3D Kabiny - Nick a TheDanny

nick200202

Cestující
Ahojte, popravdě, budu na to muset někdy kouknout, ale dost nám to znepříjemnilo vydání CZ/SK verze. (Víc to tu pitvat nebudu)

Kabiny byly dostupné, teď nejsou.
Někdy budou, snad. Doufám v to.

Bohužel jsme teď oba s Danem v maturitním ročníku, a prostě nedáváme ještě řešit kabiny.
Tak snad na jaře/v létě. Doufám, že to vydržíte, také už by jsme to nejraději měli všechno vyřešené.
Nick
 

Lubos810_

Začátečník
Ahojte, popravdě, budu na to muset někdy kouknout, ale dost nám to znepříjemnilo vydání CZ/SK verze. (Víc to tu pitvat nebudu)

Kabiny byly dostupné, teď nejsou.
Někdy budou, snad. Doufám v to.

Bohužel jsme teď oba s Danem v maturitním ročníku, a prostě nedáváme ještě řešit kabiny.
Tak snad na jaře/v létě. Doufám, že to vydržíte, také už by jsme to nejraději měli všechno vyřešené.
Nick
Chápem, škola je dôležitejšia. Tak prajem veľa šťastia do budúcna.
 

Klokan 35

Hradlař
Ahojte, popravdě, budu na to muset někdy kouknout, ale dost nám to znepříjemnilo vydání CZ/SK verze. (Víc to tu pitvat nebudu)

Kabiny byly dostupné, teď nejsou.
Někdy budou, snad. Doufám v to.

Bohužel jsme teď oba s Danem v maturitním ročníku, a prostě nedáváme ještě řešit kabiny.
Tak snad na jaře/v létě. Doufám, že to vydržíte, také už by jsme to nejraději měli všechno vyřešené.
Nick
Myslím si že bohužel více lidem OR CZ/SK nepomohlo. Ale na druhou stranu kvůli tomu řada kvalitních skinů ( zamračených) pro nás používajících OR MG nebo klas. OR utřela opět nos.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ale vždyť 3D kabiny v ORCZ jedou úplně v pohodě, jak pro Zamračené, tak pro Brejlovce, mám několik aktivit v ORCZ s 3D kabinou a nedoporučuji zasahovat v samotném ORCZ do těchto kabin.
1. zasahujete do tvorby modelářů.
2. nechte to co funguje. ("hovno do kterého píchneš smrdí", staré požekadlo)
Pokud chcete dělat nějaké změny, učiňte tak v neg a cvf souboru a ne natvrdo přes simulátor, tím vyřešíte zbytečné komplikace a nechuť modelářů vydávata nové věci.
 

nick200202

Cestující
Ale vždyť 3D kabiny v ORCZ jedou úplně v pohodě, jak pro Zamračené, tak pro Brejlovce, mám několik aktivit v ORCZ s 3D kabinou a nedoporučuji zasahovat v samotném ORCZ do těchto kabin.
1. zasahujete do tvorby modelářů.
2. nechte to co funguje. ("hovno do kterého píchneš smrdí", staré požekadlo)
Pokud chcete dělat nějaké změny, učiňte tak v neg a cvf souboru a ne natvrdo přes simulátor, tím vyřešíte zbytečné komplikace a nechuť modelářů vydávata nové věci.
Jo, to je hezká myšlenka. Pokud chci do naší kabiny přidat nějakou funkci z CZ verze (třeba topení), tak kabina buďto celá zmizí, a nebo to prostě nefunguje a můžu se třeba na hlavu postavit. Bohužel, v době, kdy jsme s Danem měli zájem kabiny udělat pro všechny tři verze hry, tak o 3D nebyl zájem. Takže se udělalo spoustu funkci pro 2D kabiny, ale pro 3D ne. Teď dohánět už to přivede asi víc úsilí, než finálního užitku.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
@nick200202 já do teď netuším jak pracují 3D kabiny. Vytvořil jsem spousty ovládacích prvků, které fungují ve 2D. Proč to nechodí ve 3D nevím. Přitom ty prvky jsou stejného principu jako prvky z původního MSTS a tedy funkční pod OR. Možná kdybyste mi popsali jak je bindujete s 3D modelem ovladače, tak bych to pochopil a uzpůsobil.
 

nick200202

Cestující
Já už ti to vysvětloval, stejně tak Dodovi a dokonce i Jindřichovi. Nikdo jste neměl zájem to se mnou řešit. (Nebudeme to tu pitvat)
Napiš mi SZ prosím, nějak to zkusíme, ale jak jsem psal, nemám teď moc času řešit kabiny.
 

