Virtuální železniční dílny - OR nastavení pro modely

Dan J.

Strojvedoucí
Dane - proč nezkusit používat na tvorbu aktivit TSRE + Track viewer ?
Protože se v tom složité aktivity tvořit nedají, už jsemto psal několikrát, co udělám v AE MSTS za pár vteřin, tam to trvá mnohem dýl. Prostě chce to pracovně stejný editor jako byl pro MSTS a ne dělat plno kosmetických hovadin k ho.u a základ k ničemu.

Dan J.

Strojvedoucí
Pravděpodobně aktuálně netvoří nové modely nikdo. Byl bych rád, kdybych se mýlil, ale obávám se že ne. Veškerá další činnost je soustředěna jen na repainty, úpravy tratí, úpravy definic trainsetu. Z nové tvorby potom aktivity, OR-CZ, občas nová kabina a zřejmě i nové úseky některých tratí. Prosím doplňte nebo rozporujte.
Přesně napsáno.

okoun

Pokladník
Dodnes jsem se domníval, že Pikku ještě stále tvoří. Ale zároveň bych se ani nedivil, kdyby to už zabalil, jeho odkaz je zcela nepřehlédnutelný.

Venny

Provozní technik
Dokud nebudou nástroje adekvátní MG-OR, OR CzSk, je to vše jen jedna improvizace: projde / neprojde. Aby se někdo zabýval systematicky vývojem lepších nástrojů pro OR (tratě, vozidla, soupravy, aktivity...) mi přijde beznadějně pravděpodobné.

ŽSR 160

Cestující
Dodnes jsem se domníval, že Pikku ještě stále tvoří. Ale zároveň bych se ani nedivil, kdyby to už zabalil, jeho odkaz je zcela nepřehlédnutelný.
Ty vole,ako nič proti,ja tiež staviam trať Košice - Zvolen už asi tri roky,ale taktiež mám aj iné povinnosti ako sedieť za Pc,chuť taktiež dokončovať nie je stále,čiže na obhajobu Pikku ho chápem,nechcem tu nič v zlom šíriť,len proste názor. Pikku spravil super modely,a prajem mu nech sa mu darí i naďalej,avšak ak by sa aj tí mladší chytili diela,vyzeralo by to inak.
P.S. moja trať sa dokončuje,čiže čoskoro ikeď neviem kedy bude,ale bude.
Pekný večer všetkým,a hlavne kľud na duši.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Pepo.
Prosím, zkontroluj cisterny ČD Zaes 7986-857. Po najetí mašiny se překrzjí přes sebe a docela hodně:
zaes.jpg

Doufám jen, že to není nějakým nastavením v ORCZ. :) Ale jiné cisterny z balíku se neprolínají.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Ahoj, podrobil jsem to u ranní kávy podrobnému průzkumu. Bohužel ve .wag jsem na žádnou "anomálii" nenarazil. Tu jsem ale vzápětí objevil u zobrazení modelu samotného v TSRE5. Spřáhla, podvozky a zbytek modelu se zobrazují jakoby rozložené (viz. obrázek na konci textu). Tento jev je u všech repaintů na model rumunského autora Dorise Dronca (ex. trainsim.ro). Chovají se tak proto v balíku ČD Zaes vozy CD_Zaes7986-857 a CD_Zaes7985-019 a v balíku ČD Zas modrý lovosický CD_Zas7958-090.
Zapátral jsem tedy na netu po zdroji. Původní rumunské stránky MSTS již neexistují, ale modelu ještě využívají Francouzi pro repainty svých kotlových vozů SNCF zde. Stáhl jsem si tedy tento balík a vybalil jej do svého trainsetu. Tam jsme zjistil, že se vozy zobrazují v TSRE5 stejným způsobem, přičemž parametry rozměru a spřáhel v souborech .wag jsou obdobné jako ty moje.

anomálie.jpg

Zkontroluj si ten problém i zbylých dvou vozů. Pokud to skutečně souvisí s modelem, nic s tím nenadělám (pokud bych nepřišel na nějaký způsob kompenzace prolínání). Do té doby "neodrážet, nespouštět a nenajíždět".

Icik

Průvodčí
Mně se zobrazují zdá se dobře. TSRE má problém, ale OR CZ/SK je spojí dobře.
1.jpg

Dan J.

Strojvedoucí
Jo, to mně taky, ale byly jako Loose con a najela na ně mašina (prasátko) a vozy se prolnuly. A některé mám ptočené.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Zajímavé, že se ten problém projeví pouze u loose consistu. Protože když jsem vyzkoušel rozpojení a najetí v obyč. volné jízdě, nic ne neukázalo. Proto si pořád myslím, že verze OR na to nemá vliv a problém je někdy v modelu samotném. Ať je TSRE jaký chce, takhle divně mě zobrazuje jen tento model kotle. Takže tam bude něco divného. O jaké konkrétní prasátko se jednalo?

Dan J.

Strojvedoucí
Pepo, ne, těch modelů je více a je to jen programem TSRE. Třeba u vožů ČD Aee, Bee od Ondry J. zobrazuje rozsypaný interiér. VOR, ORCZ v pohodě.

Nahoře