Něco ze školky ...
pí.ředitelka :"Paní Hájková, chtěla jsem se zeptat na to, kdo učí Anežku básničky?
pí.Hájková :"Něco málo já, něco manžel. Pročpak?"
pí.ředitelka :"Víte, včera jsme se spolu s třídní učitelkou ptaly dětí, které jdou v září do školy, jestli umí nějakou básničku a přihlásila se i Anežka s tím, že prý umí i jednu o zimě. Tak jsme ji nechaly vše odříkat a když skončila přednes, měly jsme z toho docela haló".
pí.Hájková : "Aha, a o čem básnila?"
pí.ředitelka :"Sněží, sněží, sněží, sněží a v zákopech němci leží. V očích smrt a vzhůru bradu, leží u bran Stalingradu."
pí.Hájková : "Hmmm, tak to ji učil manželův otec, když s ním byla minulý týden lyžovat v Dolomitech".
Jen dodám, že když jsem byl včera s ratolestí u zápisu do první třídy ZŠ, nikdo po ní naštěstí básničku nechtěl.
David