A jsme ve výstupní zastávce "Most DP". A zde mi program OR 4018_mg udělal velkou radost.
Situace:
Vlevo stojí DV kurz linky 4, který má ještě pobyt (WP) a pojede až za cca 2 minuty. Uprostřed sólo linky 1 jedoucí od Velebudic a přijíždí do tohoto uzlu jako třetí vlak - několik vteřin před mojím příjezdem. Vpravo stojí DV kurz linky 7, který až linka 4 uvolní svůj WP tak si na svém WP umístěném podobně jako u linky 4 počká dalších cca 3,5 minuty.
Ve všech starších verzích OR linka 1 zůstala stát na návěstidle umístěném ještě před křížením smyčky s tratí do Velebudic. Po odjezdu linky 4 popojela k dalšímu návěstidlu před sjezdovou výhybkou ze smyčky a tam se zase zastavila a zařadila se až za linku 7.
V této nové verzi OR vlak linky 1 plynule pokračuje do zastávky "Most DP" a tedy přesně tak jak stanovil tehdejší jízdní řád.
Doufám, že se dnes nejednalo o náhodu - testuji tuto Act pod 4018_mg poprvé.
Všimněte si prosím, zdvojeného návěstidla. Levé zabezpečuje cestu vlaků do Velebudic (a do vozovny) a to pravé cestu vlaků do smyčky.
My pojedeme do smyčky a proto je na obou návěst stůj.
Po neblahých zkušenostech s různou tram. signalizací se Mikulda rozhodl (a správně !) pro jediné univerzální návěstidlo mající jen dva stavy = volno a stůj. Signál volno lze nastavit pouze pro jeden stavitelem předem určený směr. Proto jsou zde dvě návěstidla jejichž červené pyramidky jsou až za rozjezdovou výhybkou.
