CZSK verze 2.0

  • Tvůrce vlákna Tvůrce vlákna Icik
  • Datum začátku Datum začátku
Tak na aktivitě se maká do moderníc fičuryn, video nedávám do SZ, neboť je vidět, jak to ožilo. Ale @Icik po výzvě posunovače, se stejně zblbnul a po zprávě stůj, dal povel k posunu před zastavením, a to jedu jak přizdisráč:
 
A další, na ty lidi u dráhy je fakt spoleh... :)

"Zkouška brzdy je hotová a je to v pořádku". FAKT?! Tohle už se mi stalo víckrát. Asi slezu z mašiny a toho lempla kopnu do zádele... ;)
zkbr.jpg
 
Tak hergot Dane, teď jsem to odpoledne psal, ještě se tě jak blbec zastávám před tím stalkerem. Vyber si tedy, kde chceš to ladění řešit a kam si já můžu napsat o radu, co s těmi 810kami. Protože sis zabral obě vlákna, tak jsem to napsal do "návodu jak a co" protože to za problém nepovažuju, když jsem dodržel všechny pokyny instalace a zvuk přesto nejede. Buď si to tedy rozlaď tam, já to nechám přesunout sem, nebo si laď tady a já to tam nechám. Ale rozjet ladění v obou vláknech a pak nadávat, že si někdo dovolí nabrejkovat s dotazem, to je už, sorry, dost elitářství. :confused:
 
A další, na ty lidi u dráhy je fakt spoleh... :)

"Zkouška brzdy je hotová a je to v pořádku". FAKT?! Tohle už se mi stalo víckrát. Asi slezu z mašiny a toho lempla kopnu do zádele... ;)
Včera mi ten lempl skúšku spravil správne, akurát ma vydesilo, že dal príkaz zabrzdiť, čo som spravil a potom sa dosť dlho nič nedialo.
Ale všimol som si inú vec, doviezol som súpravu do stanice, odpojil som z nej pár vozňov a odposunoval som ich preč a vrátil som sa na pôvodnú súpravu. A tam boli zrazu všeliako divne porozpájané hadice a pootvárané ventily ( napríklad na poslednom voze bol zavretý predný ventil, prvé dva vozy odpojené od vzduchu ). Môžem večer spraviť screen.
 
Tak hergot Dane, teď jsem to odpoledne psal, ještě se tě jak blbec zastávám před tím stalkerem. Vyber si tedy, kde chceš to ladění řešit a kam si já můžu napsat o radu, co s těmi 810kami. Protože sis zabral obě vlákna, tak jsem to napsal do "návodu jak a co" protože to za problém nepovažuju, když jsem dodržel všechny pokyny instalace a zvuk přesto nejede. Buď si to tedy rozlaď tam, já to nechám přesunout sem, nebo si laď tady a já to tam nechám. Ale rozjet ladění v obou vláknech a pak nadávat, že si někdo dovolí nabrejkovat s dotazem, to je už, sorry, dost elitářství. :confused:
Ach jooo. Hele to bylo všeobecně a ne osobní, promiň, ale tohle vlákno, které jsem založil pro určitý účel si dovolím i moderovat :-) , to vlákno jaem založil k návodům a odemčené je proto, aby tam mohl psát třeba Icik, nebo jiný aktivitář a návody nezapadaly a už to tam bylo i několikrát napsáno, kdyby jsi tam dal návod, jak zprovoznit pack vozidel, ani neceknu. :-). Zde hlásím pouze chyby v ORCZ, jako třeba posunovač. Tak proč nezaložíš vlákno třeba "Problémy s OpebrailsCZSK a jejich řešení"? Určitě by nezapadlo. Ale my co děláme aktivity, tak hledáme v tom vlákně postupy, když pozapomenem to, či ono a probíráme se příspěvky, že tobě blbne trainset, jinému se nechcou připojit vozy atd... To by mělo patřit do vlákna pomoci s priblénem, ne návodů, kde diskusí dosáhneš řešení problému a nezazdíš návod 50 příspěvky. Ale nevím, co s tím vyrábíš 810 mi normálně jedou.
 
Včera mi ten lempl skúšku spravil správne, akurát ma vydesilo, že dal príkaz zabrzdiť, čo som spravil a potom sa dosť dlho nič nedialo.
Ale všimol som si inú vec, doviezol som súpravu do stanice, odpojil som z nej pár vozňov a odposunoval som ich preč a vrátil som sa na pôvodnú súpravu. A tam boli zrazu všeliako divne porozpájané hadice a pootvárané ventily ( napríklad na poslednom voze bol zavretý predný ventil, prvé dva vozy odpojené od vzduchu ). Môžem večer spraviť screen.
Jo to se mi stalo taky, ne tedy když odvěsím a pak najedu, ale když třeba k odvěšenému LC ode mne najede mašina a veme si třeba jeden vůz a já se na soupravu vrátím.
 
Ahoj @Icik
Tak jak jsem psal v SZ o chystané opravené aktivitě, teď prověřeno. Aktivace posunovače proběhla úspěšně, ale deaktivace zprávou připojit vozy, kde je i text, co má hráč dělat, už úspěšná nebyla a posunovače jsem musel vypnout ručně.
posunovac jesenik.jpg
 
Tak na aktivitě se maká do moderníc fičuryn, video nedávám do SZ, neboť je vidět, jak to ožilo. Ale @Icik po výzvě posunovače, se stejně zblbnul a po zprávě stůj, dal povel k posunu před zastavením, a to jedu jak přizdisráč:

O tom vím, ale zatím nevím, jak to ošetřit. Jde o to, že posunovač vidí na konec trasy, tak tě upozorní. Zatím je to tedy otevřené.
 
