.jpg
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Obrat.jpg

Jsme připraveni k odjezdu (porouchaná lokomotiva ř. 151 zůstává na ocasu vlaku, vezeme ji zpět do Prahy):
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Odjezd-Trinec.jpg

A znova projíždíme Českým Těšínem - vlevo stojící osobní vlak 2961, uprostřed R 441 "Excelsior" (v Českém Těšíně ještě určitě nějaké další vlaky přibudou):
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Tesin-2.jpg
 
Hej! :D..to si nezvykej s tou "poštovkou" ! :D..já jsem se ji tam rozhodl dát, protože skoro nikde není no a ty ji máš taky.
Jinak to vypadá zajímavě :)
 
Naposled editoval moderátor:
Od samého začátku mám slabost pro lokomotivy v reklamních nátěrech a Poštovka nám tady na tomto vlaku zajíždí, tak nevidím důvod, proč by na něm nemohla být... :-) Příště použiji jinou.
 
Zdravím všechny, po včerejším usilovném osazování trati trafficem mám nyní hotovo už po Studénku. Vzhledem k náročnosti tratě v okolí Ostravy jsem se rozhodl, že nějaké ty soupravy a lokomotivy po stanicích rozmístím, ale všeho s mírou. Snad to nebude vadit náročnějším uživatelům. Dnes jen další tři screeny dokumentující vývoj aktivity:

Louky nad Olší:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Louky.jpg

Bohumín:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Bohumin.jpg

A Ostrava - Mariánské Hory:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/MarHory.jpg
 
No vida, jak se dílko utěšeně a zajímavě rozrůstá. Držím pěsti,ať se zadaří až do Prahy :-)
 
Práce na aktivitě pomaličku pokračují dále. Dnes jsem se zabýval úsekem z Olomouce do České Třebové a níže je ke shlédnutí dosavadní výsledek:

Setkání s nákladním vlakem v Dluhonicích:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Dluhonice.jpg

Olomouc ještě jednou:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Olm-3.jpg

Zábřeh na Moravě:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Zabreh.jpg

A vjezd do České Třebové:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/IC580/Trebova-1.jpg

Pokud všechno půjde jako doposud, rád bych do konce příštího týdne aktivitku vydal. Obracím se proto na vás všechny s nabídkou otestování této aktivity v okamžiku, kdy ji budu považovat za hotovou. Případní zájemci se mohou hlásit už nyní soukromou zprávou.
 
Já bych měl jednu připomínku k připravované aktivitě. V Bohumíně stává jako záložní, lokomotiva řady 162 a pokud bych chcípl banán, tak by jela spíš ona, než lokomotiva řady 163.
 
NO,já teda x krát viděl lokomotivy řady 163 DKV Česká Třebová na IC,EC a vseljaké havěti z Bohumína. Víckrát než 162,samozřejmě logicky by to měla být 162
 
Ondra.H napsal:
Já bych měl jednu připomínku k připravované aktivitě. V Bohumíně stává jako záložní, lokomotiva řady 162 a pokud bych chcípl banán, tak by jela spíš ona, než lokomotiva řady 163.

Jasně, beru na vědomí Tvou poznámku. Než jsem aktivitu začal tvořit, ptal jsem se známého, který pracuje u ČD v Ostravě a ten mi zase řekl, že v Bohumíně obvykle stává jako záložní stroj lokomotiva řady 163. Takže teď je to 50:50... :D
 
Poslušně hlásím, že je aktivita IC 580 po dílčích částech úspěšně dotestována a dokončen traffic v Praze. Zde to bylo dvoudenní trápení, aby vůbec bylo možno nějaké ty vlaky na trati vidět. Teď už jen zbývá projet celou aktivitu takříkajíc na jeden zátah a pokud vše klapne, do konce týdne bych ji rád vydal. Doposud se neozval žádný zájemce o test, nabídka stále trvá. :)
 
Dobré odpoledne přeji.