Dodo

Signalista
Ja som síce neni zástanca 3D kabin pre Openrails. To som ti napísal ale napísal som aj že nie je problém ti pomôcť len najskôr musíš skúsiť niečo z toho čo už bolo naprogramované. Povedal si že ti to nefunguje viď aj vyššie tvoj príspevok. Tak viac ti tam s tým nepomôžem keďže ja neprogramujem. Takže aký záujem nebol z mojej strany?
 

Dan J.

Strojvedoucí
tak o 3D nebyl zájem.
Tak to ani náhodou, to neznamená, že když pár lidí nemá o 3D kabiny zájem, nemá zájem většina. Pokud jedu s Barčou, nebo Brejlema, už si jízdu ve 2D kabině ani nedovedu předtavit, je to nebe a dudy, Pohyblivé stíny v kabině, pohled jak od fíry a mohl bych jmenovat dalších XXX věcí. Když se pak vrátím na stanoviště, kde je 2D kabiny, už nemám zdaleka ten požitek z jízdy, Takže 3D kabiny naprosto za 1 a kdyby byly provšechny modely, bylo by to super.
 

RtepZIP

Začátečník
Ach jo. Vývojáři CZ verze neměli zájem, psal jsem to rychle na mobilu, tak jsem se vyjádřil nepřesně.
Tak to ani náhodou, to neznamená, že když pár lidí nemá o 3D kabiny zájem, nemá zájem většina. Pokud jedu s Barčou, nebo Brejlema, už si jízdu ve 2D kabině ani nedovedu předtavit, je to nebe a dudy, Pohyblivé stíny v kabině, pohled jak od fíry a mohl bych jmenovat dalších XXX věcí. Když se pak vrátím na stanoviště, kde je 2D kabiny, už nemám zdaleka ten požitek z jízdy, Takže 3D kabiny naprosto za 1 a kdyby byly provšechny modely, bylo by to super.

Tak to ani náhodou, to neznamená, že když pár lidí nemá o 3D kabiny zájem, nemá zájem většina. Pokud jedu s Barčou, nebo Brejlema, už si jízdu ve 2D kabině ani nedovedu předtavit, je to nebe a dudy, Pohyblivé stíny v kabině, pohled jak od fíry a mohl bych jmenovat dalších XXX věcí. Když se pak vrátím na stanoviště, kde je 2D kabiny, už nemám zdaleka ten požitek z jízdy, Takže 3D kabiny naprosto za 1 a kdyby byly provšechny modely, bylo by to super.
Naprostý souhlas, požitek 2D vs 3D je nesrovnatelný. Prvek 3D cabview posouvá hranice OR na novou úroveň.
 

Ocel

Začátečník
Zdravím vás.
V tomhle vlákně budeme s @TheDanny prezentovat naši tvorbu 3D kabin do ORTS, vzhledem k tomu, že některé kabiny vytváříme na míru k některým vozidlům (Především pro velmistra @Pikku) a některé zase "jen jako kabiny v common.cab" zakládám tohle vlákno, kde bude naše práce na jednom místě. Kabiny vytváříme tak, že já si beru na starosti .cvf soubor, a @TheDanny se stará o část kolem modelu kabiny, kde je potřeba vše správně naanimovat a pojmenovat.
Už za sebou máme nějaké zveřejněné kabiny pro @Pikku, a to úspěšné ČD 749 a ČD 181, které nám Pikku poskytl pro animace a "rozhýbání".

A zde vám chci konečně představit další kabinu, kterou chystáme. Jedná se o ČD 750. Model pro OR nám poskytl Dominik Chaloupka z RW komunity, za což mu patří poděkování. Kabina je zatím ve stádiu vývoje. Tak snad se vám naše tvorba bude líbit. :)

Super, len vedle by si spraviť video ako ju tam dať dík
 
Nahoře