Open Rails kabína-problém

Limo44

Cestující
Zdravím mám taký problém s kabínou.Kabínu som si stiahol a dal do zložky common.cab .Keď ale zapnem hru kabína je moc blízko tak som sa chcel spýtať či sa nedá nejako oddialiť (fotku musím dať v linku kedže mi nejde nahrať ) Ďakujem :)
https://ctrlv.cz/n5Zq

Václav Polák

Cestující
Zdravím mám taký problém s kabínou.Kabínu som si stiahol a dal do zložky common.cab .Keď ale zapnem hru kabína je moc blízko tak som sa chcel spýtať či sa nedá nejako oddialiť (fotku musím dať v linku kedže mi nejde nahrať ) Ďakujem :)
https://ctrlv.cz/n5Zq
Kabina takhle vypadá i u mě. Můžeš ji prohlížet pomocí Alt+Left, Alt+Right do leva a do prava. A potom pomocí Alt+Up, Alt+Down nahoru a dolů.

Howky

Průvodčí
Ale ale, jde to ! stačí jít do nastavení a v položce Obraz nastavit % roztažení 2D kabiny na 100%. !

Dan J.

Strojvedoucí
Přesně jak píše Bob, změny rozlišení deformují texturu a pak je třeba budík tachometru. elipsa místo keuhu V reálu taky nevidí fíra celou kabinu a čumí z okna. Pokud se chci podívat nahoru nebo dolů, tak šipkama na klávesnici.

Howky

Průvodčí
Tak jasně, dělá to něco jiného. Ale lepší jak drátem do oka.

Přílohy

• Open Rails 2020-09-13 10-15-17.jpg
    Open Rails 2020-09-13 10-15-17.jpg
    203.9 KB · Zobrazeno: 33

Dan J.

Strojvedoucí
No, když vidím tu zdeformovanou texturu, tak raději tím drátem... Co ti vadí na klasice? Vždyť to co nevidím rovnou, tak si sjedu šipkou. Jak jsem psal, copak fíra vidí v kabině komplet celý čelní pohled se vším všudy?

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Oddálení pohledu by znamenalo jít do strojovny a udělat si díru do mezistěny.
A teď vážně. Zorný úhel lidského zraku je cca. 50st. Při hloubce kabiny nebo dokonce při pohledu ze sedačky má fíra v zorném poli pravý kraj pultu až po jeho střed. Na vše ostatní už musí otáčet hlavou. Stanoviště "krabiček" je na tom ještě hůř. Tam je "rostlý" fíra vůbec rád, že se napasuje.

Václav Polák

Cestující
Oddálení pohledu by znamenalo jít do strojovny a udělat si díru do mezistěny.
A teď vážně. Zorný úhel lidského zraku je cca. 50st. Při hloubce kabiny nebo dokonce při pohledu ze sedačky má fíra v zorném poli pravý kraj pultu až po jeho střed. Na vše ostatní už musí otáčet hlavou. Stanoviště "krabiček" je na tom ještě hůř. Tam je "rostlý" fíra vůbec rád, že se napasuje.
Přesně tak, potom by se muselo jednat o 3D kabinu což už není fotka, ale samostatný 3D model. Tam se dá zorné pole měnit téměř neomezeně.

Dan J.

Strojvedoucí
Jenže, s 3D kabinama byla nějaká potíž při přestupu z mašiny na mašinu. Už přesně nevím. Mylím, že jsou daleko větší kostlivci ve skřínu u OR než je kabina. :)

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Ahojte, netušíte niekto prečo OR vykresľuje okolo masky v cabe biely rámček? Napríklad tu na Mireli. V MSTS je to OK.

Přílohy

• OR_Mirel.jpg
    OR_Mirel.jpg
    585.7 KB · Zobrazeno: 48
  • mirel.jpg
    mirel.jpg
    536.2 KB · Zobrazeno: 48

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
To je nějaká divočina. Jde o kabinu ER20 (2016) a tam nic takového není. Půjde asi o něčí úpravu této kabiny, kam přidal odjinud Mirel VZ1. Herkuly provozované na Slovensku a v Čechách je zřejmě mají, ale netuším, zda zrovna v těchto místech. Panely pultu se tady zrovna lomí.
Potom je to o tom, že se tato dodatečná úprava tak úplně nepovedla.

nebulus

Pomocník strojvedoucího
To je všetko presne podľa originálu ( dokonca celý stred pultu je nový ). Tieto okraje okolo masiek sú aj v iných caboch v OR.

Přílohy

• 20201105_121354.jpg
    20201105_121354.jpg
    267.9 KB · Zobrazeno: 43

Meda

Pokladník
Zdravím,
a prosím o informaci :
Lze upravit úhel pohledu fíry z kabiny (2D) tak, aby "viděl" menší část pultu a větší část tratě před sebou ?
Úprava druhé čislice v parametru "Position ( 0.6 3.5 10.8 )" u souboru .cvf jen zdvihne celý pohled.

Open Rails 2021-02-24 12-41-00.jpgOpen Rails 2021-02-24 12-51-44.jpg

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Ahoj, tak neopravuj bod pohledu, ale jeho sklon (Direction). Popis je zde.
Navíc si šlo dopomoci i jednodušším způsobem a bez zásahu do .cvf kabiny.
Stačí v nastavení ORTS dát nějaká % pro roztažení kabiny a poměr "sklo/pult" upravovat šipkami.
Na tvých screenech je patrné i zkreslení kabiny stranovým poměrem (výška x šířka). Nejmarkantnější je to na rychloměru, který má spláclý ciferník.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Tak to je dobře. Přihodím ještě jednu praktickou ke kabinám obecně: Ty starší mají často pohledy s poměrem stran 4:3 a pokud se pustí na monitor s obrazovkou 16:9, dojde k deformaci. Přitom Open Rails má pro zobrazení "nativního" formátu kabiny klávesovou zkratku CTRL+1. Pravda, přibudou po stranách černé pruhy, ale v kabině jsou alespoň budíky kulaté.

Nahoře