Hutník je na testování u dvou uživatelů, tak si dovolím vám představit první dva screeny z nově vznikající starší aktivity Os 3424. Dnes to šlo rychleji, asi proto, že už jsem si tím jednou prošel... :) A dobrá zpráva pro všechny, kteří měli v předchozí verzi problémy s Těšínem - nyní vše jde bez jediné komplikace. :rolleyes:

Český Těšín poprvé (lokomotiva hráče ve šturcu, dále směrem doprava osobák na Havířov, motorák na Frýdek-Místek, slovenské dvojče, zpožděný Detvan do Zvolena a souprava vlaku hráče):
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/Os3424/Tesin-a.jpg

Český Těšín podruhé (dvojče mezitím odjelo, od Karviné přijíždí osobáček do Mostů u Jablunkova):
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://aktivity321.unas.cz/Screeny/Os3424/Tesin-b.jpg
 
Ahoj, pokud to jde použij lokomotivu hráče od Hekla a spol. Mají ovladané oba smetáky a vypadaj jenom přece lépe.
 
alcapone napsal:
Ahoj, pokud to jde použij lokomotivu hráče od Hekla a spol. Mají ovladané oba smetáky a vypadaj jenom přece lépe.
To ano, ale bez úpravy engu pořád bliká kontrolka v kabině, že nemáš smeták nahoře.
 
To je maličkost. Umazat jedno písmeno zvládnu a upravený eng se dá přiložit k aktivitě, no ne? Věřím, že s tím nebude problém. Díky za radu.
 
Dobrý večer.

Jak už zde zmínil v průběhu odpoledne Poison, upravená aktivita Os 3424 s několika atraktivními změnami je ke stažení na jeho webu. Z aktivity jsem odstranil nutnost "odentrování" příjezdu k peronu v Těšíně, takže se začíná až Chotěbuzí, do toho pak závod s nákladem v Albrechticích, zpožděný přípoj v Ostravě-Kunčicích, celkem rušno na Svinově, atd. atd. atd.

Ale co je pro mě nyní tím nejpodstatnějším - aktivita vlaku IC 580 bohužel nestihne být vydána do konce tohoto týdne, jak jsem mylně předpokládal. Definitivní test celé aktivity odhalil obrovské nepřesnosti v čase příjezdů a odjezdů vlaku hráče do jednotlivých stanic počínaje Hranicemi na Moravě, jelikož byl v první nejhrubší verzi aktivity použit mód "Time Acceleration" a ten ty časy setsakramentsky rozhodil. Takže teď ještě musím ošéfovat vzniklé nesrovnalosti a po dokončení celého testu pustím aktivitu ven. Velice se omlouvám případným zájemcům o tuto aktivitu za nastalé zpoždění. Jedno je však jisté - aktivita je už téměř hotova, časově nejnáročnější je hlavně onen test a na něm závisející korektury.
 
Tenhle problém já ošetřuji dvěma věcmi - buď tvrdou jízdou podle SJŘ nebo si sám aktivitu zajedu, do excelu vypíšu průjezdy stanicemi a podle toho sestavím traffic.
 
Zdravím, Václave. Děkuji Vám za Vaše tipy. Vždy používám druhou variantu, jen s tím rozdílem, že ji nejedu já, ale tester. No a aby nejel téměř pět hodin reálného času, tak si to zkracoval použitím už zmíněného TA. Taky mi poslal vypsány časy průjezdů jednotlivými stanicemi, ono se to pak hned nastavuje o mnoho lépe. No ale právě díky tomu TA se stalo, že když jel teď aktivitu poctivě bez něj, byl v Olomouci dříve o 4 minuty, v Třebové o 2, a v Kolíně dokonce o 9. A to už pak nadělá solidní paseku. Přes noc jsem přemýšlel, jak to teď udělám, když editor při této aktivitě táhne z posledních sil. :D Něco mě napadlo, tak uvidím, jak to vyjde.
 
Tak že za 1. udělam si aktivitu s hráčem, zajedu si úsek. V bloku si píšu stanice a časy průjezdu. Kontroluji dle SJR. A už pomalu planuji co kde zpitvořím. Pokud trasa je dlouhá zajíždím po usecích. Tedy zajedu si usek třeba Ostrava-Čt, defakto celou trať 270. A začnu tvořit. Co jsem udělam zkontroluji a zajedu rovnou další úsek a buď dohaním, nebo zase brzdím své vášně. A tak dále atak dále a tak dále. Žadný přepočítávání, nebo jozda testerem. Oboje je šílenost, AE to jede uplně jinak, než ty. Pokud chchceš co nejméně práce, musíš si vytrpět osamocenou jízde bez trafiku a pak už jen dosazuješ. Pokud jdedeš dle jízdního řádu, tak ho tam napíšu. Pokud třeba nabereš spoždění, tak dej odjezd dle spoždění a na příjezd dej odjezd dle jízdního řádu, každej pak vidí jak na tom je.
 
Back
Nahoře