Projekt Open Rails

Krm

Začátečník
A jen poznámku k těm starým vozům k z trainsetu BP. Já bych je nemazal. Zas tolik místa v dnešní době které PC mají nemůžou zabírat. Já je používal. Chápu, že třeba souprava hráče by měla být vymazlená, ale znám to když jsem pak si stáhnul aktivitu a pak jsem půl dne sháněl vozy po internetu abych si jí mohl zajet. Přitom jsem ty vozy pak potkal jen někde letmo na dvojkolejce. Má je každý a občas se dají využít jako ten provoz okolo. Já to tak tedy dělal. Nemusí se toho pak stahovat tolik, pokud je ten dotyčný třeba začátečník.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Vozidlo (jakékoliv) v trainsetu je složené z jeho modelu, originálních textur nebo textur s repaintem, souborem chování (.eng nebo .wag) a v MSTS ještě souborem modelové definice .sd. Posledně jmenovaný je pro OR nadbytečný, nepoužívá jej. Model a textury jsou bez změn, vše je jen o modelové náročnosti. OR však umí větší počet freightanimů vč. manipulace. Takže jediné co je pro oba simulátory rozdílné jsou jejich soubory s chováním - .eng nebo .wag. Obecně platí, že vůz s chováním MSTS půjde v ORTS rozjet, ale není záruka, že se bude chovat správně. Vůz ORTS v MSTS je zcela bez záruk. MSTS si s novými parametry OR neporadí.

Krm

Začátečník
Děkuji. A ta druhá čast. Jste tu zběhlí a v komunitě se znáte. Kolik lidí tak ještě funguje v MSTS, nobo už většina přešla na OR?

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Kolik lidí tak ještě funguje v MSTS, nobo už většina přešla na OR?
Já jsem stále kompatibilní i s MSTS včetně vlaků. Někdy je nutné i porovnání ladění, a stavění tratí včetně aktivit, MSTS je základ. Bez něj se tratě stavět nedají. Jinak neznám důvod, proč ve hraní nepřejít k Openrails. MSTS už nic lepšího nenabízí.

Nahoře