Modely a modeláři... H0, TT, N

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Také máš ten řetěz z řetízku na krk? Já když jsem dělal z polotovaru čmeláka a z ocelového drátu letoval ta zábradlí kolem, bral jsem si to do práce na lokomotivu. Tenkrát kolega fíra si vzal na lokomotivu svou dcerku a ta mi koukala přes rameno, co to kutím. Tak jsem se jí zeptal, jestli nemá nějaké staré potrhané řetízky. Pak jsem měl znovu šichtu s tímto strojvedoucím a ten mi se smíchem předával zbytky řetízků od dcery. Tak jsem jen doplnil ten nejvhodnější.

Ale máš to pečlivě pěkné. To je úplně jiný level než odlitky z epoxydu oblepené bronzovým plechem a natřené štětečkem. Ta světla jak skutečná. Zábradlí, čistá práce.
 

VáclavS

Průvodčí
Přišly modely pro japonské kolejiště, které se tentokrát vejdou na kolejiště snadno. Vlak Matsušima dostal druhou jednotku "Bandai", aby se mohly kuplovat dohromady jako se to za provozu dělo denně, a něco z nedávné doby: lůžkový expres Júme Kúkan s 3 luxusními vozy doplněný o originální lokomotivu EF81-80. Posledním je lokomotiva EF510-509, která zatím nemá určeno s čím bude jezdit.YumekukanHokutosei.jpgYumekukanHokutosei2.jpgBandai.jpgBandai2.jpgIMG_20231116_121800.jpg
 
Nahoře