A další, na ty lidi u dráhy je fakt spoleh... :)

"Zkouška brzdy je hotová a je to v pořádku". FAKT?! Tohle už se mi stalo víckrát. Asi slezu z mašiny a toho lempla kopnu do zádele... ;)
Zobrazit přílohu 49278
No, dělal si JZB a tam on koukne jen na poslední vůz a maximálně spojí hadici a povolí kohouty na sousedním vozu, pokud je někdo nechal zavřené. Ostatní ho nezajímá.
 
Včera mi ten lempl skúšku spravil správne, akurát ma vydesilo, že dal príkaz zabrzdiť, čo som spravil a potom sa dosť dlho nič nedialo.
Ale všimol som si inú vec, doviezol som súpravu do stanice, odpojil som z nej pár vozňov a odposunoval som ich preč a vrátil som sa na pôvodnú súpravu. A tam boli zrazu všeliako divne porozpájané hadice a pootvárané ventily ( napríklad na poslednom voze bol zavretý predný ventil, prvé dva vozy odpojené od vzduchu ). Môžem večer spraviť screen.
Tenhle bordel bude dělat otočení soupravy. Zatím nevím, jak to ošetřit.
 
No, dělal si JZB a tam on koukne jen na poslední vůz a maximálně spojí hadici a povolí kohouty na sousedním vozu, pokud je někdo nechal zavřené. Ostatní ho nezajímá.
Ručky by povolitbměl. JZB se dālá po objezdu soupravy a když odvěšuješ, musíš aspoň jeden vůz zabrzdit. V mém případe mi dotáhl vozy Vrajlovec z Opavy, odstoupil a já na vozy najíždím s Barčou a ten AI co odstupune he zatáhne u dvou vozů. Mohu tovdát do zprávy, ať to povolí hráč, ale už to není ono. :-)

Ten revers v pokračujícím pisunu v Jeseníku z reverzu ošéfnu zprávou. V aktivitě musí hráč vědět, co dělat, aniž by zapnul TM.

Ale jinak pecka, chytlo to grády jak cyp.
 
Jo a ať se vyhnem šumu, prosím i pid událost "dovézt vlak na pozici", ta co vyskočí po odvěšení vozů, jak pisunovač, tak brzda. Tyhle fičury hodlám přidat do všech aktivit z let 1989 - 2012.a výš.
 
V update akční událost už může aktivovat/deaktivovat UZB/JZB/Posunovače. Ošetřil jsem i to matoucí navádění, pokud posunovač spatří konec cesty. Vyfasoval roubík a škrabošku přes oči. :)
 
To si nejsem jistý. Proč by měl procházet i ostatní vozy? To může rovnou udělat UZB. :eek:
A jako myslíš, že to dělá při objezdu soupravy fíra? To víš, že to musí někdo povolt. Blbé je, že mu AI zatáhne u osobáku těch brzd víc a ještě uprostřed. On by si zatáh ručku u 1. za odstupující mašinou a tedy zároveň posledního po najetí, přeci nebude kvůli ručce běhat jak kkt. :-) Aspoň moje dedukce. Ale fíra z mašiny nepůjde do kočáru pivolovat ručku. Tím jsem si jistý, stačí že tam musí v simu při odvěšení. :-)
 
Další Os 3757, M286, který ale nekřižuji a jede po mně, má do Ramzové z Ostrožné 110 km/h. Ten zásah, co se udělal do toho AI stojí fakt za, nechi být sprostý. Ale dělá to hovadiny prvního stupně. Předtím fakt dodržval rychlosti. Možná nejel naplno, ale rychlosti nepřekračoval. Už jsem zaznamenal i Vctrona, co jel s nákladem 160. Kdysi jsi si ošéfoval v consist max velocity a byl klid, tenhle zásah z hůry to celé akorát rozbil. A psal jsem to hned, když jsi to předělával, kvůli Zby%nkovi, který to chtěl a on stejně ORCZ nejezdí a jezdí 1.51 a my máme problém. Om totiž vidí i hráč ty eušící návka se 120 a tak mi třeba do Pohořelic, i jako hráči skočila maximálka 120, na trati, kde je 40. Odj návko, 40 za ním to skryté 120 a ORCZ hodí 120.
 
On musí být v tvorbě aktivity na AI spoleh, nesmí se chovat jinak, když jede v mojich šlépějích, viz. nedávbý problém se Strelou, kdy jela jinak rychle a když jsem jen projel. Nesmí být jakýmkoliv zásahem z hůry omezována rychlos a AI musí i dodržovat traťovou rychlost, tedy nesmí ji překračovat o takovou dardu. Ty si jako aktivitář uděláš krátkou trasu bokem a ladíš AI, příjezdy, odjezdy, posuny a pokud když jedeš pak aktivity a najednou jede AI jinak, je to celé v pršticích. Prostě to musí být vždy stejně, co se rychlosti vlaky týka, ty jej můžeš zbrzdit jen návěstidlem, když jede za tebou. Ale nějaká nová AI inteligence pro AI vlak udělá v harmonogramu bordel a jiné chování, než v testech. První zjištění bylo u té strely na BP a druhé u opravy aktivity, co jela pid všemi verzemi CZSK. Ve výseči kdy mám trasu jen ve stanici na test, jede po úpravě con 50 a když teď jedu test aktivity, tak z výchozího bodu v trati opét 75 a za odj. návkem 100! A to mám úpravu max velocity v consist. Tohle je fakt neřízená střela, kdy nevím, jak se bude aktivita chovat.
 
Back
Nahoře